Renklerin insana etkisi

Renklerin insana etkisi

Kırmızı renk çalışma kabiliyetini artırır. Tenbelliyin düşmanıdır, fakat esebiliye de yol açabiliyor. Hareketin daha fazla olduğu yerlerde (çocuk odalarında, halka açık yerlerde) kullanılması önerilir.

Renklerin insana etkisi

Kırmızı renk çalışma kabiliyetini artırır. Tenbelliyin düşmanıdır, fakat esebiliye de yol açabiliyor. Hareketin daha fazla olduğu yerlerde (çocuk odalarında, halka açık yerlerde) kullanılması önerilir.

Turuncu renk heyecan yaratıyor. Cinsel gücü ve hırsı artırır. Insanın yaratıcı gücünü artıran, güven, cesaret ve iletişim doğurur. Mutfakta, çocuk ve yemek odası ile koridorda kullanımı önerilir.

Ilham kaynağı sayılan sarı renk insana iyimser bir ruh hali sağlar. Mutfak için daha uygundur. Fakat çalışma odalarında kullanmayınız, çünkü zihinsel yorgunluğa neden olabilir. Dinlenme köşelerinde de kullanımı tavsiye edilmez.

Yatıştırıcı renk olan yeşil işbirliğine, cömertliğe bir tür meydan okumadır. Bu renk kendini ifade etmeye yardımcı olur. Odaları daha geniş gösterir. Yatak ve çalışma odalarında da kullanılabilir. Açık renkleri duvar için uygundur.

Mavi renk barışı, sevgiyi ifade eder. Hayalperestlik ve aşırı duygusallık yaratabilir. Sakinleşmek, stresi gideren için yararlıdır. Hareketin ve çalışmanın çok olduğu yerlerde kullanılmamalıdır. Koyu tonları tembellik yaratır.

Kendine güveni temsil eden mor renk hoş ehvala neden olur. Bu rengin aynı zamanda unutkanlık ve sabırsızlık yaratması da bilinmektedir. Bu rengin lavanta, leylak ve orkide tonlarından yatak ve çalışma odalarında kullanılarak, kendinize güven hissinizi artırabilirsiniz.

Beyaz renk enerji sistemini dengeler, yaratıcılık yeteneğini ortaya çıkarır ve geliştirir.
Siyah, gri ve kahverengi ağır bir enerjiye sahiptir. Siyah rengin tek renk olarak kullanılması tavsiye edilmez.
Kahverengi sosyal dengeyi ve toplum içinde rahatlığı sağlayan bir etkiye sahiptir

Her Vakit -   [923]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler