Tarihte 20 En Ünlü Çocuk Dehaları

Tarihte 20 En Ünlü Çocuk Dehaları

Bir harika çocuk, çocukluğundan beri, herhangi bir alanda muazzam yetenek ve uzmanlık sergilemiştir bir kişidir. Buzzle makale enlists tarihinin en ünlü çocuk dahileri 20. sahiptir.

Tarihte 20 En Ünlü Çocuk Dehaları
Çocuk Doktoru

O sadece yedi yaşındayken Akrit Jaiswal, 23 yaşındaki Hintli vatandaş, görünüşe göre ilk ameliyatı gerçekleştirdi. 12 yaşında, o bir Hint tıp fakültesine girmek için genç öğrenci hiç oldu.

Onlar ünlü denir olarak achingly genç dahilerin, ya da çocuk prodigies, sıradan insan aklının tarafından ne kadar yetenekli olduğunun ötesinde düşünen parlak benzersiz zihinleri vardır. Bu insanlar Çakışan duyguları-onlar tabi, sen gururla sevinirler yapmak huşu ve hayranlık gape ve gıpta ile ağlamak olacaktır yapmak için yeterli inanılmaz beceri ve yetenek sergilerler. Bilim adamları yine de bu ustaca kafasında gelişiminin arkasındaki kesin nedeni hakkında emin değilseniz;Çalışma, deneyler ve araştırmalar hala aynı belirlemek amacıyla yürütülmektedir. kritik düşünme kısmını bir kenara bırakarak, bu kurnazlık ve öngörü çok genç yaşta sergilenen bu alimler izlemek için büyüleyici. Çoğumuz ustalık kazanmak ve belirli bir alanda mükemmelliğe ulaşmak için yaş alırken, bu yetenekli beyinler zaten kendi çocukluğunda aynı başardık. Burada, Buzzle tarih boyunca precociously yetenekli bireylerin bir liste hazırladı.


 

1. Blaise Pascal

Fransa'nın Auvergne bölgesinde, yılda 1623 doğumlu, Blaise Pascal çocukluğundan beri bir matematik dehası idi. O sadece 16 ve ilk kanıtı olduğu zaman o 11 yaşındayken O Pascal teoremi formüle ve onun kredi için fizik, matematik ve felsefe alanında birçok diğer katkıları olan bir teoremi yazdı. O da kariyerinin ilk yıllarında tanesi üzerinde 20 inşa sahip, hesaplama makineleri öncüsü olarak kabul edilir. O 1662 yılında, 39 yaşındayken öldü.
 

2. Wolfgang Amadeus Mozart

Mozart kuşkusuz en ünlü çocuk dahileri biridir. O 6 yaşında ilk kompozisyon yazılı olan, 1756 yılında, Almanya'da doğan ve olağanüstü bir piyano çalar ve müzik bestecisi oldu! O 5 yaşındayken, Salzburg Üniversitesi'nde piyano performans verdi 12'de ilk opera, 3 yaşında klavsen çalmaya başladı 8'de ilk senfoni yazdı ve. (Sadece 35 yaşında) genç yaşta ölen sahip olmasına rağmen, o onun kredi için 600'den fazla müzik besteleri vardır.
 

3. Carl Friedrich Gauss

19. yüzyılın en büyük matematikçi biri, Carl Friedrich Gauss Brunswick, Almanya'da 1777 yılında doğdu. O yaşta 3 100 numaralar eklemek ve şaşırtıcı Cebir, manyetik teori, astronomi, fizik alanlarında önemli katkılarda olamazdı; Onun adı artık manyetik bir birimdir. O fizik, matematik, diferansiyel geometri, istatistik, vb alanlarında bilgi bir bolluk geride olan, 1855 yılında öldü
 

4. Jean-François Champollion

Fransa'da, 1790 yılında doğdu, Jean-François Champollion anda yetenekli ve tanınmış dilbilimci oldu. O çok genç yaşta yetenek sergiledi ve Yunanca, Latince, Sanskritçe, Farsça, Çince, Fransızca, Arapça, İbranice, Sanskritçe, Amharca, Pehlevi, Süryani, Keldani, Etiyopya ve daha konuşmak mümkün oldu. O Kıpti dilinin fonetik ve aynı zamanda Mısır hiyeroglif üzerinde çalıştı. Hatta Mısırbilim bir profesörlük teklif edildi, ama o sağlık nedenlerle o kadar alamadı. O 1832 yılında, 41 at, genç yaşta öldü.
 

5. Rabindranath Tagore

Ünlü Hint çocuk dahileri biri, Tagore ve 19. ve 20. yüzyıllarda ün kazandı. Bir şövalyelik reddederek ünlü, o bir şair, romancı, müziği bestecisi, ressam ve öykü yazarı da vardı. O 8 oldu, ve sayısız kısa hikayeler vardı 1861 yılında doğan, Kolkata, Batı Bengal, Hindistan, o 1913 yılında ünlü çocuk deha Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan ilk Asyalı oldu, onun ilk şiir yazdı onun O 16 yaşına kadar kredi O değerli edebiyat hazinesiyle geride bırakarak, 1941 yılında öldü.
 

6. Pablo Picasso

Dünyanın en ünlü ressamlarından biri olan Pablo Picasso sanatsal bir dahiydi. O İspanya'da, 1881 yılında doğdu ve yaşamın çok erken dönemlerinde olağanüstü sanatsal beceri sergilendi. Şüphesiz, o dünyanın en çok aranan ve etkili ressamlarından biri haline geldi. O 9. yaşındayken Ünlü boyama, 'Le Picador' O 14-başlangıçta onun aile üyelerini boyalı ve ünlü eleştirmeni Juan Eduardo Cirlot takdirini kazandı zaman beğeni almaya başladı boyandı.
 

7. Srinivasa Ramanujan

Doğal matematik dahisi, Srinivasa Ramanujan Tamil Nadu, Hindistan 1887 yılında doğan bir Hint matematikçi oldu. Matematikte herhangi bir örgün eğitim aldıktan olmamasına rağmen, o O sayılar teorisi teoremleri formüle Bernoulli sayıları, sonsuz seriler ve Euler kimliği üzerinde çalıştı 11. yaşına üniversite düzeyinde matematik tamamladı. O araştırmada yaygın olarak kullanılan sayısız formüller keşfetti. O tüberküloz bir saldırı yenik düşen, yaş 32, 1920 yılında, genç yaşta öldü.
 

8. John Von Neumann

Macaristan'da, 1903 doğumlu, John Von Neumann fizikçi bir bilge idi ve matematikçi uyguladı. O olağanüstü bir hafızası vardı ve 6 yaşında, o zihinsel sekiz numara bölmek olabilir. 8 yaşındayken, o taşı teorisi hakim oldu. O kuantum teorisi, oyun teorisi, fonksiyonel analiz, ekonomi, geometri, bilgisayar, hidrodinamik, istatistik ve diğer birçok alanlara büyük katkılarda bulunmuştur. O 150'den fazla yayınlanmış yazısı var ve 53 yaşındayken, 1957 yılında öldü.
 

9. Oscar Shumsky

Bir uzman kemancı, Oscar Shumsky Pennsylvania, ABD, 1917 yılında doğdu. O 7 oldu, ve Leopold Stokowski bir 'şaşırtıcı deha' olma etiketi kazandı zaman o Philadelphia Orkestrası'nda giriş yaptı 3 yaşındayken keman çalmayı öğrendi. O çok genç yaşta tek Mozart, Bach ve çift konçertoları ve ünlü şarkıcı ve kemancı ünlü eserlerinin 4. ve 5. konçerto kaydetti. 20. yüzyılın en büyük müzisyenlerinden biri, o ABD, New York'ta, 2000 yılında öldü.
 

10. Shirley Temple

Shirley Temple ünlü şarkı ve oyunculuk harika oldu. 1928 doğumlu, California, o üç yaşta onu film kariyerine başladı. O beş yaşındayken musluk dans ve oyunculuk olağanüstü yetenek sergiledi. O yedi yaşındayken özel bir Akademi Ödülü aldı. Hayatında daha onu ölçü devam etti ve dört yıl üst üste bir gişe kraliçesi olarak hüküm sürdü. Sonuçta da, o film çıkın ve siyaset katıldı ve 2014 yılında öldü.
 

11. Bobby Fischer

Bu deha hiçbir tanıtıma ihtiyacı var. O ABD'de 1943 yılında doğdu ve 15 yaşında, tarihin (o zaman) genç Satranç Büyükusta oldu. 14 yaşında, o ilk Amerika Birleşik Devletleri Satranç Şampiyonasında yarıştı ve kariyerinde tek nokta marjları sekiz şampiyonluğu yaşadı. 1972 yılında onbirinci Dünya Satranç Şampiyonu oldu. Onun kayıtları bazı aşılmış olmasına rağmen, hâlâ dünyanın en büyük satranç oyuncularından biri olarak kabul edilir. 2008 yılında, Chicago'da öldü.
 

12. Kim Ung-Yong

Guinness Rekorlar Kitabına göre, o en yüksek IQ olduğu bildirilmektedir. 1963 doğumlu, o Koreli vatandaş ve dilsel dahidir. O Korece akıcılık sergiledi, Japonca, Çince, Almanca, İspanyolca ve O zahmetsizce 5 yaşında karmaşık matematik problemlerini çözmüş yaşındayken 4. en Vietnamca İngilizce, O'nun IQ O doktora güvenli civarında 210 olduğu tahmin ediliyor Fizik Colorado Devlet Üniversitesi'nden önce onun 15. doğum günü için.Halen Chungbuk Ulusal Üniversitesi, Güney Kore çalışıyor.
 

13. Sujatha Mohan

Bu yetenekli şarkıcı kesinlikle müzikal çocuk prodigies listesinde bir yer hak ediyor.Thiruvananthapuram, Hindistan doğumlu, 1963 yılında, Sujatha Mohan bir Güney Hint çalma şarkıcı ve kariyerinin neredeyse 10.000 şarkı söylemiyor. Halk o çok genç yaşta şarkı söylemeye başladı ve yetişkinlik boyunca bunu yaparken devam Bebek Sujatha çağırdı. O sahne küresel gösteriyor fazla 3500 katılmış ve popüler Malayalam şarkıcılar listesinde dördüncü sırada yer alıyor. O da Tamil, Malayalam, Telugu, Kannada ve Hintçe şarkılar söylemiyor, ve 25'ten fazla prestijli ödül kazandı.
 

14. Tiger Woods

Bir golf harika çocuk, o Kaliforniya'da, 1975 yılında doğdu. Haklı iki yaşından itibaren onun atlet babası tarafından golf koçluk oldu. 8 yaşında, o Gençler Dünya Golf Şampiyonası'nı kazandı. O arka arkaya dört galibiyet ile Gençler Dünya Şampiyonası altı kez daha kazanmak için gitti. O Fame California Salonunda müzeye olmuştur ve aynı zamanda Associated Press tarafından 'On Yılın Sporcuya' seçildi.
 

15. Terence Tao

"Matematik Mozart" olarak adlandırılan Terence Tao üretken matematik dehası olduğunu.1975 doğumlu, Adelaide, Avustralya, haklı, 2 yaşından itibaren aritmetik bir uzman oldu ve o 8 yaşındayken SAT matematik bölümünü geçti yaş 9 ile üniversite düzeyinde matematik tamamladı ve inanılmaz bir 760 puan . O IMO altın, gümüş ve bronz madalya kazanan en genç olduğunu. O 16 yaşındayken yüksek lisansını tamamladı ve 20. Halen California Üniversitesi, Los Angeles, çalışan o yaşta tamamladı Princeton, gelen Matematik bir doktora sahiptir.
 

16. Taylor Ramon Wilson

Bu parlak dehası Arkansas, ABD 1994 yılında doğdu. Bir nükleer fizikçi, o sadece sonra 3 onlarca yıl refueled olması gerekir olağanüstü bir nükleer reaktörünü tasarlanmıştır ve bu gücün 50 megawatt üretecek. O bir çalışma Fusor oluşturmak için dünyanın en genç kişidir.O 2013 TED konferansında 2010 yılında San Jose, Kaliforniya, yapılan Intel Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda yaptığı proje için birçok ödül kazandı, o yeraltı nükleer fisyon reaktörleri ile ilgili fikirlerini paylaştı.
 

17. Jacob Barnett

O iki yaşındayken Indiana, ABD'de 1998 yılında doğan Barnett otizm tanısı konuldu. Tıbbi uzmanlar o yürümek veya normalde konuşmak mümkün asla açıkladı. O evde eğitim uygulandı ve yanlış yaptığı doktorlar kanıtladı, ve inanılmaz, genç öğrenci bir yıllık master programı için, Çevre Enstitüsü, Ontario kabul edilmesi oldu. O anda Kuantum Fizik doktorasını sürdürüyor.
 

18. Cleopatra Stratan

O genç ticari olarak başarılı şarkıcı. O Moldovan, Romanya'da, 2002 yılında doğdu. Onun albümü, La varsta de Trei ani o zaman sadece 3. O çok büyük bir seyirci önünde iki saat boyunca canlı sahne performansı verdik genç şarkıcı da piyasaya sürüldü. O yüksek ücretli genç sanatçı olmanın kadar rekorunu elinde bulunduruyor. O da MTV ödülü kazanan en genç sanatçı, şu anda, o anne ve babası ile birlikte, Bükreş, Romanya yaşıyor.
 

19. Tanishq Matthew Abraham

2003 yılında doğan, California, bu genç adam MENSA genç üyelerinden biridir ve aynı bir 99.9 persentil imza attı. O 6 yaşında üniversite dersleri üstlendi ve onun GPA her zaman tutarlı-4.0-boyunca üniversiteye olmuştur. O da NASA'nın Lunar Science üzerinde denemeler yayınladı ve Phi Theta Kappa Onur Topluluğu genç inductees biri olmuştur. O biyomedikal mühendisliği, kuantum mekaniği ve immünoloji istisnai bir ilgi vardır.
 

20. Aelita Andre

O sanat dünyasında önde gelen çocuk dahileri biri olarak kabul edilebilir. Avustralya vatandaşı, o 2007 yılında doğdu ve o resim başladığında sadece iki yaşında idi. Onun resimlerinde sürreal bir his vardı ve onun soyut çalışmalarıyla herkesi hayrete düşürdü.Onun boyama koleksiyonu Mark Jamieson Melbourne, Brunswick Street Gallery Direktörü sergisi yer aldı. Her resim ile 20 günden fazla koştu, 'Renk Prodigy' denirdi İlk kişisel sergisini, AUD 10.000 TL 4000 arasında bir fiyata satılan. yetenek dünyada birçok, çok daha fazla dahiler olmasına rağmen ve yiğitliği, bu, herhangi bir şekilde, genç yaşta mükemmelliğe ulaşmak olmayan kişiler ortalama zekaya sahip olduğu anlamına gelmez, aynı derecede etkileyici ama ünlü değil. toplam ve madde herkesin benzersiz bir yetenek sahip olduğunu; Bu, aynı belirlemek bunu bilemek ve ustalık kazanmak önemlidir.

Her Vakit -   [438]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Biyografi Haberleri

 • Peru KültürüPeru Kültürü

  Peru gittiniz? İşte çeşitli sanat formları, gıdalar, edebiyat ve daha oluşur, bu cumhuriyetin, kültürü bir açıklama bu. Peru kültürüne bir anlayış ve halkının yaşam tarzı için okumaya devam edin.

  29.07.2015 15:22
 • Mel Gibson BiyografiMel Gibson Biyografi

  Tam bir parya bir sevimli, şeytani yakışıklı film yıldızı itibaren, Mel Gibson gibi başka şöhreti inişler ve çıkışlar gördü. Şimdi, o daha bir zorunlu münzevi gibi görünüyor, onun çok kendi Shakespeare

  21.07.2015 14:19
 • Will Smith'in ÇocukluğuWill Smith'in Çocukluğu

  Yetenekli bir oyuncu, yapımcı ve şarkıcı Will Smith gişe rekorları kıran bir dize ile yolunu yukarı Hollywood'un en popüler ünlüler listesini çalıştı ve onun kredi şarkıları vurdu. Aslında Smith, bir film

  21.07.2015 14:19
 • Dr Seuss BiyografiDr Seuss Biyografi

  Dr Seuss bir çok sevilen Amerikalı çocuk yazar ve karikatürist oldu. Bu Buzzle makaleleri hayatının ve o bugün için bilinen neler yapmaktan hoşlandığını yapılan diğer etkinlikler aracılığıyla alır.

  09.07.2015 15:34

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler