Ünlü Fizikçiler listesi

Ünlü Fizikçiler listesi

Birkaç yetenekli bilim adamları, kendi özel araştırma ile, Fizik alanında devrimsel buluşlar yaptık. Aşağıdaki Bu yazıda, bir tür fizikçilerin listesi ve dünyaya katkıları ele alınmıştır.

Ünlü Fizikçiler listesi

Fizik en eski ve aynı zamanda evrenin davranışlarını deşifre uğraşan akademik disiplinin en temel türü, bilim dalıdır.Doğada çok güzel ve karmaşık fiziksel sistemlerin çalışma gerektirir. Fizik madde ve enerji etkileşimini disentangles, aynı zamanda vb ışık, elektrik, yerçekimi, radyasyon, ivme, sürtünme, o ufak atom-altı parçacıklar, büyük gezegenler veya çok büyük gökada olun hiçbir şey olarak ilgili kavramların bize sadece fizik kavramak kaçtı. 

Biz söyleyebiliriz 
fizik bir serbest konu ve onun sınırları katı tanımlanamaz . Bu '? Işlerin nasıl' basitleştirmek için astronomi, elektronik, mekanik, biyofizik ve kuantum kimyası gibi bilimin birçok ilgili disiplinleri ile karışır ve gelişme yeni yollar açmıştır. o hayatlarını adamış deha kafasında olmasaydı fizik ve onun tezahürleri çalışmalarına, biz "oh-so-esansiyel" bilgisayar gibi emeklerinin meyvelerini zevk olmazdı.Telekomünikasyon yerçekimi itibaren, fizik bu fizikçilerin arkasındaki itici güç olmuştur. Onlar etkili birçok sorunları çözdük ve küresel teknolojik gelişmeler de yardımcı olduğunu, bilinmeyen keşfetme fikri üzerine öylesine tutkuyla eğildi. Ünlü fizikçi Aşağıdaki listede var tanınmış fizik bilim adamları, bazıları hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır ivme arttı ve dünyanın teknolojik ilerleme sürtünmeyi minimize.
 

 

Büyük Fizikçiler

 

Galileo Galilei (1564 - 1642)

İtalyan dehası, Galileo teleskop yarattı ve onun fikirleri irrasyonel kabul edildi, o kadar derinlemesine galaksi gözlendi. O Venüs'ün evreleri, Jüpiter'in dört uydu keşfetti sadece: İo, Europa, Callisto, Ganymede ve aynı zamanda okyanus gelgit nedeniyle dünyanın dönüşü nedeniyle çekimsel ayın çekme ve neden olduğunu kanıtladı. Pusula ve termometre aynı zamanda onun buluşları vardı. O tamamen kör dönmüştü sonra bizim için gökadaya bin kez büyütülmüş olan bu sadık, öldü.
Willebrord Snellius (1580 - 1626)

Öldükten sonra Kırılma Onun Kanun 70 yıl yayımlandı. Herhangi bir materyal üzerine düşer ve virajlı hangi açı onun geliş açısına bağlıdır zaman o ışık virajlı bulmuşlardı. Kırılma Bu Kanun Snell kanunu denir.
Robert Hooke (1635 - 1703)

Elastisite Hooke Kanunu bir nesne ve uğrar deformasyon düzeyine uygulanan kuvvet arasındaki ilişkiyi ortaya koyar. Ayrıca, Hooke mikroskop altında bitki ve fosil gözlemlemek ve terimini 'Hücre' sikke ilk kişi oldu. 1665 yılında, o biyoloji onun orijinal gözlemleri bazı ileri koymuştu hangi 'Micrographia' adlı kitabını yayınladı.
Hıristiyan Huygens (1625 - 1695)

O bir dalga belirli bir hızda hareket ise, o zaman wavefront tüm noktaları aynı hızda seyahat ediyorum yeni dalgacıklar için kaynaklar olarak hizmet olduğunu söyledi dalga teorisi, ortaya koymuştu.
Sir Isaac Newton (1643 - 1727)

Hareket ve Newton'un evrensel çekim kanunları, modern fiziğin en temellerini attı. O bir fizikçi aynı zamanda Matematik sihirbaz değildi sadece. Eşit özgünlük ile, o da kimya kendini dalmış ve gelecekteki bilim adamları üzerinde gelişmesi için daha sonra bir üs olarak servis konuyla ilgili bir kaç el yazması bıraktı.
(1706 - 1790) Benjamin Franklin

İki elektrik ücretleri keşfedilen bir Amerikalı fizikçi, 'olumlu' ve 'olumsuz'. Franklin onun icatlarından herhangi patentli asla fantastik bir mucit oldu. Bugün bile, paratoner onun ünlü buluş yıldırım zarar görmesini birçok bina ve gemi korur. O, her birine, bir yazar, satirist, diplomat, devlet adamı, siyasetçi ve müzisyen olmanın, çok yönlü bir kişilik oldu.
Charles-Augustin de Coulomb (1736 - 1806)

Coulomb yasası fiziğe yaptığı en büyük katkı biriydi. O, o iki ücret organları arasındaki çekim ya da itme kuvveti ölçüldü hangi yardımı ile 'torsiyon dengesi' olarak adlandırılan bir cihaz icat etti.Kapsamlı araştırma ve bulguların büyük miktarda sonra nihayet elektromanyetizma temel Coulomb Kanunu ortaya koydu.
James Watt (1736 - 1819)

Bozuk bir buhar motoru tamir ederken, Watt o umutsuzca verimsiz ve tasarımı geliştirmek için çalıştı öğrendim. O buhar için bir yoğuşmalı odasını tasarlayarak buhar kayıplarını en aza indirmek için çalıştı. Bu tasarım makine daha maliyet-etkin yaptı ve aynı zamanda gücünü geliştirmiştir. Güç SI birimi 'Watt', onun adını edilirken, 'beygir' kavramı da onun buluşudur.
Andre Marie Ampere (1775 - 1836)

Haklı Elektrodinamikte babası, akımını ölçmek için SI birimi olarak bilinen, 'Amper, ondan sonra adlandırılmıştır. O Elektrodinamiğin temeli atılmıştır biriydi. galvanometre kendi buluşu, ve o akan bir elektrik akımı nedeniyle pusula iğnesinin sapma, güncel büyüklüğünü ölçmek için kullanılabileceğini belirtti. O sadece dev fizik adımlar, aynı zamanda matematik ve kimya yapılmış değil.
Amedeo Avogadro (1776 - 1856)

eserleri bir haraç olarak, sabit ondan sonra seçildi. Avogadro sayısının sabit ya da (6.0221415 x 10 23 ) bir maddeye 1 mol mevcut atomuna, iyonlar, moleküller gibi temel birimlerin sayısıdır.Avogadro bir başka katkısı 'moleküllerin aynı sayıda eşit sıcaklık ve basınçta gaz eşit hacimlerde mevcut' belirtti yasa oldu. O bir atom veya moleküldür ne tartışmayı çözmek yardımcı biriydi.
Georg Ohm (1776 - 1856)

Okulda iken, Ohm dans, buz pateni ve eğitim yerine, bilardo oynamaktan daha fazla ilgi oldu.Insanlar olmayan bir matematiksel şekilde onları yaklaştı O zaman içinde, çünkü konulara onun matematiksel yaklaşım, hayatında çok geç tanıma aldı. Ayrıca, o içine kapanık oldu. Bu eksikliklere rağmen, Ohm onun en önemli katkısı, Ohm Kanunu bugün bir isim haline geldi.Yasa 'uygulanan voltaj malzeme direnci bölünmesiyle elde edilen elektrik akımı ile orantılıdır' belirtmektedir.
Michael Faraday (1791 - 1867)

o Faraday olmasaydı, elektrik pratik kullanım gelmiş olmaz. O elektromanyetik döner cihazları icat ve elektrikli motor teknolojisinin temelini oluşturduğu biriydi. O da benzen keşfetti bir kimyager oldu. Böyle katot, anot ve elektrot olarak terimleri sevdirmek için çalıştık. Faraday açık ve basit bir şekilde fikirlerini açıkladı ve tüm zamanların en büyük kaşifleri biri olarak kabul edilir.
Rab William Thomson Kelvin (1824 - 1907)

O Termodinamiğin birinci ve ikinci Hukuku formüle değil, aynı zamanda denizci pusula güvenilirliğini iyileşti sadece. Nedeniyle yaptığı deniz çıkarlarına, o transatlantik telgraf projesi ile ilgili oldu ve o Sir William Thomson oldu sonra Kraliçe Victoria tarafından şövalye oldu. O -273.15 santigrat olarak mutlak sıfırın doğru değerini ortaya koymak biriydi. Ayrıca, onuruna, mutlak sıcaklığın birimi 'Kelvin' olarak bilinir.
Heinrich Hertz, (1857 - 1894)

O elektromanyetik dalgaların varlığını kanıtladı öncü oldu. Terim 'Hertz' frekans birimi olarak onun onuruna seçildi. O meteoroloji ve iletişim mekaniği gibi çeşitli konularda çok sayıda makale ve yazılar yayınlamıştı.
Rab Ernest Rutherford (1871 - 1937)

O da nükleer fiziğin babası olarak bilinir. O radyoaktivite olduğunda, radyo dalgalarını yayan kimyasal element başka bir formdan dönüşümlerinin uğrar belirtti biriydi. O yayılan radyasyon farklılaşmış ve alfa ve beta olarak adlandırdı. O da 1911 yılında atomun ünlü Rutherford modeli ortaya koymuştu.
Nikola Tesla (1857 - 1943)

Tesla elektrikli cihazları geliştirdiği laboratuvarlar kendi zincirini başlamadan önce Thomas Edison için çalıştı. O anki endüksiyon motoru alternatif patentini almıştır. Bu Tesla'nın yanlışlıkla bir X-ışını görüntü yakalanan Kuzey Amerika'da ilk kişi olduğuna inanılıyor.
John Dalton (1766 - 1844)

Dalton modern atom teorisinin öncüsüdür. O, atom teorisinin beş ana noktaları ortaya koymak bir atom oluşturulan veya yok ama kombine edilebilir, ayrılmış veya yeniden düzenlenebilir edilemez olduğunu söyledi. Kısmi basınç Dalton yasası 1801 yılında ortaya atılan ve şimdi kimya laboratuvarında çok değerli bir hale gelmiştir.
Daniel Gabriel Fahrenheit (1686 - 1736)

günlük ev cıva termometre onun tarafından geliştirilmiştir. O da ondan sonra seçildi Fahrenheit denilen sıcaklık ölçeği, belirledi. Fahrenheit ölçeği değişiklikler uğramıştır ve ilk 96 dereceye karşı artık vücut ısısı, 98,6 derece olarak alınır.
Blaise Pascal (1623 - 1662)

yaptığı buluşlar ilk hesaplama makinesi dahil o on sekiz yaşından inşa Pascal hesap makinesi (sonradan Pascaline), olarak biliyorum. Onun diğer buluşlar bir şırınga ardından hidrolik pres, idi. Babasının fark etmişti, çok genç yaşta, olağanüstü kavrama yeteneğini göstermiştir, ve o overworked almaz böylece onu evinde sakladı.
Hıristiyan Doppler (1803 - 1853)

Şimdi denilen doppler etkisi veya doppler kayması , bu teori sonar ve radar temellerini attı. teori dalgalarının her türlü gözlenen frekans kaynağı ve gözlemcinin hızına bağlı olduğunu söylüyor.O haklı teorisi birgün astronomlar yıldızlı mesafeleri ve hızını ölçmek için yardımcı olacağını söylemişti.
Satyendra Nath Bose (1894 - 1974)

Bose Hindistan selamladı. Onun öğrencilerine bir konferans verirken, o radyasyon teorisi bir tutarsızlık olduğunu fark etti. Böylece, o tutarsızlık belirterek, Albert Einstein bir mektup yazdı.Einstein kabul etti ve yoğun Bose-Einstein yoğunlaşması gelişmesine yol açtı, onun fikri üzerine çalıştı. Bundan sonra, bozonları gibi birçok ilgili kavramlar, Bose-Einstein istatistiği ortaya çıktı.
James Prescott Joule (1818 - 1889)

Joule ısı mekanik işle ilgili nasıl okudu. termodinamiğin birinci yasası, bu ilişkiden doğdu.Eserini, enerji SI birimini onurlandırmak için 'Joule' ondan sonra adlandırılmıştır. O da, Joule kanunu ortaya koymak, Lord Kelvin ile yakın işbirliği içinde çalıştı ve manyetostriksiyonu bazı soruşturmalar yürütülen.

 

Nobel Ödülü

 

Wilhelm Conrad Röntgen (1845 - 1923)

Bu Röntgen şimdi X-ışınları olarak bilinen elektromanyetik radyasyon belirli bir dalga boyunda tespit ettiklerini, 8 Kasım 1895 tarihinde oldu. Bu keşif çok radyoaktif element, röntgenyum, onun başarılarını onurlandırmak için ondan sonra seçildi, ayrıca 1901 yılında ona çanta Nobel ödülü oldu.
Pierre Curie (1859 - 1906) ve Marie Curie (1867 - 1934)

radyoaktivite, piezoelectricity ve manyetizma öncüsü, onun Nobel ödülünü paylaştı eşi Marie ve Prof. Henri Becquerel ile birlikte, 1903 yılında alınan radyasyon katkılarından dolayı Profesör Henri Becquerel tarafından keşfedilen fenomenler. O da paramagnetizmanın sıcaklığın etkisini gösterir Curie yasası, ortaya koymak. Pierre eşi Marie ile birlikte, terim 'radyoaktivite' başarıyla izole 'polonyum' ve 'radyum' kullanmak için ilk idi. Radyoaktivite birimi 'Curie' da isimleri sonra icat edildi.
Henri Becquerel (1852 - 1908)

Becquerel doktora öğrencisi Marie Curie ve kocası Pierre Curie ile yaptığı Nobel paylaştı.Fosforesans ilgisi uranyum tuzlarının parlak güneş ışığı ile aydınlatılan zaman, onlar ışınları gibi X-ray nüfuz yayarlar onun keşfine yol açtı. Fakat bu ışınları elektrik veya manyetik alanlar tarafından bükülmüş olabilir mülkiyet X-ışınlarından farklıdır. Daha sonra, toryum vb gibi daha bir kaç radyoaktif elementlerin keşfi, yapıldı.
(1842 - 1919), Lord Rayleigh

O 1904 yılında argon gazı keşfinden dolayı Nobel ödülünü kazandı ama onun tarafından keşfedildi 'Rayleigh saçılması' adında başka bir fenomen oldu. Katı yüzeyler üzerinde seyahat 'Rayleigh dalgaları', aynı zamanda onun tarafından keşfedildi. O, çalışmaları boyunca fizik neredeyse tüm alanları arasındaydı olağanüstü bir bilim adamıydı.
Johannes Diderik van der Waals (1837 - 1923)

O gazların davranışlarını ve sıvı fazda kendi yoğunlaşmayı açıklanır sıvı ve gazlar için devlet denklemi kurulmuştur. O van der Waals kuvvetleri ',' van der Waals molekülleri 've' van der Waals yarıçapları 'gibi bazı terimleri daha onun başarılarını onurlandırmak için onun isminden sonra icat edilmiştir 1910 yılında Nobel ödülü aldı.
Max Planck (1858 - 1947)

Planck ona o fiziğin çeşitli diğer katkılar yapmıştı 1918 yılında Nobel ödülünü kazandırdı, Kuantum Teorisi kuruldu, ancak bu teori atomik ve atom altı faaliyetlerinin insan anlayışı reforme. Bu fizik dayandığı temel kuramlarından biri oldu.
Albert Einstein (1879 - 1955)

hiçbir tanıtıma ihtiyacı bir sadık, Einstein ileri modern fizik, 'Genel Görelilik teorisinin' temel taşlarından biri koydu. E = mc 2 'dünyanın en ünlü denklemi' olarak anılan ve aynı zamanda o yaklaşık 300 bilimsel makale yayınlanmış, onun ömrü de ona 1921 yılında Nobel ödülü kazandı.Onun olağanüstü bilgelik 'zeka' ile kelime 'Einstein' eşanlamlı yaptı
Niels Bohr (1885 - 1962)

Nükleer reaksiyonlar ve nükleer fisyon teorisini ortaya koydu. Kuantum mekaniğinin alanında yaptığı temel katkıları dünyanın o çekirdek merkezinde yatıyor ve elektronlar, sadece güneş gibi, o etrafında gösterdi It Bohr oldu 1922 yılında bu ateşli futbol oyuncusuna Nobel ödülü kazandı ve gezegenler etrafında dönen o.
Sir Chandrasekhara Venkata Raman (1888 - 1970)

Işığın saçılması ve Raman etkisi kurulması üzerine yaptığı araştırmalar O Hindistan yaptığı etkili çalışmalarıyla büyümeye yardımcı Hintli fizikçi oldu 1930 yılında ona Nobel ödülü aldı. O kurucusu ve 'Fizik Hint Journal' editörü oldu. O da diğer birçok soruşturma yürütülen ve aynı zamanda farklı bir zihniyet ile kristal dinamiklerinin temel sorunlarını yaklaştı.
James Chadwick (1891 - 1974)

nötronun keşfi onları nüfuz için kolaylaştırır ona imrenilen Nobel 1935 Nötron elektrik yükü yoksun ve bu nedenle, coulomb engeli aşmak için gerekli değildi çanta yardımcı onun çığır açan keşif oldu ağır elemanın çekirdekleri. Bu Uranyum 235 nükleer fisyon anlaşılması için önemliydi.
(1905 - 1991) Carl David Anderson

doktora tezi için kozmik ışınları enerji dağılımını okurken, Nobel dışında Birçok onur kendisine ihsan etmişti 1936 yılında ona Nobel ödülü Torbalı pozitron (pozitif elektron) keşfetti .
Wolfgang Pauli (1900 - 1958)

de dışlama ilkesi denir Pauli prensibi, kurulması, Pauli O Albert Einstein tarafından Nobel adayı oldu 1945 yılında Nobel ödülü aldı. Onun büyük katkısı alanında oldu 'kuantum mekaniği.' Pauli sık sık yaptığı işin çok geçmiyor gitti hangi nedeniyle, eserleri yayınlanmamış tuttu.
(1900 - 1979) Dennis Gabor

O Bununla birlikte, 1964 Granül sentezi onun orijinal alanı ile ilgili değildi Gabor başka bulgu oldu sonra piyasada mevcut oldu o 1971 yılında Nobel ödülü aldığı için 1947 yılında holografiyi keşfetti çalışma. İnsanların birbirleriyle iletişim ve seslerini duymak nasıl yaptığı araştırmaların sonucudur. Onun bu çalışmaları zaman-frekans analizi geliştirilmesi için radikal oldu.


Bu buluşları, icatları, teoriler ve onların zeka nihai ifadesi ile, dünya çapında bilimsel topluluk yardımcı oldu fizikçiler, kısa bir liste oldu. Eşit fizik alanında önemli katkılarda bulunmuştur, ve hepsi söz bir Herkül görev olacağını kim Bununla birlikte, çok daha fazla vardır.

Her Vakit -   [612]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler