Küçük Çocuklara Kağıt Kalem Verin

Küçük Çocuklara Kağıt Kalem Verin

Galiba siz de küçük çocukların kağıt üzerinde ne karaladığını görmüşsünüzdür. Böyle durumlar çocuklarda genellikle 18. aydan sonra ortaya çıkar. Bu dönemde çocuklara renkli kalemler ve kağıtlar vermek, onları bu işe daha da teşvik etmek gerekir.

Küçük Çocuklara Kağıt Kalem Verin

2-4 yaş

Galiba siz de küçük çocukların kağıt üzerinde ne karaladığını görmüşsünüzdür. Böyle durumlar çocuklarda genellikle 18. aydan sonra ortaya çıkar. Bu dönemde çocuklara renkli kalemler ve kağıtlar vermek, onları bu işe daha da teşvik etmek gerekir.

Bu karalamalar öncelikle hiçbir etki bağışlamazsa da çocuklar sonradan onları bir şeylere benzetmeye çalışırlar. Bu onlara "yaratıcılık" ruhunu artırır. Bir çok ebeveyn için anlamsız çizgiler yığını olan bu karalamalar çocuğun gelişimine çok olumlu etkisi vardır. Nasıl? Her şeyden önce çocuğun kas sistemi geliştirilmiştir. El ve göz arasında daha kolay iletişim kurabiliyor. Dikkatini toplamayı öğrenir. Öte yandan, yeni biçimler, yeni renkler keşif ettikçe kendine güveni artıyor. Bu karalamalar çocuktaki gerginliği de azaltır.

Her Vakit -   [690]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler