xat.ilahiler.be Sohbet Yerine Hoşgeldiniz

xat.ilahiler.be Sohbet Yerine Hoşgeldiniz

karsılasıldıgında karsılasılan kısıye ıyı nıyet temennılerı ıleten ve anlamı allahın rahmetı üzerine olsun olan selamlaşma sözcüğü.ayrıca karsılasılan bır muslumana selam vermek sunnet verılen selamı almak ıse farz'dır.

xat.ilahiler.be Sohbet Yerine Hoşgeldiniz

karsılasıldıgında karsılasılan kısıye ıyı nıyet temennılerı ıleten ve anlamı allahın rahmetı üzerine olsun olan selamlaşma sözcüğü.
ayrıca karsılasılan bır muslumana selam vermek sunnet verılen selamı almak ıse farz'dır.

allah'ın selamı olarak verilmesi dinimizce sünnet olsa da, amcalar, dayılar, esnaflar, arasında kullanıldı mı, bir de tanımadıklara verildi mi, ortamı daha bir sıcak kılmaya yeten arapça sözcük.. buna mukabil, kendisine tepki vermeyen 'dana'lar da yok değildir.. ''ulan, acaba başka dinden mi; ya da öküzün teki herhalde!'' diye kişi kendi kendisine sorar. kimileri de, mahalle bakkalına da gitse, bara ya da pavyona da gitse, bu esenlik şeyi kişilerce kullanılır..

"Rabbim! Beni dahil edeceğin yere hoşnutluk ve esenlikle dahil et; çıkaracağın yerden de hoşnutluk ve esenlikle çıkar. Katından beni destekleyecek bir kuvvet ver."

وَقُلْ رَبِّ اَدْخِلْن۪ي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَاَخْرِجْن۪ي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ ل۪ي مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَاناً نَص۪يراً

Not: Eğer sohbet odasını görmüyorsanız Lütfen Google crom tarayıcısı ile giri.... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her Vakit -   [962]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler