Yoksulluk evlenmeye engel olmamalıdır

Yoksulluk evlenmeye engel olmamalıdır

İslam ebeveynleri gibi onların şahsında tüm insanları kendi kız ve erkek çocuklarını evlendirmeye sevk ediyor:

Yoksulluk evlenmeye engel olmamalıdır

İslam ebeveynleri gibi onların şahsında tüm insanları kendi kız ve erkek çocuklarını evlendirmeye sevk ediyor:
 Sizden bekâr olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin. Eğer bunlar yoksul iseler, Allah onları lütfuyla zenginleştirir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir. "(" Nur "suresi, ayet: 32)..

Bu ayet demek istiyor ki, fakirlik evlenmeyin karşısına set çekmemelidir. Aksi takdirde bu şeytan vesvesesidir. Şeytanın va`desindən korkmak ise, gerçekte sevecen Allah hakkında zan etmektir. Allah'a karşı bedgüman olmak haramdır. Allah evlenen yoksullara, onların çetinliklərinini gidereceğini ve onları yardımıyla ehtiyacsiz edeceğine söz verdi. (İmam Sadık (as) buyuruyor: "Her kim yoksulluk korkusuyla evlense, demek ki Allah Taalaya karşı zan etmiştir. Oysa, Allah Taala buyurur:" Allah lütfu ile oları ihtiyacsiz (zengin) edecektir. "(" Ben la yehzurul-Fakih "kitabından.))

Yüce Allah hepimize bu hadise nail olmayı nasip etsin
Erkek hanımına sevgi ve şevkatle bakar, Hanımda ona sevgi ve şevkatle bakarsa, Yüce Allah onlara rahmetiyle bakar.
Erkek hanımının elini tutarsa parmaklarının arasından günahları dökülür

Her Vakit -   [776]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Dini Bilgiler Haberleri

 • Çocuklarda şükran hissin eğitimiÇocuklarda şükran hissin eğitimi

  Yeri ve gökleri yaratan Allah kutsal kitabı Kur'an - ı Kerim'de sık sık kendi nimetlerini insanlara hatırlatarak, onları şükretmeye davet ediyor. Her şey dahil olmak üzere insanların teşekkürüne muhtaç olmayan

  27.08.2015 19:37
 • Alay ve Dalga Geçmenin HükmüAlay ve Dalga Geçmenin Hükmü

  kimlerin ahlaki ve cismi özelliklerine gülmek veya güldürmek maksadıyla olağanüstü şekilde beyan veya taklit edilmesine denir.

  24.08.2015 13:43
 • Kadın ve erkeğin fıtrî muhabbetiKadın ve erkeğin fıtrî muhabbeti

  fıtrat bakımından Allah eşler arasında önceden muhabbet yaratmıştır. Fakat çoğu zaman insanlar kendi hataları ile bu muhabbete darbe indiriyorlar.

  22.08.2015 12:22
 • Günahları Yok Eden NamazGünahları Yok Eden Namaz

  Namaz her müslümanın Allah'a karşı kulluk borcu, vicdan görevidir. Namaz yegane ibadet türüdür ki, hiçbir sınırlamaya bakmadan herkese ve her durumda önemlidir. Karşılaştırma için diyelim ki, orucu hasta

  18.08.2015 15:45

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler