Hamilelik için Ayda 6 "Altın" Gün Var

Hamilelik için Ayda 6 "Altın" Gün Var

Dişlerin çürümesine en çok neden olan gıda çeşitli şekerlerdir. Uzmanlar tatlı yedikten sonra süt ürünleri tercih ettiğinde çürüme sürecinin önünün alındığını belirtiyorlar.

Hamilelik için Ayda 6 "Altın" Gün Var

Şekerleme yedikten sonra ayran için
Dişlerin çürümesine en çok neden olan gıda çeşitli şekerlerdir. Uzmanlar tatlı yedikten sonra süt ürünleri tercih ettiğinde çürüme sürecinin önünün alındığını belirtiyorlar.


10 yaşına kadar çocuklara bilgisayar kullanımını yasak edin
Türk profesör Beyazyürekin sözlerine göre 10 yaşına kadar çocukların bilgisayar karşısında oturması doğru değil. Çünkü, bu yaşa kadar çocukta henüz soyut düşünme formalaşmadığından onun bilgisayarla "iletişimi" gittikçe "robotlaşmasına" yol açıyor.


Hamile iken sevişmek kadını doğuma hazırlar
Sorunsuz geçen hamilelik sırasında seks yapmak doğacak çocuğun sağlığına kötü etki etmez. Aksine, kadın vücudunun doğuma daha iyi hazırlanmasına yardım eder. Fakat bu zaman kadın mutlaka üstte olmalıdır.


Hamile olmak için ayda 6 "altın" gün var
Kendinizi artık çocuk sahibi olmaya hazır hissediyorsanız, cinsel hayatınızı düzenlemek önemlidir.
Adet döngüsü düzgün ve düzenli olan bir kadının hamile olması için en uygun dönem adet tsiklinin 11. ve 17. günleri arasıdır.
Bu zaman süresince cinsel ilişkide olursanız hamile olma ihtimaliniz artar.


Doğum kontrol hapı alımından sonra gebelik ikiz çocuk doğurma olasılığını artırır
Anne olmaya hazırlaşırsınızsa, 3 ay önceden doğum kontrol hapların algısını durdurun.
Bu tabletlerin kabulünden 3 ay sonra kadında yeniden yumurtlama başlar ve hamile olma ihtimali% 80 'e kadar yükselir.
Ancak böyle ilaçlar dayandırdıqdan sonra ilk birinci ay içinde kadın hamile kalırsa, ikiz çocuk doğurma ihtimali önemli ölçüde artıyor.


ABD Gıda ve İlaç maddeleri Bakanlığı ebeveynlere uyarıyor
ABD Gıda ve İlaç maddeleri Bakanlığı ebeveynlere 2 yaşın altındaki çocuklara doktor tavsiyesi olmadan nezle ve öksürük aleyhine preparatların verilmemesini öneriyor.
Son dönemlerde bu yaş grubunda bu preparatların düzgün olarak verilmemesinin sebep olduğu sağlık ihlalleriyle artmıştır.

Her Vakit -   [743]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Sağlık Haberleri

 • Hamilelikte Sabah Bulantıları Neden Olur?Hamilelikte Sabah Bulantıları Neden Olur?

  Hamilelikte sabah bulantılarının nedenleri nelerdir? Sabah bulantıları ne zaman başlar ve tedavi için neler yapılabilir?

  30.06.2016 03:41
 • Sigaranın Zararları Anne Karnında BaşlıyorSigaranın Zararları Anne Karnında Başlıyor

  Dünyada her yıl yaklaşık 6 milyon kişi sigara içmekle ilgili hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor ve bunun 600.000 de, direkt sigara içtiği için değil, pasif olarak sigara dumanına maruz kaldığı için

  30.06.2016 03:41
 • Ramazan Aydında Diş Sağlığı Problemleri ArtıyorRamazan Aydında Diş Sağlığı Problemleri Artıyor

  İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Periodontoloji Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burcu Karaduman, ramazan ayı boyunca artış gösteren diş sağlığı problemlerinin nedenlerine

  30.06.2016 03:36
 • BB krem ​​nedir?BB krem ​​nedir?

  Çok kısa sürede ünlenen BB kremler kolaylıkla birçok hanımların gözdesi olmayı başardı. Böylece BB kremlere olan talebin yüksek olduğunu gören birçok kozmetik firmaları da kendi BB kremlerini üretmeye

  02.09.2015 20:16

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler