Kısa Boylu Ünlü İnsanlar

Kısa Boylu Ünlü İnsanlar

Boy kısa olsa da, bu insanlar kendi yüksekliği kendi yeteneklerini en iyi performans onları kısıtlamak değil sağlanmalıdır. Biz onların 'uzun boylu' başarıları için bugün hatırlanır dünyaca ünlü kısa insanlar bahsediyoruz

Kısa Boylu Ünlü İnsanlar
Guinness Rekorlar Kitabı, Gül Muhammed'e göre, Yeni Delhi, Hindistan yağıyor, 1 ft yüksekliğindeki dünyanın en kısa insan. 10 inç oldu.

Boy kısalığı, her zaman bireyin yüksekliği onun yeteneği ile ilgisi olduğunu düşünüyor tür şaşırtıcı insanlarda olumsuz bir özellik olarak baktılar edilmiştir.Bizim tarih yüksekliği, kısa, ama nedeniyle sırf yetenek, başarıları ve illustriousness ünlü oldu insanlar epeyce örnek vardır. Bu insanların hiçbiri Gül Muhammed gibi kısa iken dünya için ortalama yüksekliği göz önüne alınırsa, onlar kesinlikle kısa sevk edilebilir. Tam olarak nasıl Kısa Kısa nedir? Ne yükseklik sevk edilebileceği gibi düpedüz anlaşmazlık var olarak 'kısa'. Ortalama insan yükseklik bölgeye göre yanı sıra etnik değişir. Terim 'boy kısalığı' bunu destekleyecek hiçbir somut tanımı ile belirsiz bir terimdir. Kongo Havzası bir pigme tüm dünya için kısa bir kişi olarak rastlamak olabilir. Benzer şekilde, 5 ft. 5 inç bir kişi de 6 ft birisi için kısa boylu bir kişi olarak rastlamak olasıdır. Yüksekliğinde. Hiçbir somut tanımı ile, terim 'boy kısalığı' daha sık olan yüksekliği aşağıda bekleniyor. Bir kişiye başvurmak için kullanılır Dünyada Ünlü Kısa İnsanlar , bu nedenle. ABD'de erkekler için ortalama yüksekliği 5 ft 9.2 inç ve Ünlü boy kısalığı kişilerin listesini derleme sırasında, biz 5 ft yüksekliğini almaya karar 5 inç kriter olarak.; tüm dünya için eşit zaman o ölçüde kısa.
 

Yuri Gagarin
Gagarin Anıtı Moskova

Yükseklik : . 5 ft 2 inç

 bir Sovyet kozmonot: Fame için İddia : 12 Nisan 1961 tarihinde Yuri Gagarin (. ve aynı zamanda ilk kişi Dünya yörüngesinde) kahramanca başarı vermedi uzayda yolculuk ilk kişi oldu Sovyetler çok lanse uzay yarışında bir galibiyet golünü değil, aynı zamanda onu sayısız ödül ve övgü kazanç, Gagarin, uluslararası bir ünlü yaptı. 14 Nisan 1961 tarihinde, o Sovyet en yüksek ayrım, Sovyetler Birliği Kahramanı ile onurlandırıldı.
 

 

Yaser Arafat


Yükseklik : 5 ft 2 inç.

 : Bir Filistinli devlet Fame için İddia : Bir adamın özgürlük savaşçısı, diyorlar, başka bir adamın terörist olduğunu. Yani, belki de sen Yaser Arafat'ın mirası koyabilirsiniz mümkün olan en iyi yoludur. Bir Filistinli lider ve Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Başkanı Arafat Filistinliler için bir özgürlük savaşçısı ve İsrailliler için bir terörist oldu. Gerçek bir uluslararası lider, o Filistin ulusal özlemleri için bütün hayatını adamış.


 

Voltaire
voltaire

Yükseklik : . 5 ft 3 inç 

Kim : Bir Fransız yazar, filozof Fame İddia : Voltaire olarak François-Marie Arouet, daha popüler, yaygın o sivil özgürlükleri savunmak için yaşamı boyunca kullanılan, onun esprili yazı, tanınıyordu - özgürlüğü Özellikle din ve ifade. O nadiren kurulan Katolik Kilisesi alarak tereddüt ve hatta kilise ve devlet ayrılığı savundu. Sosyal reformların ateşli bir taraftarı, Voltaire Amerikan ve Fransız devrimleri katılan birçok düşünür üzerinde büyük bir etkisi vardı.
 

 

Ludwig van Beethoven
Ludwig van Beethoven Anıtı

Yükseklik : 5 ft 3 inç.

 : Alman besteci ve piyanist Fame için talep Beethoven'ın kompozisyonlar Batı sanat müziği Klasik ve Romantik dönemlerden arasındaki geçiş dönemini işaretli. Beethoven 26 yaşındayken, onun işitme bozulmaya başladı ve o sonunda tamamen sağır olmuştur. Kulağa ne kadar inanılmaz gibi, hayatının bu aşamasında onun en iyi kompozisyonlar bazı ile geldi. Beethoven yaygın en ünlü ve tüm bestecilerin etkili kabul edilirse, bu bir nedeni var.
 

 

Pablo Picasso


Yükseklik : 5 ft 4 inç.

 : İspanyol ressam ve heykeltraş Talep Fame için : Onun boya fırçası ile harikalar çalışmak için bilinen Picasso onun kredi 20. yüzyılın en iyi eserlerinden bazıları vardır. O da bu dönemin en güzel heykeller bazı ile geldi. Picasso gibi olağanüstü estetik becerileri ile Picasso'nun boy bir kişi, dünyanın en ünlü insanlar arasında bir yer bulmak değil eğer oldukça şaşırtıcı olurdu 1907 yılında Fransa'da başlayan Kübizm sanat hareketinin kurucularından oldu .


 

Harry Houdini
Houdini portresi

Yükseklik : 5 ft 4 inç.

 : Amerikan dublör Fame için talep o kelepçelerle, zincirler ve hatta deli gömleği kendini özgür olacağını, burada Houdini belki de en iyi yaptığı şaşırtıcı kaçış eylemleri için biliniyordu.Ona başlığı, 'Kelepçe Kral' Kazanılan kelepçe kaçmak için onun yeteneği oldu. Böyle gittiği her yerde, o hapishanelerinde onu kilitlemek için yerel polise meydan ve sonra mucizevi oradan kaçmak istiyorum onun güvenini oldu. Ateşli bir kuşkucu ve Scientific American komite üyesi, Houdini ayrıca çeşitli spiritualists ve medyumlar aldı ve onları teşhir etti.
 

 

James Madison


Yükseklik : 5 ft 4 inç.

 : Birleşik Devletler 4. Cumhurbaşkanı Fame İstem : James Madison - ABD başkanlarının en kısa - Kurucu 4 Mart 4 Mart 1809 dan görevde, 1817 One Amerika Birleşik Devletleri Babalar, o yaygın ABD Anayasası'nın hazırlanmasında rolünden ötürü Anayasa Baba olarak kabul edilir. Madison Amerikan tarihinin çeşitli etkinlikler, kendisi denetimli Louisiana Purchase, ve Büyük Britanya'ya karşı 1812 Savaşı olmak belirgin olanları önemli bir rol oynamıştır.


 

Mahatma Gandi
Mahatma Gandhi heykeli

Yükseklik : . 5 ft 5 inç 

Kim : Bir Hint devlet Fame için İddia : Mohandas Karamçand Gandi İngiliz yönetiminden Hindistan bağımsızlığını kazandıktan önemli bir rol oynamıştır. Bu kitleler arasında onu popüler yaptı ve ona Milletinin babası unvanını kazandı Hint özgürlük mücadelesine katkısı oldu. O bağımsızlık öncesi Hindistan ve Güney Afrika'da açtı birkaç ajitasyon gelen belirginleşir şiddet, ateşli bir savunucusu oldu.
 

 

Vladimir İlyiç Lenin
Vladimir İlyiç Lenin

Yükseklik : 5 ft 5 inç.

 : Bir Rus komünist devrimci Fame İddia : Vladimir Lenin Sovyetler Birliği Devlet Başkanı ilk olarak hareket Bolşevikler partisinin, bir lider oldu. O işçi sınıfının şampiyon olarak kabul edildi, bir yandan 1917 yılında Rusya'da iktidar Bolşevik devralma beyni ve diğer yandan, o yaygın bir diktatör olarak eleştirilmiştir. Emperyalizmin yaş için Marksizmin bir adaptasyon - Lenin Leninizm'in yayılmasında önemli bir rol oynadı.
 

 

Charlie Chaplin
Charlie chaplin illüstrasyon

Yükseklik : 5 ft 5 inç. 

Kim : Bir İngiliz komedi aktör Fame için İddiası : Bu ​​isim Charlie Chaplin, Little Tramp aşina olmayan birisiyle rastlamak çok zor; Chaplin en iyi bilinmektedir ki ekrandaki karakter. O, 20. yüzyılın ilk yarısında gümüş ekran hükmetti. Film endüstrisinin tarihinin önemli isimlerinden biri olan Chaplin 44. Akademi Ödülleri (1972) de "diye hareketi yaparken olmuştur hesaplanamaz etkisi bu yüzyılın sanat formu pictures" için onurlandırıldı. Mizah ve slapstick komedi duygusu onu bugün bile dünyada milyonlarca insan tarafından saygı bir kült figür yaptı.
 

 

Mansiyon * Bahsedilenler
Diego Maradona
Arjantinli futbolcu
5 '5 "(1.65 m)
Bernie Ecclestone
İngiliz iş adamı
5 '3 "(1.59 m)
Danny DeVito
Amerikalı aktör
5 '0 "(1.52 m)
Prens Rogers Nelson
Amerikalı şarkıcı-söz yazarı
5 '2 "(1.58 m)
Nikita Kruşçev
Sovyet lideri
5 '3 "(1.59 m)
Andrew Carnegie
Çelik kralı
5 '3 "(1.60 m)
Gary Coleman
Amerikalı aktör
4 '8 "(1.42 m)
Dolly Parton
Amerikalı şarkıcı-söz yazarı
5 '0 "(1.52 m)
Kylie Minogue
Avustralyalı şarkıcı
5 '2 "(1.57 m)
Charlotte Bronte
İngiliz romancı ve şair
4 '10 "(1.24 m)

* Rastgele amacıyla

Bunlar kendileri için bir niş oyulmuş ve onların varlığı orada büyük kötü dünyada hissedildi emin yapılan bazı boy kısalığı bireyler vardı. Bu kişiler, sen yükseklik değil belirlenmesi gerekir ve güç verecek bir kişinin senet o kim olursa olsun daha fazla ve dünya sizi hatırlar olan o bir şeyler yapmak olduğunu kanıtladı.

Her Vakit -   [439]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Biyografi Haberleri

 • Peru KültürüPeru Kültürü

  Peru gittiniz? İşte çeşitli sanat formları, gıdalar, edebiyat ve daha oluşur, bu cumhuriyetin, kültürü bir açıklama bu. Peru kültürüne bir anlayış ve halkının yaşam tarzı için okumaya devam edin.

  29.07.2015 15:22
 • Mel Gibson BiyografiMel Gibson Biyografi

  Tam bir parya bir sevimli, şeytani yakışıklı film yıldızı itibaren, Mel Gibson gibi başka şöhreti inişler ve çıkışlar gördü. Şimdi, o daha bir zorunlu münzevi gibi görünüyor, onun çok kendi Shakespeare

  21.07.2015 14:19
 • Will Smith'in ÇocukluğuWill Smith'in Çocukluğu

  Yetenekli bir oyuncu, yapımcı ve şarkıcı Will Smith gişe rekorları kıran bir dize ile yolunu yukarı Hollywood'un en popüler ünlüler listesini çalıştı ve onun kredi şarkıları vurdu. Aslında Smith, bir film

  21.07.2015 14:19
 • Dr Seuss BiyografiDr Seuss Biyografi

  Dr Seuss bir çok sevilen Amerikalı çocuk yazar ve karikatürist oldu. Bu Buzzle makaleleri hayatının ve o bugün için bilinen neler yapmaktan hoşlandığını yapılan diğer etkinlikler aracılığıyla alır.

  09.07.2015 15:34

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler