Mecazi Konuşma: Bu Ne Demektir?

Mecazi Konuşma: Bu Ne Demektir?

Bir girişim tam anlamıyla mecazi anlamını açıklamak için.

Mecazi Konuşma: Bu Ne Demektir?

Her kendi kendini ilan kelime nerd pet peeves bir listesi vardır. Çoğu anlamıyla yerini terim mecazi hala yanlış kullanıldığında ya da daha kötüsü ne zaman hissettikleri hayal kırıklığı, yemin edecek. Kötüye popüler bir durum komedisi (I Met Your Mother nasıl) özelliğini kadar büyük bir sorun olduğu zaman, bunu tartışmaya senin iki-bit katkıda zamanı biliyorum."Mecazi konuşan ' -? Ben Sağ söyleyen muyum içinde tek ifade kullandığı terimlerin, basit mecazi konuşma konuşma veya yazılı metinde, aslında meydana bunun imkanı yok o kadar soyut ve gerçekçi bir senaryo başvuruyorsunuz. Kelimenin tam anlamıyla kelimenin kullanılması gibi, mecazi konuşuyoruz aslında gereksiz olduğunu belirterek. Aşağıda verilen örnek romanından karakterler arasında bir iletişim konuşan mecazi ifade kullanarak boşuna dikkat çekiyor.
 

Dünya ne derdi? Neden, o bizim para yaşlı adam Gooch en karıştırmak için yeterince temiz düşünmüyordu söyleyebilirim. O yüzümüze atmak istiyorum ve bütün kasaba snicker olur. " "Mecazi mecazi konuşma, genç adam konuşma," amca biri, bir hissedar ve yönetmen dedi. "Bununla ne demek istiyorsun?" "Bu o --ahem! İşte o aslında atmak mümkün değil. " "Ben sana, George Amca kadar edebi değilim." "Öyleyse neden sözcüğü atmak kullanabilir miyim?" "Tabii ki, George Amca, ben o diye söylemek istemiyorum altın sikke düşürüldü ve stand off ve bize çekim. ? Sen ki yok anlıyorum " koyarak - er - "Leslie," babası koymak, "Sen bir en üzücü bir yol var. Amcan George tüm bu kadar yoğun değil. "
 
Onun El Hollow tarafından George Barr McCutcheon


Eğer bu ifade kullanmak yanlış hiçbir şekilde olduğunu bilmeniz önemlidir, olduğunu söyledi. Bu sadece gereksizdir. söyleşmek yaparken figüratif olmak ya yazarken güzelliği ince, özel bir anlam yaratmasıdır. mecazi dil nüansları örtülü ifade edilmemiştir dinleyicinin zihninde dernek ve önerilerini oluşturmak. mecazi konuşurken kullanmak en muhtemel konuşmanın iki figür farklı olan benzetmeler ve metaforlar, burada iki şey vardır, karşılaştırılır . Bunlar açıklayıcı ve perspektif oluşturmak. Aynı konuşmanın diğer sık kullanılan rakamlar onomatopoeia, mübalağa, kişileştirme, tezat, ironi vardır, vs. Figüratif dil, ilgimizi uyandırıyor meraklı bizi tutar ve bize hitap ederek, bizim duygusal tarafı çağrıştırıyor.

 
Peki,? Karışıklık nedir çoğu insan olsa ifade mecazi anlamda kullanımı hakkında oldukça net, bu terim anlamıyla bütün yanlış anlamaları neden olur.kelimelerin anlamı tam anlamıyla ve mecazi tamamen tersidir. Eğer kelimeleri bakın tam olarak ne demek bir şey başvuruyorsunuz anlamıyla kelimesini kullanın. Abartma yok şeklinde kesinlikle yoktur. Figuratively, diğer taraftan, gerçek anlamından farklıdır şey önermek için kullanılır. vesilesiyle, tam anlamıyla bir abartma olarak kullanılabilir, çünkü karışıklık doğar ve böyle bir bağlamda o mecazi. aynı anlama eğilimi kelimenin tam anlamıyla bu kullanım gayrı ve birkaç kişi tarafından yanlış olarak kabul edilir. 

Biz bile bu formda kelimenin kullanımını izlemek, biz kelimenin tam anlamıyla Nitekim 1769 yılında ilk kez mecazi kullanıldığını öğrenmek Mark Twain onun 1876 romanı bir mecazi anlam iletmek için kullanılan, Tom Sawyer'ın Maceraları, ne zaman O "Tom anlamıyla zenginlik haddeleme yazdı". 
anlamıyla ve mecazi olur, ya bunlardan biri eksik olmadan görünüyor bir resim oluşturmak için birlikte kullanıldığı buradaki Biz de sık sık örneklerine rastlamak. New York Times, bu yazdı Piyano Dersi,. '"Piyano Dersi' hem anlamıyla ve mecazi bir daha musallat hikâyesini anlatıyor" oyun kendi incelemede etkin bir şekilde birlikte iki kelime kullanılan bir kelimenin yanlış kullanımı kaynaklanıyor asla kelime anlayış değil ama kötü gelen gramer yaygınlığı dan. Bazen bir kelimenin doğru kullanımını unutmak eğiliminde olduğunu, yoksul dilbilgisi muck yolumuzu Wade çok zordur. Eğer kişi aynı kelimeyi kötüye bir gazillion duymak sonra, sözcüğün kendi anlayış soru. Aynı anlamıyla durumdur.kelimenin yanlış kullanımı doğru kullanımı. floundering böylece çok popülerlik kazanmıştır


 

Mecazi Konuşma
 • sanatta en önemli şey karedir. Boyama için: kelimenin tam anlamıyla; mecazi diğer sanatlar için - bu mütevazı cihaz olmadan bilemezsiniz, çünkü nerede Sanat durur ve Gerçek Dünya başlar. - Frank Zappa
 • John, tek pencereye gitti, onun kağıt gelişeceğini ve bunun kendini bürünmüş, mecazi konuşma. - İyi Wives, Louisa May Alcott
 • Mecazi, Tiger Woods, son birkaç yıl içinde bol sıcak su kaçarsa, onu dogging tartışmalar sayesinde konuşuyor.
 • Bana tek kelime etmeden evden ayrıldığında, o bir milyon küçük parçalar halinde kalbimi kırdı.
 • Ben evimden bugün dışarı yürüdü, ben dünyanın üzerime gülümsüyordu gibi hissettim.
 • Mecazi anlamda, biz aynı gemideyiz.
 • Ben mecazi tabii konuşma, bir otobüs yiyebilirim.

 

Kelimenin tam anlamıyla Konuşma
 • Kavurucu sıcaklar su ve hatta tek bir damla olmaması o kelimenin tam anlamıyla bayıldı o kadar zayıf Sue yaptı.
 • Ben görünüşte nazik kutup ayıları anlamıyla kendi yavrularını yiyebilirim ki, gazetelerde okuduğumda, son derece zor inanmak bulundu.
 • Toprak yolda, şimdiye kadar arkamda ben tam anlamıyla benim toz yiyordu söyleyebiliriz kalmıştı.
 • Benim bodrum sular var ve tesisatçı anlamıyla diz boyu suda oldu.


Onlar tamamen yanlış gitti Nerede

onlar zaten mecazi ve kelimenin tam anlamıyla, kelimenin şeklinde ek bir abartı gerek olmayan bir cümle içinde eski kullandığınızda ilgilidir anlamıyla ve mecazi kullanımı olduğu insanlar genellikle yanlış yerde. Örneğin, aşağıda verilen üç örnekler alın.
 

Ne Dediler 

ben şehir merkezinde tam anlamıyla muaftır.

 

Ne Dediler 

annesi kırık pencere hakkında sordum ne zaman Meg sıcak koltukta tam anlamıyla oldu.

 

Her Vakit -   [474]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler