Sen Allah yolcususun

Sen Allah yolcususun

"Eğer insanlar arasinda çıkarılmış en hayırlı bir ümmetsiniz, iyiliği emreder, kötülükten uzak tutmaya çalışıyorsunuz .... Çünkü Allah'a inanıyorsunuz .." Fermanının sahibisin!

Sen Allah yolcususun

Sen
"Eğer insanlar arasinda çıkarılmış en hayırlı bir ümmetsiniz, iyiliği emreder, kötülükten uzak tutmaya çalışıyorsunuz .... Çünkü Allah'a inanıyorsunuz .." Fermanının sahibisin!

Sen
Resulullah'ın: "Orduya yardım ediniz" dediği zaman, bütün servetini alıp getiren ve Peygamberin "Çocuklarına ne kaldı?" Sorusuna "Allah ve Rasulü kaldı Ya Resulullah!" Cevabını veren Hz. Ebubekirin yolundadır!

Sen Devlet reisi olduğu halde, içi su ile dolu tulumu sırtına yüklenerek halk içinde dolaşan ve oğlunun "Baba neden böyle yapıyorsun?" Sorusuna "Oğlum! Nefsimi beğendim .. Onu zelil etmek, gururumu kırmak istiyorum "diyen Koca Ömer'in izindesin!

Sen
Müslümanlar arasında açlık ve kıtlığın hüküm sürdüğü bir zamanda Şam'dan kendisine ait zeytinyağı, üzüm ve buğday yüklü olarak gelen bir deveyi yükleriyle beraber yoksullara veren Hz. Osman'ın ardındadır!

Sen
Cebindeki 4 dirhem servetinin 1 dirhemini gizlice, 1 dirhemini açıkça, 1 dirhemini gece kalan 1 dirhemini de gündüz, kimsesizlere sadaka veren ve Allah Resûlü'nün: "Neden böyle yaptın?" Sorusuna "Belki Allah bunların birini kabul eder" cevabını veren Hz. Alini takip edensin!

Sen
Konuk olduğu evde gece sabaha dek ayakta duran ve "Biz Kur'an'ın bulunduğu odada ayaklarımızı uzatıp yatmaktan haya ediyoruz" diyen Hz Osman Ardındasın!

Sen
Vatanı uğruna savaşırken düşman Kurşunlarının iç organları bağırsakları yere dökülen, bir eliyle onları karnına alırken diğer eliyle göğsündeki başka bir kurşunu çıkarıp yanındaki arkadaşına "Al dostum! Eger dönsen bu kurşunu oğluma ver, deki:" Bunu sana baban gönderdi. Ölmedi! Vatan uğruna ulvi ruha dönüştü "diyen şehitlerin avladısın!

Sen Allah yolcususun

Her Vakit -   [774]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Dini Bilgiler Haberleri

 • Çocuklarda şükran hissin eğitimiÇocuklarda şükran hissin eğitimi

  Yeri ve gökleri yaratan Allah kutsal kitabı Kur'an - ı Kerim'de sık sık kendi nimetlerini insanlara hatırlatarak, onları şükretmeye davet ediyor. Her şey dahil olmak üzere insanların teşekkürüne muhtaç olmayan

  27.08.2015 19:37
 • Alay ve Dalga Geçmenin HükmüAlay ve Dalga Geçmenin Hükmü

  kimlerin ahlaki ve cismi özelliklerine gülmek veya güldürmek maksadıyla olağanüstü şekilde beyan veya taklit edilmesine denir.

  24.08.2015 13:43
 • Kadın ve erkeğin fıtrî muhabbetiKadın ve erkeğin fıtrî muhabbeti

  fıtrat bakımından Allah eşler arasında önceden muhabbet yaratmıştır. Fakat çoğu zaman insanlar kendi hataları ile bu muhabbete darbe indiriyorlar.

  22.08.2015 12:22
 • Günahları Yok Eden NamazGünahları Yok Eden Namaz

  Namaz her müslümanın Allah'a karşı kulluk borcu, vicdan görevidir. Namaz yegane ibadet türüdür ki, hiçbir sınırlamaya bakmadan herkese ve her durumda önemlidir. Karşılaştırma için diyelim ki, orucu hasta

  18.08.2015 15:45

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler