Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır. Belki pek dikkatimizi çekmez bu girişim ancak her atama döneminde ve yer değiştirme dönemlerinde okul siteleri başvurduğumuz ilk bilgi yerleridir.
 
15 yıl öncesini düşündüğümüzde öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının tercih edecekleri okullar hakkında bilgi alabilecekleri ilk yollar köy muhtarları ya da milli eğitim müdürlükleriydi. Bu durumda muhtarlar genelde köyler ve bölge şartları hakkında bilgi verebilirken okul ile ilgili çok sınırlı bilgiler verebilmekteydi. Milli eğitim müdürlükleri de genelde iş yükünden dolayı telefonlara ya bakamaz ya da birkaç kısa cevapla arayanları geçiştirirdi.
 
Ancak günümüzde okulların web siteleri sayesinde okulla ilgili hemen hemen tüm bilgilere ulaşabilmekteyiz. Öğretmen sayısından okulun fiziki imkanlarına , idareciler hakkında bilgiden okulun ulaşım ve iletişim bilgilerine, öğrenci sayılarına, sınıfların donanımlarına kadar neredeyse  işimize yarayacak her şeyi bulabilmekteyiz. Buradan böyle büyük bir kolaylığı bize sağladığı için emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.
 
Bilindiği gibi bu çalışmanın 1. Derece de muhatapları okulların bilişim teknolojileri öğretmenleridir. Bu sitelerin güncellenmesi ve bilgi girişlerinden onlar sorumludur. Bir çok bilişim teknolojileri öğretmeni hassasiyetle ve özveriyle bu sitelere gereken özeni gösterirken maalesef yine bir o kadar hatta belki biraz daha fazla öğretmenimizde siteleri pek önemsememektedir. Özellikle tayin dönemlerinde bu güncellemelerin yapılmamasının bedelini ağır ödeyen öğretmenlerimiz mevcut.
 
Okulların sitelerindeki telefon numaraları güncellenmeyince meslektaşlarımız sitedeki bilgiler üzerinden tercihlerini gerçekleştirmekteler. Ya da yüzlerce binlerce okulu telefonla arayarak bilgi almak zor olacağı için bazı öğretmenlerimiz siteler üzerinden tercihlerini belirlemekteler. Bu bilgilerdeki öğretmen sayıları, sınıfların öğrenci yoğunluğu , öğretim şekilleri (ikili ya da tam gün) şehir merkezine uzaklık vs. bilgiler doğru olmadığı zaman yanılarak yanlış tercih yapabilmekteler.
 
Bu gibi sorunların yaşanmaması adına okullarımızda özveriyle çalışan tüm bilişim teknolojileri öğretmenlerimizin okul siteleri üzerine biraz daha fazla özen göstermeleri hem öğretmen adayları hem de öğretmenlerimiz için tercih dönemlerinde işleriniz çok çok kolaylaştıracaktır.
 
Ayrıca öğrencilerin ve velilerin okul sitelerini takip etme kültürünün yaygınlaştırılması da okul idarelerinin yapacakları duyuruların daha hızlı bir şekilde yerine ulaşması açısından oldukça yararlı olacaktır.

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [2]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27
 • kitap okumak hakkında aforizmlerkitap okumak hakkında aforizmler

  Tartışmasızdır ki kitap okumak kişinin kazanabileceği en iyi alışkanlıkların başında gelir. Kitapları okuduğunuz zaman siz kafanızda bir obje yaratırsınız. Ama toplum olarak aslında pek fazla okumaya eğilimli

  28.08.2015 15:52

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler