George Orwell Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

George Orwell Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

Film bu yüzden de kitaplar her zaman bir-olması gerekir herhangi bir kitap severlerin raflarında en başarılı yazarlarından, hakkında çok duyulmamış hikayeler vardır, o oynayan aktörler hakkında izleyicilerine anlatmak için arkası sahne hesapları var gibi . Böyle bir yazar George Orwell olduğunu. Bu makale,de George Orwell'in hayatı hakkında bazı ilginç gerçekleri listeler.

George Orwell Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler
Orwell lingo ... 
Siyasi dil yalan saygın dürüst ve cinayet ses ve saf rüzgar sağlamlık bir görünüm vermek için yapmak için tasarlanmıştır.
-kalkış Siyaset ve İngilizce Dil 
George Orwell

Yazma kendini ifade güçlü bir orta; Ayrıca çevresinde gerçekleşecek olaylar ve hayatın kişisel hesaplar etkilenir ifadesi. Berraklığı ifade bir yazar, sosyal etkinlikler nüansları, belki de en sosyal beğeni kazanır ve biz sevgi içinde çevirmek tarihin sayfalarında silinmez bir iz bırakır. Bu makale yaşam ve herkes düşünmek ve toplum ve sayısız katlanmış ve yüklü olduğunu. Döner hakkında düşünmek için neden olmuştur en ünlü yazarlarından birine eserleri turuna olur George Orwell farkedilmeden gider bir isim değil. Dolayısıyla, biz şimdi bizim ufku genişletmek ve onu ve çoğu görüşleri, bir heyecan, bir güçlü bir neden eserleri hakkında daha fazla bilgi edinmek zorundadır. En tanınmış yazarı olarak onun kurulması öncesinde, hayatı ve ilk günlerinde hakkında bilmek ile başlayalım.


 

Orwell Hakkında İlginç Gerçekler

 

* George Orwell olmadan önce, Eric Arthur Blair geri dönüş yolu 1903 yılında, İngiliz yönetimi sırasında, Bengal, Hindistan'da doğdu.

* Daha sonra hayatında, o ulusları ve insanları felç sosyal tepeciklere ve rijit yapılar hakkında çok yazdım George Orwell gibi ünlü ve popüler oldu.

* O bir yatılı okulda eğitimini tamamlayan, en Sussex sahilindeki St. Cyprian.

* 1984 o ilk kişi yazdığı tek roman.

* 1984 uzak gelecekte ayarlanır, bu başlık sayesinde 1949 yılında yayımlandı, yazar çünkü totaliter kuralın toplumu sakat olabilir, uzun geri dönüşümsüz değişikliklere vurgulamak için çalıştı.

* Burma Günleri bu kitap kötü ışıkta İngiliz kural gösterdi beri ilk yayınlandığı zaman Hindistan ve Burma yayınlanan değildi.

* Böyle Günleri Bir ​​otobiyografik deneme oldu 1952 yılında ölümünden sonra yayınlanan son parçası oldu mıydı.

* Orwell İspanyol savaş savaşmış ve o İspanyol halkı tarafından açıkça memnun oldu. Bu 'Katalonya Saygı', İspanyolca savaşta kendi kişisel hesaplarının bir anlatım yazmak için onu motive etti.

* O neredeyse ölümcül olabilir döndü bir kurşunla, neden bir boyun yaralanması yaşadı İspanyol İç Savaşı'nda yaptığı hizmet bu günlerde oldu. Bu Orwell vardı dar bir kaçış oldu.

* Orwell askeri bir işe başlamaya isteksiz. Ama o vardı arka verilen, o başka bir seçenek ile bırakıldı. O Hindistan Sivil Hizmetler muayene aldı ve 1922 yılında Burma'da konuşlandırıldı.

* Şiddetli bronşit muzdarip, o 1927 yılında İngiltere'ye geri yürümek zorunda kaldı.

* İngiliz İmparatorluğu hizmet ve her zaman öncelik listesinin en üstünde dümen koyarak sorumlu olmasına rağmen, hâlâ çok fikrinin kabul etmedik. O tiksinti ve yanında derin olan, o bir yazar oldu.

* Böylece, bir yazar için ne yazma dışında yapılacak bir sonraki en iyi şey olabilir? Bu nedenle, tiksinti onun duygu onun klasik parçalara Birmanya Günleri ve An Elephant Shooting şeklini bulundu.

* Orwell işinden istifa ederek evde lüks ödün, Londra'da bir aşağı bir yere kaymıştır.Kendisi yakın bir mum yakarak kendini ısıtmaya tutmak için kullanılır. Bu bilerek, arkadaşları ona bir soba verdi.

* Orwell Londra'da çok yakından yoksulluğu tadı ve daha sonra Paris ve Londra'da ilk yazma-up, Down ve Out yansıyan var Paris'te.

* O ancak accomodating endişe verici koşullarda bir hastanenin genel koğuşunda birkaç hafta sonra zatürre dönüştü ve böylece kabul edildi şiddetli bronşit, yakalandığını. Bu durum canlı onun nasıl Yoksul Die ifade edildi.

* Sadece Paris ve Londra'da Down ve Out yayınlanmadan önce, o sözde adını George Orwell aldı.

* Orwell Suffolk akar İngiltere'de bir nehir aslında. O nehir için bir yakınlık vardı. George Orwell Blair göründü isim belki de birçok yönden kendisi olduğunu işçi sınıfı, mükemmel dernek olmak.

* Orwell 1950 yılında tüberküloz yenik önce, Jura adalardan birinde kiralık bir evde kitabın 1984 son bölümünü yazdı.

* Big Brother Orwell'in 1984, son derece popüler olan bir kurgusal karakter. Orwell gibi son derece popüler öbekleri ve sloganlar, bazı babası 'Big Brother sizi izliyor' ve 'yeni konuşmak "dir.

* kitapları incelerken onun kalibre göz önüne alındığında, Orwell da kitap gözden geçirme konusunda tüm kompozisyon kaleme etti.

* O yüzden fazla kitap kritiği olduğu bilinmektedir.

* yazarın Video mevcut hiçbir resmi kayıt yok. BBC televizyon yayını edildi - Ama 2003 yılında, o bir hayat Pictures George Orwell 'başlıklı bir yarı belgesel, hayata getirildi. Onun karakter oyuncusu Chris Langham tarafından oynandı.

* Onun yazma stili düz, henüz çekici. Bu süs dili daha fazla anlam değerli insanların okuma alışkanlıkları hitap etmektir. Onun konuları yoğun ve yaşam zor karşılaşmalar ilgili idi. Bu nedenle, onun yerine onun düşüncelerine anlamlar savunmak için zor kelimeleri seçerek daha genel ifade ile sınırlıdır.

* Orwell çok cesaret dinin bütün gam sürmedi rasyonel düşünür oldu. O da Demokratik Sosyalizm yolunda siyasi eğilimi kalıplı.

 

Orwell'in ünlü Romanlarında Bazı A Glimpse

 

Burma Günleri (1934)

* Bu kitap, dünyanın birçok yerinde hakim uzamış İngiliz yönetimine esinlenilmiştir. Bu İngiliz egemenliği altında daha sonra Burma, onun deneyimlerini anlattı ve Hint koloninin bir parçasını oluşturdu.

* O kısa bir süre için orada bir polis memuru olarak konuşlandırıldı çünkü Orwell uygun gerçek insanların hikayesini ve gerçek hayat anlatmak olabilir. British Raj hale getirdiğini baskıya nedeniyle, yöre halkının led hayatımızın alt kalitesini anlatıyor.

* Kitap orada kaldı yerliler esinlenerek, ancak korkarak hukuki konular, karakterler ve kitapta anlatılan yerler değişmiş ve kurgu hissi verildi.

 

Bir papaz kızı (1935)

* o herhangi bir qualms olmadan yapıyordu, bir ruhban sınıfı kızı olmanın gereği, başarmak için yüksek saygısı ve büyük sorumlulukları vardı bir kadın, hayatını vurgulayarak amaçlayan bu kitap.

* O köyde kötü bir üne sahip bir adam için bir tanıdık geliştirdiği kitap, doruk noktası vardır. O ikamet oldu köyü terk etmek zorunda, ve Londra'nın göbeğinde kendini buldu gibi bu hayatında bir dönüm noktası oldu.

* Orwell, bu kadının karakteri aracılığıyla, aynı zamanda İngiliz toplumunda bir asılıyor boy işgal kez zor bir hayat insanlar, maruz kaldılar canlandırdı.

* burada hikayenin sonunda kalan soru o geri 1935 yılında yaşadığı olaylar hala aynı formda günümüzün hızlı tempolu hayatta iyi tutun, ya da biz farklı isimler altında aynı sorunları için de olup olmadığıdır.

 

(1936) aspidistra Uçan tutun

* Bu kitap, bir kitapçıda küçük bir zamanlı çalışan olmak için reklam yazarlığı onun kazançlı iş vazgeçti kahramanı gibi genç, öğrenilen adam aşamaları.

* Aynı zamanda etik ödün pahasına zengin ve başarılı olma fikrini tasdik etmeyen bir kalkınan şairdir.

* Ancak, hikayenin sonunda, biz onu o daha önce nefret değerleri kucaklamak zorunda bulabilirsiniz.

* Orwell Bu kitap değil iyi değer ve erdemleri terk önce iki kez düşünmek, biz zenginlikleri ile ilişkilendirmek aşırı önem sinyalleri.

 

Air Coming Up (1939)

* Londra nedeniyle adam kazançları için üzerinde taşır pervasız eylemler daldı edildiğini içler acısı şartlara yiyecek ve içecek Bu kitap.

* Mevcut, geçmiş ve gelecek üç saat dilimlerinde insanın eylemleri hakkında görüşmeler bir tarzda yazılmıştır.

* Orwell tamamen kırsal güzelliğini öldürme, hayatları olumsuz dolayı ekonomik büyüme, doğal kaynakların tahrip ve kentleşme tanıtımına etkiledi nasıl kahramanı, gözünden, gösterir.

 

Hayvan Çiftliği (1945)

* Hayvan Çiftliği en Orwell eserleri aranılan biridir.

* Bu kitap, komünizmin ortaya çıkması ve Rus Devrimi'nden önce Sovyetler Birliği'nde süren diktatörlük için bir eleştiri olarak yazılmıştır.

* Kitapta ayrıca hayvanların kombine çaba ile, yükselme ve diktatör nihai sonbahar üzerinde duruluyor.

* Bu adam üstünde yükselir kez kurucu fikirler bozuk olabilir nasıl gösterir. O güç esnek görevine yapmak için onun ilkelerini forgoes.

 

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (1949)

* totaliter yönetimin uzun vadeli zararları en Şaşıran Orwell kitabında aracılığıyla, 1984 West berbat bir totaliter hükümet tehlikeleri hakkında yazıyor.

* O İspanya ve Rusya'da galip totalitarizmin etkilerinden referansını alır.

* Kitap Batı'da eğitimli erkekleri etkilemiştir ikilemi göstermektedir.

* Aynı zamanda vatandaşlarının hayatlarına bir göz tutmak için otoriter hükümeti tarafından kullanılacak o zaman mevcut olan teknoloji hakkında konuştu.

 

George Orwell tarafından Denemeler Koleksiyonu

Bunlar kariyerinde farklı zamanlarda yazar tarafından yazılmış 14 deneme olmak üzere toplam vardır. O farklı vesilelerle vardı çeşitli deneyimlerini işaret yazıları içeriyor. Bu İspanyol İç Savaşı, İngiliz emperyalizminin, vd onun acı yatılı okul gün değişmektedir.deneme başlıkları altında gönüllüdürler: Çekim, bir fil Böyle, böyle miydi Joys Charles Dickens Donald McGill ve Sanat Rudyard Kipling Raffles ve Miss blandish Siyaset ve İngilizce Dil Gandi Üzerine Düşünceler Marrakech İspanyolca Savaşı Looking Back Whale İçinde İngiltere Sizin İngiltere Boys 'artışıyla haftalık ben yaz Neden
Her Vakit -   [435]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Biyografi Haberleri

 • Peru KültürüPeru Kültürü

  Peru gittiniz? İşte çeşitli sanat formları, gıdalar, edebiyat ve daha oluşur, bu cumhuriyetin, kültürü bir açıklama bu. Peru kültürüne bir anlayış ve halkının yaşam tarzı için okumaya devam edin.

  29.07.2015 15:22
 • Mel Gibson BiyografiMel Gibson Biyografi

  Tam bir parya bir sevimli, şeytani yakışıklı film yıldızı itibaren, Mel Gibson gibi başka şöhreti inişler ve çıkışlar gördü. Şimdi, o daha bir zorunlu münzevi gibi görünüyor, onun çok kendi Shakespeare

  21.07.2015 14:19
 • Will Smith'in ÇocukluğuWill Smith'in Çocukluğu

  Yetenekli bir oyuncu, yapımcı ve şarkıcı Will Smith gişe rekorları kıran bir dize ile yolunu yukarı Hollywood'un en popüler ünlüler listesini çalıştı ve onun kredi şarkıları vurdu. Aslında Smith, bir film

  21.07.2015 14:19
 • Dr Seuss BiyografiDr Seuss Biyografi

  Dr Seuss bir çok sevilen Amerikalı çocuk yazar ve karikatürist oldu. Bu Buzzle makaleleri hayatının ve o bugün için bilinen neler yapmaktan hoşlandığını yapılan diğer etkinlikler aracılığıyla alır.

  09.07.2015 15:34

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler