Yaşadığın Bu Güne Göre Elini Açıp ALLAH-a şükret.

Yaşadığın Bu Güne Göre Elini Açıp ALLAH-a şükret.

Allahım! Şükürler olsun sana. Senin kerametine. Her nimetine şükür. Bana yazdığın bu gününe şükür! Bana verdiğin sağlıklı cana, sağlıklı yaşama şükür.

Yaşadığın Bu Güne Göre Elini Açıp ALLAH-a şükret.

Allahım! Şükürler olsun sana. Senin kerametine. Her nimetine şükür. Bana yazdığın bu gününe şükür! Bana verdiğin sağlıklı cana, sağlıklı yaşama şükür.
Verdiğin her şey için şükrediyorum. Daima başımın üstünde belalar musibetler olmağn için dua ediyorum.
Dua ediyorum, çünkü beni kimsenin ümidine koyup, muhtaç etmiyorsun. Sana sığındım..

Ben kulu çekememezlik, açgözlülük, kin, nefret gibi duygulardan uzak yapmışsın. Kalbimi geniş, iyi, saf yarattın Bütün bunlara göre dua ediyorum. Bana gören göz, idrak eden bilinç, bunlara göre dua ediyorum. Bana sağlam ruh, sağlıklı zeka payları yazdığına, nimetini benden esirgemeyişine dua ediyorum!

Gündüzün güneşli, gecenin tertemiz nurlu ayına dua ediyorum. Dopduru suya, tertemiz havaya gözle görünen görünmeyen ne varsa onlara göre dua ediyorum!
Döne döne sana baş eğiyor, secde ediyorum. Kalbimi bir kimseye değil, sana açıyorum.
dua edince eğilip yarattığın kutsal toprağı öperim. Ne Arapça, nede Farsça dua bilmesemde, kendi ana dilimde sana dua okuyorum!
"Dergahına geldim sana sığındım, Allahım!"

Mevlananın Yakarışı gibi...

İyi değilim demek ne haddimize şükürler olsun her halimize...

Her Vakit -   [722]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Dini Bilgiler Haberleri

 • Çocuklarda şükran hissin eğitimiÇocuklarda şükran hissin eğitimi

  Yeri ve gökleri yaratan Allah kutsal kitabı Kur'an - ı Kerim'de sık sık kendi nimetlerini insanlara hatırlatarak, onları şükretmeye davet ediyor. Her şey dahil olmak üzere insanların teşekkürüne muhtaç olmayan

  27.08.2015 19:37
 • Alay ve Dalga Geçmenin HükmüAlay ve Dalga Geçmenin Hükmü

  kimlerin ahlaki ve cismi özelliklerine gülmek veya güldürmek maksadıyla olağanüstü şekilde beyan veya taklit edilmesine denir.

  24.08.2015 13:43
 • Kadın ve erkeğin fıtrî muhabbetiKadın ve erkeğin fıtrî muhabbeti

  fıtrat bakımından Allah eşler arasında önceden muhabbet yaratmıştır. Fakat çoğu zaman insanlar kendi hataları ile bu muhabbete darbe indiriyorlar.

  22.08.2015 12:22
 • Günahları Yok Eden NamazGünahları Yok Eden Namaz

  Namaz her müslümanın Allah'a karşı kulluk borcu, vicdan görevidir. Namaz yegane ibadet türüdür ki, hiçbir sınırlamaya bakmadan herkese ve her durumda önemlidir. Karşılaştırma için diyelim ki, orucu hasta

  18.08.2015 15:45

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler