Ne Güzeldir Sevmek

Ne Güzeldir Sevmek

Ne kadar güzel bir sevdiğinin olması, en zor anında, hiç ummadığın bir zamanda bir selamıyla içini ısıtması. Ağlarken sesini duyar duymaz tüm olumsuzlukları hemen unutmak, yağan karda başını pencereye koyup onu hayal etmek, yağışlı havalarda soğuktan değil onun için ta derinlerde bir yerinin sızlaması ne güzeldir. Bir selamıyla tüm karanlıkların aydınlatılması, 'gel' demeden yanında olduğunu bilmek, gittiğin her yere onu da kalbinde, benliğinde, yanında götürmek ..

Ne Güzeldir Sevmek

Ne kadar güzel bir sevdiğinin olması, en zor anında, hiç ummadığın bir zamanda bir selamıyla içini ısıtması. Ağlarken sesini duyar duymaz tüm olumsuzlukları hemen unutmak, yağan karda başını pencereye koyup onu hayal etmek, yağışlı havalarda soğuktan değil onun için ta derinlerde bir yerinin sızlaması ne güzeldir. Bir selamıyla tüm karanlıkların aydınlatılması, 'gel' demeden yanında olduğunu bilmek, gittiğin her yere onu da kalbinde, benliğinde, yanında götürmek ..

Ona ait şarkılar uğultu yapmak, yazılar yazmak sayfa sayfa. En güzel cümleleri bile beğenmemek, en güzel sözleri bile ona yakıştırmamak  ne güzeldir. Hissetmek, yok olmak, yanmak, yakılmak, kendini  bulmak ne güzeldir. Sabah uyandığında, gözlerini gözbebeyinin içinde görmek ne güzel. Sonunu bilmeden kendini ateşe atmak, ama zaten ateşte olduğunu bilmek ne güzel. Karar vermeden, fikir yürütmeden, mantıklı düşünmeden, sadece sevmek ne güzeldir. Adı anıldığında sessiz olmak, allık, utanmak ne güzeldir. Defalarca yeminler bozmak, kalpler kırmak, kırılmalar, bağışlama, af dilemek, yenilmek, sevgiye boyun eğmek ne güzəldir.Gitmək, dönmek, özlemek, beklemek, unutmamak, unutulmamak, aşk uğruna ağlamak, kısacası aşk içinde kendini kaybetmek ne güzeldir.kortuğunun başına gelmesinden ürkmek, acı çekmek, yas tutmak, kısacası çelişki içinde kalmak, pişman olmak; ama geçmişi sorgulamadan başlamak, yine yeniden sevmek, sevdiğinden vazgeçmemek ne güzeldir ...

İlk olmak, yalnız olmak, son olmak ne güzeldir. Dualar etmek, yalvarmak, ama hiç ummadığın bir anda "aha O" diyebilmek ne güzeldir. onuruna yenilip 'kal' diyebilmek ne güzeldir.Hər şeyi boş vermek, her şeyi dert etmek, yine de isyan etmemek ne güzeldir. Resmine baktığında sanki karşındaymış gibi gülümsemek, aşk kadehini son damlasına kadar içmek, gönül denizinde boğulmak, özgür ruhumuzu bir tek kişiye zincirlerle bağlamak ne güzeldir.

Gelmeyeceğini bilerek beklemek, zaten bayramların zehir olması, sevinçlerin yasa karışması, bir sevdanın tek başına hükümdar olduğunu bilmek ne güzel. O olmayınca yetim çocuklar gibi üşümek, "keşke yapmasaydım" diyebilmek, güneşi görememek, yaşadığını hissetmek edememek, aç kalmak, yalnız kalmak, başka gözlere kör olmak ne güzeldir. Onun kokusundan başka koku koklamamak, ondan başkasını görmemek ve her yeni gün bir şeylerin olmasını beklemek ne güzeldir.

Kıymetini anlamak sevdiğinin, artık eski günlere dönmeyeceğini bilerek yine de pes etmemek bu hayattan ne güzeldir. Gözlerini hayal etmek, denizin dalgaları gibi saçlarını okşamak, ellerinden tutmak.Telefonunun çalmasını beklemek, yaşadığın şehri terk etmek, başka yere yerleşmek, ama aşktan kaçamaz kaçamayacağını bilmek, nereye gidersen git kalbini, aklını, yüreğini de yanında götürdüğünü bilmek ne güzel. Hiçbir sevdada aynı tadı bulamamak; dünün, bugünün, yarının ve bir tarafının hep yarım kalacağını bilmek, hep gurbette kalmak, ne güzel acıyı tatmak.

Hayat uzun ve bitmek bilmeyen bir filmdir ... Yönetmen ise acımasız, insanı en can alıcı noktalarından vurandır. İşte o yönetmenin sen olduğunu bilmek ne güzeldir. "Ben gidiyorum." Dediğin gibi "Ben geldim." Diyebilmek ne güzeldir.

Onu rüyalarda görmek, biteceğini bilsen de bu güzel rüyanın, sabah kalktığında gerçek olması için dualar etmek, ilk onu düşünmek ne güzeldir.
Ben sadece seni "bendeki senle" sana anlatmak istedim. Bu yazıyı bir gün okursan bil ki içimde o kadar söz var seni sevmeye adadığım ...
Daha ne söylenebilir ki sevgi ve aşk adına ... Söylenmiş ne kadar sözler var ki, ama sonu bulunmamakta, çünkü dünya sevgi üzerinde kuruldu.

Her Vakit -   [788]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Güzel Sözler Haberleri

 • En Güzel Cuma Mesajları sözleriEn Güzel Cuma Mesajları sözleri

  Cuma günü, müminlerin bayramıdır. Güneşin doğduğu günlerin en hayırlısı Cuma gününde; sevdikleriniz, dostlarınız ve arkadaşlarınızla paylaşacağınız anlamlı cuma mesajları sizler için bu sayfada

  10.09.2015 16:48
 • Uykumu Alım Birazda Unutmak LazımUykumu Alım Birazda Unutmak Lazım

  Saat kaç olursa olsun beni rahatsız edebilirsin, telefon edip arayabilirsin, ancak açıp nezaketle konuşmam artık .. Mesaj atabilirsin, susaram senin bir zamanlar ihmâl ettiğin gibi .. Önceki kadar sert de değilim ..

  31.08.2015 23:33
 • Çiçek ve umut Oku Huzur BulacaksınÇiçek ve umut Oku Huzur Bulacaksın

  Çocukluğumun yedi yaşına kadarki altın dönemi tütün tarlalarında geçti. Altın çağı diyorum ki, renkleri, çiçekleri, ağaçları, küçük böcekleri, incecik yılan yavrularını, badem kabuklarını tanıdığım

  25.08.2015 23:12
 • Yalan Bir Sevgiymiş DemekYalan Bir Sevgiymiş Demek

  Sevdim, çok sevdim .. Deliler gibi .. Bağlandım, bir gün olsun bile sensiz olmadım.. Her saniye seni düşündüm, her saniye ..

  23.08.2015 18:21

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler