Göz Rengini Değişen 10 Gıda Ürünü

Göz Rengini Değişen 10 Gıda Ürünü

Genellikle gözlerin rengi ebeveynlerin genleri ile belirlenir, ancak bu zaman da istisnalar vardır. Bu nedenle çocuğun gözlerinin renginin nasıl olacağını doğuncaya kadar belirlemek mümkün değildir. Dahası da odur ki, hatta yetişkin insanda bile gözlerin rengini değiştirmek mümkündür ve sadece lensler aracılığıyla değil. Uzmanlara göre, basit diyet yemek alışkanlıkları sayesinde gözlerin rengi değişebilir.

Göz Rengini Değişen 10 Gıda Ürünü

Göz rengini değişen 10 gıda ürünü

Gözler - sağlığın anahtarı ve kalbin aynasıdır.

Genellikle gözlerin rengi ebeveynlerin genleri ile belirlenir, ancak bu zaman da istisnalar vardır. Bu nedenle çocuğun gözlerinin renginin nasıl olacağını doğuncaya kadar belirlemek mümkün değildir. Dahası da odur ki, hatta yetişkin insanda bile gözlerin rengini değiştirmek mümkündür ve sadece lensler aracılığıyla değil. Uzmanlara göre, basit diyet yemek alışkanlıkları sayesinde gözlerin rengi değişebilir.

Gözün rengini ne belirler?

Gözün Iris kısasının rengi "melanin" pigment ile belirlenir. Çocuk büyüdükçe onun gözünün renginin nispeten değiştiğini görmek mümkün. Bu ona göre oluşur, Iris pigment melaninin konsantrasyonu değişir.
Gözün rengi üç genin etkileşimi temelinde oluşur. Şu anda onlardan sadece ikisi tetkik edildi. Doğacak çocuğun gözünün rengini sadece ebeveynlerinin gözlerinin Iris kişasının rengi ile önceden belirlemek mümkün değildir. Genlerde beklenmedik sonuç da olabilir.
Fakat gözlerin rengini büyüdükten sonra da değiştirmek mümkündür. Bunu sağlamak için ise aşağıda belirtilen ürünleri gıda rasionuna dahil etmek gerekir:

1. Zencefil

Bu bitki çeşitli iltihaplanmalarına giderilmesinde kendi sihirli gücü ile ünlüdür. Zencefil önemli ölçüde kas ağrılarını ve kimyaterapiyadan sonra bunalmayı azaltır. Ayrıca saptanmıştır ki, zencefil astım belirtilerini ortadan kaldırır ve hasarlı karaciğeri tedavi eder. Tüm bunlara ek olarak zencefil gözlerin rengine etki eder, onları daha parlak ve etkileyici yapar.

2. Et

Et çinko ve magnezyum gibi mineraller bulunur ve bu mineraller de gözün Iris  belirgin değişikliklerine neden olur. Et ürünleri vücudumuzu organizmada bütüm süreçlerin düzgün işleyişi için gerekli olan proteini sağlar.

3. Fındık

Eğer gözlerinizin rengini değiştirmek istiyorsanız, o zaman fındık rasionunuzdan giriş yapacağınız ilk ürünlerden biridir. Ayrıca bu imkan, bunlardan daha az kalorili olanı badem. Aynı zamanda unutmayın ki, kızartılmış kabuklu fındıkta yüksek sıcaklık nedeniyle tüm gıda maddeleri imha eder.

4. Soğan

Soğandan düzenli kullanımı gözün renginin zamanla değişmesine ve cildin iyileşmesine izin verir. Soğan gözün Iris ve saçların sağlığına olumlu etkisi vardır. Ayrıca bilinmektedir ki, soğan depresyon belirtilerini hafifletiyor, uykusuzluğun tedavisine yardımcı olur ve iştahın artmasını sağlar.

5. Zeytinyağı

Zeytinyağının inanılmaz özellikleri saymakla bitmez. Bu ürün tüm hastalıklarda en iyi ilaç olarak kabul edilir. İçerdiği eşsiz elementler sayesinde gözün Iris daha güzel ve yumuşak olur. Ayrıca zeytinyağı gerginliği ortadan kaldırır ve kanda kötü kolesterol konsantrasyonunu azaltır.

6. Papatya çayı

Bu inanılmaz faydalı çay sinir sisteminde gerginlik hormonlarının konsantrasyonunu azaltır ve gözlere daha sıcak çalar verir. Ondan da çeşitli mide-bağırsak hastalıklarının tedavisinde, yanıklar ve yaralar kullanılır.

7. Balık

Deniz ürünleri tüm vitaminlerin, özellikle B, C, A, D, E ve K vitaminlerinin zengin kaynağıdır. Bu ürünlerden kullanımı sırasında gözlerin renginin değişmesi özellikle balığın içerdiği demir, magnezyum ve fosfor sayesinde gerçekleşir. Fakat gözle görülür sonucun elde edilmesi ancak balık yemeklerinden düzenli kullanıldığında mümkündür.

8. Ispanak

Ispanak gözlerin gençliğinin korunmasını sağlayan mikroelementlerle zengindir. İçeriğinde bulunan yüksek miktarda demir sayesinde gözler daha parlak ve dolgun bir görünüm kazanır. 1 bardak çiğ ıspanak 27 kalori enerji verir. Ispanak magnezyum, potasyum ve A vitamini bakımından zengindir. İçeriğinde ıspanak diyet kanser ve astımın önlenmesine yardımcı olur, kan basıncını azaltır ve kemikleri güçlendirir. Ayrıca cildin ve saçların sağlığına olumlu etkisi vardır.

9. Bal

Günlük rasiona ilave edilen puan önemli ölçüde gözlerin renginin değişmesine etkileyebilir. Fakat bu kesinlikle doğal bal olmalıdır. Bu mucizevi üründen düzenli kullanımı gözlerin Iris qişasının doğal rengine daha parlak çalar verecek. Ayrıca bal sağlık için önemli olan şekerin zengin kaynağıdır. Fruktozanın yüksek konsantrasyonu (38.2%) onu erkeklerin rasionu için ideal ürün ediyor.

10. Ayı üzümü (Uva ursi)

Bu yatıştırıcı çay göz kaslarını sık yatıştırır ve gözün Iris qişasının rengini daha parlak. Ayrıca bu çay idrar söktürücü özelliğe sahiptir ve cildin çeşitli hastalıkları, ayrıca artrit sırasında yardımcı olur

Her Vakit -   [844]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Sağlık Haberleri

 • Hamilelikte Sabah Bulantıları Neden Olur?Hamilelikte Sabah Bulantıları Neden Olur?

  Hamilelikte sabah bulantılarının nedenleri nelerdir? Sabah bulantıları ne zaman başlar ve tedavi için neler yapılabilir?

  30.06.2016 03:41
 • Sigaranın Zararları Anne Karnında BaşlıyorSigaranın Zararları Anne Karnında Başlıyor

  Dünyada her yıl yaklaşık 6 milyon kişi sigara içmekle ilgili hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor ve bunun 600.000 de, direkt sigara içtiği için değil, pasif olarak sigara dumanına maruz kaldığı için

  30.06.2016 03:41
 • Ramazan Aydında Diş Sağlığı Problemleri ArtıyorRamazan Aydında Diş Sağlığı Problemleri Artıyor

  İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Periodontoloji Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burcu Karaduman, ramazan ayı boyunca artış gösteren diş sağlığı problemlerinin nedenlerine

  30.06.2016 03:36
 • BB krem ​​nedir?BB krem ​​nedir?

  Çok kısa sürede ünlenen BB kremler kolaylıkla birçok hanımların gözdesi olmayı başardı. Böylece BB kremlere olan talebin yüksek olduğunu gören birçok kozmetik firmaları da kendi BB kremlerini üretmeye

  02.09.2015 20:16

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler