Foxtrot Dans Tarihi

Foxtrot Dans Tarihi

Harry Fox, bir vodvil aktör, Foxtrot yaratıcısı, balo dansı bir tür olduğuna inanılıyor. Paça adımlar bu dans stile adını veren New York Tiyatrosu'nda 1914 yılında kendi performansları, birinin bir parçası idi. Bu Buzzle makaleden öğrenebilirsiniz Foxtrot dans, tarihinin daha var.

Foxtrot Dans Tarihi
Biliyor musun?
Arthur Murray Foxtrot temel adımlar basılı olduğu bilinmektedir ve ilk ve tek-of-onun-tür çaba oldu posta yoluyla on sent her biri için kopya satılıyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde popüler 'Sosyal Foxtrot' ve 'Bronz Seviyesi', bu dans onun benzersizliğini oluşturan verir onların yükselişi ve düşüşü Chasses (veya sashays), tanınan Fokstrot varyasyonlar vardır.Kusursuz ve saf zarafet ile dans pistinde bir kaç kayma izlerken siz de öğrenmek istiyorum yapar. Foxtrot pürüzsüz ve ilerici dans tarzıdır. Bir akış gibi görünüyor; Bir dalga bir zahmetsizce. Süreklilik kayabilir ve akan hareketler bu balo salonu dans Çeşidi karakteristiğidir. Bu sanat formu kullanılan sayaç veya zaman imza 4/4 olduğunu. Bu caz ve swing (big band) vokal müzik genellikle dans edilir. Foxtrot tespit (ya da basitleştirilmiş ve bir sosyal dans olarak öğretilen) Temel ritim ile ya da 'yavaş yavaş çabuk çabuk' ritmi bozuldu. Bu görünüm vals benzer, ancak vuruş (vals 3/4 üçlü zaman içinde, ya da) farklıdır. Ayrıca, Foxtrot içinde yükselişi ve düşüşü vals göre daha ince olduğunu.
 

Foxtrot Dance Tarihi


1930'larda popülerlik yükselen, Foxtrot hala balo serisinin önemli bir parçası olmaya devam etmektedir. Onun geçmişi olsa biraz belirsizdir. Aslında dans bu tarz zanaatkarın kim üzerinde görüş farkı söz konusudur.
 

Harry Fox
Harry Fox San Francisco vodvil tiyatro şarkı için kullanılan bir vodvil aktör, dansçı, ve komedyen oldu. San Francisco depremi ve 1906 yangının ardından, New York'a taşındı. Bu çeşitlilik gösterir Nişanlı, o da Nisan 1914 yılında New York Tiyatrosu film evin içine bir makyaj başlamıştı bir zaman da vardı, Dolly Sisters Yansci Dolly ile birlikte çalıştı. tiyatro dans hareket. gerçekleştirmek için Harry Fox ve 'Amerikan Güzeller' onun şirketi sordu , müzik sıradışı ses yapar Ragtime müzik veya aksak ritim, daha sonra popüler oldu. ragtime müzik döneminde tercih dansları Bunny Hug, Kale Yürüme ve Türkiye Trot dahil. In Jardin de Danse New York Tiyatrosu tepesinde, Foxtrot dans başladı. Harry Fox aşağı onun eyleminin bir parçası olarak ragtime müzik bazı paça adımları gerçekleştirdikten. Dans Onun tarzı, böylece insanlar tarafından 'Fox'un tırıs' denilen geldi.o deneyler ve onun dans yoluyla getirilen hareketler ünlü Foxtrot dans oldu. Ancak, bu herkes tarafından gerçek bir hikaye olarak kabul edilmez.
 

 

Vernon and Irene Kalesi
Vernon and Irene Kalesi, bir koca ve eşi dans ikilisi, aynı zamanda bazıları tarafından yatırılmaktadır rafine ve Fokstrot popüler yapmış. Bu dans çift ve Foxtrot tarzı ünlü oldu ki bir Broadway show 'Your Step İzle' ile, 1914 yılında oldu. Vernon Kalesi, bir dans öğretmeni Betty Lee ile birlikte Foxtrot Afrikalı-Amerikalı dansçı kaynaklı olduğunu iddia etti. Kale kendisi onları belli bir renkli kulüpte 10 yıldır bu dansı gerçekleştirmek gördük notları. Ayrıca, William Christopher Handy, bir Amerikalı blues bestecisi, Fokstrot 'Memphis' dan esinlenerek otobiyografisinde yazmıştır. Bu Kalesi'nin müzik direktörü oldu James Reese Avrupa 'Bunny Hug' oluşturmak için Castle açtı bu Memphis Blues, oynamak istiyorum düşünülmektedir, ya da daha sonra 'Foxtrot' seçildi şey. İlginçtir, rock and roll ortaya çıktığı zaman 1950'lerde, dans hangi tarz onlar bu müziği ilişkilendirmek gerektiği gibi müzik şirketleri arasında belirsizlik vardı. Yani, başlangıçta, 'Decca Record' dan rock and roll başlatmak 'Foxtrots' olarak etiketlendi. Özellikle 'Around the Clock Kaya' sonra en çok satan Foxtrot olarak kabul edilmişti.
 

 

Daha fazla Doğaçlama
Foxtrot bir 'yavaş' sayısını tanıtmak için ilk dans olarak görülüyor. O zamana kadar diğer popüler dansları sadece tek-ritim dahil. Bu balo salonu dans türü bu, ilgili Trotting'leri kökenli olarak, şerbetçiotu, ve çok tekmeler. Bu dansçılar için oldukça yorucu olduğu gözlendi çünkü kayma (Saunter), bu orijinal tırıs yerini aldı.'Yavaş Foxtrot' ve 'Hızlı Foxtrot' bugün Quickstep ne denir ikincisi lider - Aynı şekilde, dans ya da ritim hızı farkı iki değişikliklere yol açtı. Orijinal Amerikan versiyonu değişmiş gibi yavaş Fokstrot, bugünün Foxtrot dans da taban, İngilizler tarafından tanıtıldı. Yine, ilk stil Fokstrot Fred ve Ginger veya Gene Kelly gibi bazı koreograflar eserleri aracılığıyla yansıtılır bugün dans etti etkilemeye devam ediyor.
Her Vakit -   [359]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Biyografi Haberleri

 • Peru KültürüPeru Kültürü

  Peru gittiniz? İşte çeşitli sanat formları, gıdalar, edebiyat ve daha oluşur, bu cumhuriyetin, kültürü bir açıklama bu. Peru kültürüne bir anlayış ve halkının yaşam tarzı için okumaya devam edin.

  29.07.2015 15:22
 • Mel Gibson BiyografiMel Gibson Biyografi

  Tam bir parya bir sevimli, şeytani yakışıklı film yıldızı itibaren, Mel Gibson gibi başka şöhreti inişler ve çıkışlar gördü. Şimdi, o daha bir zorunlu münzevi gibi görünüyor, onun çok kendi Shakespeare

  21.07.2015 14:19
 • Will Smith'in ÇocukluğuWill Smith'in Çocukluğu

  Yetenekli bir oyuncu, yapımcı ve şarkıcı Will Smith gişe rekorları kıran bir dize ile yolunu yukarı Hollywood'un en popüler ünlüler listesini çalıştı ve onun kredi şarkıları vurdu. Aslında Smith, bir film

  21.07.2015 14:19
 • Dr Seuss BiyografiDr Seuss Biyografi

  Dr Seuss bir çok sevilen Amerikalı çocuk yazar ve karikatürist oldu. Bu Buzzle makaleleri hayatının ve o bugün için bilinen neler yapmaktan hoşlandığını yapılan diğer etkinlikler aracılığıyla alır.

  09.07.2015 15:34

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler