Kelebekler Hakkında Bilgi

Kelebekler Hakkında Bilgi

Bir muhteşem kanatları bakmak ve saatlerce büyülenmiş bırakılacaktır. Doğanın en ilginç türlerinden biridir ve yıllar boyunca güzelliğiyle ilgi sadece arttı. şeffaf kanatları vardır, çünkü dünyanın en çok konuşulan kelebek türlerinden biridir nedeni budur. En aşağıdaki bölümde kelebek hakkında bazı gerçekleri öğrenelim.

Kelebekler Hakkında Bilgi
Biliyor Musun?
Bir glasswinged kelebek İspanyolca ismi 'küçük aynalar' anlamına gelen 'Espejitos' olduğunu.

 

İnanması zor olduğunu anlıyorum, ama sen ve ben ve sen görüyorsanız onun şaşırtıcı kanatları da gerçek gibi sağda güzel bir kelebek gerçek gibidir. Bunlar Morphed veya photoshopped değildir.


glasswinged kelebek veya oto Greta Nymphalidae (fırça ayaklı) ailesine ait, 6000'den fazla türler ile kelebeklerin en büyük aile. Bu doğanın bir göçmen kelebek ve Orta Amerika'da bulunabilir. Yetişkin kelebekler Panama aracılığıyla Meksika'dan lekeli olabilir ve Caracas şehri çevresinde bulunan dağ alanında Venezuela'da görülmüştür. Onlar da Florida'da tespit edilmiştir.


 

İlginç Glasswinged Kelebek Gerçekler

 

Glasswinged kelebek 1
KelebekBir glasswinged kelebeğin ortalama uzunluğu yaklaşık 5,6-6,1 cm (2,2-2,4 inç) kanat açıklığı ile., 33 mm civarında olan 28glasswinged kelebek kanatları damarlar saydam, ve cam gibi görünüyorsun. Renkler değişebilir, ancak onlar genelde siyah veya turuncu bir taslağını var. Bu şeffaflık beslenme, özellikle iken, bulunduğu ortama uyum ve farkedilmeden gitmek için glasswinged verir.

Kelebek

 

Glasswinged kelebek 2
KelebekEn kelebekler gibi, glasswinged de son derece hassas görünüyor, ama neredeyse 40 katı, kendi ağırlığını taşıyacak yeteneğine sahiptir. Bu son derece hızlı ve kısa aralıklarla saatte neredeyse sekiz mil uçabilirler. Onların koyu renkli ölçekler görüntüler onun diğer kuzenler, saldırganları önlemek için aksine, glasswinged kelebek kendini gizlemek için kendi saydamlık kullanarak kendisini korur.Çoğu durumda, sadece renkli sınırları yoluyla kabul edilebilir. Bu inanılmaz kelebekler olacağını tespit, onlar için değildi sıkıcı bir görev olmuştur.

Kelebek

 

Glasswinged kelebek 3
KelebekYetişkin glasswinged kelebekler. (Rekabetçi ekranlar tarafından dişileri çekmek için çiftleşme mevsiminde erkeklerin toplama) uzun göçler üstlenen ve lekking gibi ilginç davranışlar canlandıracak bilinmektedirglasswinged kelebekler besin gereksinimi karşılamak için çiçek çeşitli ziyaret rağmen, dişiler genellikle yatıyordu onların Sadece toksik bitkiler üzerinde yumurta Cestrum ailesi .dolayısıyla bu bitkilerin ve üzerinde larva besleme onların dokularında depolanan ikincil kimyasallar sayesinde, predatör için toksik hale gelir. Yetişkinler kendi protein gereksinimi karşılamak için böcek yiyen kuşlar pisliği beslenirler.

Kelebek

 

Glasswinged kelebek 4
KelebekYetişkinler de nektar pyrrolizidin alkaloid içeren aynı toksik bitkilerin çiçekleri beslenirler.Bu toksik bileşikler, daha sonra feromonlar dönüştürülür ve kadın çekmek için kullanılır.yetişkin olağanüstü kamuflaj ek olarak, glasswinged kelebek larva, aynı zamanda eşsiz özelliklere sahiptir. Bunlar son derece yansıtıcı ve yakından gözlemleme üzerinde neredeyse senin ayna görüntüsünü görebilirsiniz. Bu vahşi görünmez olmak kadar iyidir.

Kelebek


insanlarda hem de onları nokta yırtıcılar için son derece zor olduğu gibi kelebekler kıt değildir. Hiç bir glasswinged kelebek görebileceğiniz tek yolu, ya da Orta Amerika çölde bir kelebek çiftlik veya sergi giderek gereğidir.

Her Vakit -   [444]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Biyografi Haberleri

 • Peru KültürüPeru Kültürü

  Peru gittiniz? İşte çeşitli sanat formları, gıdalar, edebiyat ve daha oluşur, bu cumhuriyetin, kültürü bir açıklama bu. Peru kültürüne bir anlayış ve halkının yaşam tarzı için okumaya devam edin.

  29.07.2015 15:22
 • Mel Gibson BiyografiMel Gibson Biyografi

  Tam bir parya bir sevimli, şeytani yakışıklı film yıldızı itibaren, Mel Gibson gibi başka şöhreti inişler ve çıkışlar gördü. Şimdi, o daha bir zorunlu münzevi gibi görünüyor, onun çok kendi Shakespeare

  21.07.2015 14:19
 • Will Smith'in ÇocukluğuWill Smith'in Çocukluğu

  Yetenekli bir oyuncu, yapımcı ve şarkıcı Will Smith gişe rekorları kıran bir dize ile yolunu yukarı Hollywood'un en popüler ünlüler listesini çalıştı ve onun kredi şarkıları vurdu. Aslında Smith, bir film

  21.07.2015 14:19
 • Dr Seuss BiyografiDr Seuss Biyografi

  Dr Seuss bir çok sevilen Amerikalı çocuk yazar ve karikatürist oldu. Bu Buzzle makaleleri hayatının ve o bugün için bilinen neler yapmaktan hoşlandığını yapılan diğer etkinlikler aracılığıyla alır.

  09.07.2015 15:34

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler