Leonardo da Vinc Buluşları

Leonardo da Vinc Buluşları

Bu makalede, Leonardo da Vinci'nin buluşların bir fikir verecektir. Sanat alanında değil, aynı zamanda bilim değil, sadece onun sanatsal kalibre ve gözlem gücüyle her şeyi gösterdi. Büyük işler ve da Vinci'nin katkısını bilmek öncesinde okuyun.

Leonardo da Vinc Buluşları

Leonardo da Vinci 15 Nisan doğumlu bir İtalyan bilge idi, 1452 Onun yaratıcı dehası, öncelikle onun tablolar ve heykeller aracılığıyla yansıtılır. Onun ünlü resimlerinden 'Mona Lisa' ve 'Last Supper' vardır. O bilim, mühendislik ve teknoloji birden fazla alanda vizyoner olma 'Rönesans Adamı' olarak özetler edildi.Onun biyografisi için yaptığı bilimsel gözlemler merakı amcası Francesco ilham aldığını söylüyor. O da organların simetrik bölünmeler orantılı olarak tasvir edilmiştir insan anatomileri, doğru eskiz çizdi. Onun ünlü çizim 'Vitruvius Adamı' sanat ve bilim bir örneği birbiriyle birleşerek oldu. . Leonardo da Vinci ünlü buluşlar aşağıda belirtildiği

 
Leonardo da Vinci Buluşlar: Tam Liste birlikte Rönesans dönemi ve da Vinci'nin icatları sırasında birbirini dışlayan olarak kabul edildi sanatı ve bilimi incelenmesi sadece son 150 yıl içinde önem kazandı. O bir mühendis olduğu için, o çok sofistike bir şekilde çalışacak farklı makinelerin fikirlerini kavramsallaştırılmaktadır. Bilim bebeklik onun aşamasında olduğu için, onun bazı ideolojilerin kabul edilmedi. Onun çok pahalı ve pratik olma gerekçesiyle reddedildi işgalinden Venedik korumak için hareketli bir hendek tasarlanmış. O havacılık, anatomi, botanik, jeoloji, inşaat mühendisliği, kimya, biyoloji, haritacılık, geometri, hidrodinamik, matematik, makine mühendisliği, optik, zooloji, fizik ve piroteknik, gibi konularda geniş bir yelpazede onun mantıksal becerileri kullandı. Onun bilimsel çalışmalar O örgün eğitim için herhangi bir üniversiteye devam etmedi çünkü büyük ölçüde bilim adamları tarafından göz ardı edildi. Onun bilime karşı yaklaşım detaylı gözlem ve veri kayıtlarına dayanmaktadır. Onun bilimsel düşünceler bir form vermek için herhangi bir cihaz anlamına vermedi. O soruşturma süreçlerinin dergileri sürdürdü. Tüm onun teorileri ve yorumların sanat eserleri aracılığıyla anlatıldı. Leonardo da Vinci'nin Buluşlar katı türevleri ve açıklamaları içeren, çoğunlukla resimler ile. Onun mekanik ilkeleri dirsekleri, kaldıraç, kasnaklar, dişliler ve cranks kullanımına dayanmaktadır. Aşağıdaki tablolarda onları sundu. Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın .

 

topçu park.jpg
Artillery Park
 
top-gun.jpg
Cannon Gun
 
uçan helicopter.jpg
Hava Vida
 
Dev crossbow.jpg
Dev Crossbow
 
Hidrolik machine.jpg
Hidrolik Makine


Lens grinder.jpg
Objektif Öğütücü
 
uçan machine.jpg
Uçan Makinesi
 
Organ gun.jpg
Organ Gun
 
parabolik compass.jpg
Parabolik Pusula
 
Ulaşım tank.jpg
Ulaştırma Tank


Diğer bazı ünlü eserleri ve tasarımlar aşağıda listelenmiştir.

 • Robotik Şövalye
 • Ölçeklendirme Merdiven
 • Zırhlı araba
 • Fırtınası Duvar Makinesi
 • Sekiz Barreled Machine Gun
 • Üç katmanlı Machine Gun
 • Ateşli silahlar için otomatik Yemlemeye Cihazı
 • Paraşüt Çizim
 • Otomobil araba (bahar tarafından desteklenmektedir)
 • Vinç Saatler
 • Atsız Taşıma
 • Namlu Bahar Aygıt Esneme

Matematik ve biyoloji eğitimsiz olmasına rağmen, o doğru grafiksel sunumu ile insan anatomisi gösterdi. O Santa Maria Nuova, Floransa insan cesetleri incelemek için izin verildi, başlangıçta 1511 yılına 1.510 Dr. Marcantonio della Torre ile çalışmalarına işbirliği yaptı.Onun deneyim, Vinci "dedi ben yerine kaslarda birleştirilmesi tendonları sona şekilde çok ince kaslar zar gibi bir devlet giyilen ve kalmıştır hastalık küçüldüğü bir adam cilt kaldırdık Geniş zarında, kemiklerin cilt tarafından kaplıydı nerede ve çok az doğal boyutu üzerinde vardı. " Adlı kitabında, 'Resim Risalesi' içerdiği insan anatomisi onun ünlü eserlerinden bazıları tablolarda gösterilmiştir.
 

kol movement.jpg
Kol Hareketi
 
Adam anatomy.jpg
2 Anatomik Çalışmalar
 
Baş proportions.jpg
Kafa Oranları
 
Fetus stages.jpg
Fetus Büyüme Aşamaları


vitruvian man.jpg
Vitruvius Adamı
 
Su studies.jpg
Su Çalışmaları
 
kadın organs.jpg
Kadın Organları
 
kafatası drawing.jpg
Kafatası Diseksiyon


O da insan o bir köpek bacak anatomisini karşılaştırıldı. Botanik alanında, Leonardo da Vinci, birçok bitki ve bitkileri inceledi ve doğru çiçek parçaları kabataslak. Onun gözlem sayesinde o ", keşfetti araya yüksekliğinin her aşamada bir ağacın dalları tüm [altlarında] gövdeye kalınlıkta eşittir. " Çiçeklenme bitkiler ile noktalı çim titizlikle yaptığı resim, Rocks Virgin iki sürümlerinde temsil edilmektedir. O çizim ortamı sayesinde, erken çocukluk geçirdim Arno Vadisi, coğrafi topoloji açıklamıştır. Milano ve Floransa bölgelerin topografik harita doğa, atmosferik etkiler ve yoğun yağmur fırtına ve sel gibi doğal felaketlerin nedenleri fenomeni açıkladı. Cesare Borgia (1502), için Imola Leonardo'nun doğru harita çok mimar ve askeri mühendis. Olarak onu işe Cesare Borgia tarafından takdir edilmiştirhidroponik alanında Leonardo da Vinci de yapılan gözlemler. O hareket ve su akışı ve yüzeyler üzerinde çarpıcı etkileri okudu. O da su ve onun çizimleri aracılığıyla davranış helezonik araştırıldı. Astronomi gözlemleyerek iken, o "olduğunu, onun görünümünü ortaya koymak dünya Güneş'in yörüngesinin ne evrenin merkezinde merkezinde değil, ama onun arkadaşı elemanları merkezinde ve onlarla birlikte birleşmiştir. Ve herkes ayakta Ay'da, o ve güneş ikimiz altında olduğunda, biz Ay'ı görmek ve bizi ışıkları olarak dünya onu ışık olurdu gibi bu bizim toprak ve bunun üzerine su öğesi görmek istiyorsunuz. " O matematik bir dahiydi ve doğrusal bakış açılarını inceledi. O geometrik şekiller ve figürler açıklamak mümkün oldu. Yaptığı iş, sanatsal oranı için ünlü oldu ve kitabında, yayımlanan De divina Proportione . Düzenli katı çizimleri dizi içeren, Timeline Leonardo da Vinci'nin İşleri sana Leonardo da Vinci hakkındaki gerçekleri bilerek sonra dümen hayran eminim . O resim ve heykel öncü olduğu için, onun zaman çizelgesi oldukça ilginç bulur. Bir bakalım. 
 

 • 1473: 'Santa Maria delle Neve Bayramı' Peyzaj boyama
 • 1477: 'Virgin Annunciation' Boyalı
 • 1478: 'İki Virgin Marys' ve 'Ginevra de Benci' üzerine çalışmaları Başlıyor
 • 1481: (tamamlanmamış) 'Magi tapınması' taslağını çizerken 1482 insan vücudunun yaptığı detaylı kroki yayınlanan alır
 • 1483: O Madonna 'boyalar ve Sforza için bir heykel' Büyük Nronze Horse 'üzerine çalışmaları başlıyor
 • 1485: O bir Ermine ile Lady 'boyalar
 • 1495: O Santa Maria delle Grazie, Milan fresk üzerinde 'Son Supper' boyama başlıyor
 • 1499: Sala delle Asse tavan boya Başlıyor
 • 1500: O boyalar 'Madonna ve Çocuk'
 • 1503: O Anghiari Savaşı 'boya başlıyor
 • 1505: tamamlar 'Mona Lisa' ve terk 'Anghiari Savaşı'
 • 1507: 'Rocks Madonna' ikinci versiyonu başlatır
 • 1515: Kral Francis I taç giyme ve boya 'St John the Baptist' mekanik aslan oluşturur

Leonardo da Vinci, güzel resimler, heykeller ve usta ideolojiler dünyayı yetenekli. O saygı ve katkılarından dolayı sonsuza dek hatırlanacak. Ben bu yazıda verilen bilgiler eserleri ve buluşlar hakkında bilmek için çaba tatmin etti umuyoruz.

Her Vakit -   [451]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Biyografi Haberleri

 • Peru KültürüPeru Kültürü

  Peru gittiniz? İşte çeşitli sanat formları, gıdalar, edebiyat ve daha oluşur, bu cumhuriyetin, kültürü bir açıklama bu. Peru kültürüne bir anlayış ve halkının yaşam tarzı için okumaya devam edin.

  29.07.2015 15:22
 • Mel Gibson BiyografiMel Gibson Biyografi

  Tam bir parya bir sevimli, şeytani yakışıklı film yıldızı itibaren, Mel Gibson gibi başka şöhreti inişler ve çıkışlar gördü. Şimdi, o daha bir zorunlu münzevi gibi görünüyor, onun çok kendi Shakespeare

  21.07.2015 14:19
 • Will Smith'in ÇocukluğuWill Smith'in Çocukluğu

  Yetenekli bir oyuncu, yapımcı ve şarkıcı Will Smith gişe rekorları kıran bir dize ile yolunu yukarı Hollywood'un en popüler ünlüler listesini çalıştı ve onun kredi şarkıları vurdu. Aslında Smith, bir film

  21.07.2015 14:19
 • Dr Seuss BiyografiDr Seuss Biyografi

  Dr Seuss bir çok sevilen Amerikalı çocuk yazar ve karikatürist oldu. Bu Buzzle makaleleri hayatının ve o bugün için bilinen neler yapmaktan hoşlandığını yapılan diğer etkinlikler aracılığıyla alır.

  09.07.2015 15:34

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler