Fiziksel Bilim Projeleri

Fiziksel Bilim Projeleri

Yaklaşan bir bilim fuarı için bir proje mi arıyorsunuz, yoksa sadece bir fiziksel bilimin mekaniği daha iyi anlamalarına yardımcı olmak? Okulun farklı düzeylerde bu fiziksel bilim projeleri bir göz atın.

Fiziksel Bilim Projeleri

Fizik bilim projeleri, ya da fizik ilkelerine dayalı projeler çocuklara bu ilginç konu temellerini tanıtmak için mükemmel araçlardır. O anlamaya ve oldukları gibi sadece bu belirtilen gerçekleri kabul ziyade Whys ve hows anlamak için onları sağlayan bir düşündürücü bir süreçtir. Fiziksel bilim projesi başarılı olması için, ne en önemli olan özgünlük ve kapsamlı araştırmadır. O yaptıktan sonra, bu büyük fikirler ile okula vay hazırız. İlköğretim Okulu ilköğretim düzeyinde, fizik bilimi kavramları bu bilimin temel prensiplerini açıklar bazı basit deneyler yoluyla getirilmelidir. Ilkokulda öğrencilere fizik temellerini tanıtmak için aşağıdaki ilköğretim fen projeleri iyi kullanmak olacaktır.
 

Nasıl Şey Nesneler Tuz Su Float mı? 
Bu bir deniz veya yüzme havuzu daha bir okyanusta yüzer kolay olduğu fark edilmiştir. Bunun nedeni denizde tuz içeriği olduğunu. Su içinde çözülmüş tuz böylelikle yoğun hale kütlesini arttırır. İşte bu teoriyi açıklamak için basit bir proje var
Malzeme GerekliProsedür
 • Konteynerler, 5, aynı boyut ve şekle tüm
 • Ataş, 1
 • Kalem, 1
 1. Birbirlerinin yanında tüm 5 kapları yerleştirin. Bunlara eşit miktarlarda su ekleyin.
 2. Olduğu gibi suyun birinci kabın bırakın. İkinci bir kapta, üçüncü kapta tuzunun iki kaşık dördüncü kapta tuz üç kaşık ve beşinci bir kap içinde bir tuzu dört kaşık tuzunun bir kaşık ekleyin.
 3. Tuzsuz su kapta bir ataç koyun. Gözlemleyin ve yüzer ne kadar dikkat. Bunu çıkarın ve aynı kapta kalem koymak.Yine, yüzer ne kadar gözlemliyoruz. Şimdi geriye kalan kapları ile aynı işlemi uygulayın ve her nesne, her kabın yüzer süreyi not edin.
 4. Siz nesneleri diğerlerinden daha fazla tuz içeriğine sahip suda daha uzun süre ayakta kalması olduğunu fark edeceksiniz. Düzgünce projeyi tamamlamak için bir grafik üzerinde bu bilgileri sunuyoruz.

 

Kendi Pusula yapın 
kendi başınıza yaparak bir pusula temelini oluşturan manyetik aktivite anlayın.
Malzeme GerekliProsedür
 • Bir çubuk mıknatıs
 • Bir metalik olmayan kase
 • Mantar ince bir parça
 • Bir dikiş iğnesi
 • Su
 1. Her yerinde tekrar tekrar iğne ve inme çubuk mıknatıs alın. Bu iğne mıknatıslanma işlemidir. Şimdi mantar parça alır ve içinden iğne sopa.
 2. Metalik olmayan bir kaba su dökün ve o iğne ve mantar yerleştirin. İğne artık kuzey yönde kendini uyumlu hale getirecektir. Sen sadece yapmış pusulanın doğruluğunu kontrol etmek için başka bir pusula kullanabilirsiniz.


Ortaokul

Ortaokul bilim projeleri biraz daha gelişmiş prensipleri var. Temelleri ilköğretim düzeyinde kurulmuştur sonra ancak, bu ilkelerini anlamak ve diğer kreasyonlar için bunları kullanmak için daha kolay olacaktır. İşte size yardımcı olacak iki fikir.
 

Kendi Ampul yapın 
Thomas Edison icat bu kadar uzun sürdü Ne, bu kılavuzu takip ederek birkaç dakika bir konuda yapabilirsiniz. Bu proje bir yetişkin tarafından denetlenmelidir.
Malzeme GerekliProsedür
 • Yalıtılmış bakır tel, 3 feet
 • Pil, 6 volt
 • İnce demir tel (belki asılı resim çerçevesi itibaren)
 • Bir kapak, orta boy bir cam kavanoz
 1. Parçaya bakır tel kesin. Her iki ucundan bir inç arasında bir mesafede, iki tel izolasyonunun şerit.
 2. Değil çok uzakta birbirinden, kavanozun kapağı iki delik açın. Sen kapaktan delmek için bir çivi kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Her iki deliklerden bir bakır tel her çalıştırın.
 3. Telin her iki ucundaki, geri kapağı yerleştirmek kez kavanozun içine gidecek bir kanca yapmak. Demir tel yaklaşık 2-3 ipliklerini alın ve bakır tel kanca etrafında bir araya bükün. Bu demir tel, bir lifi işlevini yerine getirir.
 4. Yerde tüm mekanizma ile geri kavanozun kapağı koydu. 6 voltluk pil terminallerine, bakır tel gevşek maruz uçlarını bağlayın. Bu, parlak turuncu bir parlaklık dışarı verecek filamanın ısıtma ile sonuçlanan, bir akım neden olur.
 5. Sadece filamanın kalitesine bağlı olarak, bir kaç dakika için yaklaşık bir kaç saniye sürecek Kendi ampul, yaptık. O yaktı edildikten sonra çok sıcak olacak gibi, hemen filament dokunmayın.

 

Su Tekerlek 
Bu su çarkı projesi, ahşap testere için tahıl öğütmek için, ve diğer bazı fonksiyonları yerine su gücünü gösteriyor.
Gerekli MalzemelerProsedür
 • Kalem / kalem
 • Iletki
 • Cetvel
 • Oluklu mukavva levha / köpük levha, 2 x 2 '
 • Ahşap şiş
 • Dizi
 • Sıcak tutkal
 • Yumurta tutan yumurta karton bir bölümü
 1. Karton kısa tarafında, iki santim uzakta kenarından paralel bir çizgi yapmak. Şimdi 1.5 inç her 10 bölüme bu kısa tarafını bölmek. Bu su çarkının kürekler oluşturacaktır.
 2. Şimdi gemide iki daire (6 inç çapında) yapmak ve iletki kullanarak bu çevrelerin merkezini işaretlemek için iletki kullanın. Su çarkının iki yarısı tekerlek dönecektir etrafında bir aks ile bağlantılı olacak bu merkezde geçer.
 3. Daha önce çekti 1,5 inç bölümleri kesmek için makas kullanın. Ayrıca gemide yapmış daireler kesip. 40º aralıklarla yaklaşık olarak, tekerlek üzerinde kürekler konumunu işaretlemek için bir iletki kullanın. Bir bisiklet konuşmacı olduğu gibi, tüm kürekler tekerleğin merkezine doğru açılı olacak ve ona dik olacak. Yapıştırıcı ile ilk çember üzerinde onları sopa. Tekerleği tamamlamak için kürekler yukarıdaki diğer daire yapıştırın.
 4. Tekerleğin merkezinden geçerek tahta şiş itin.
 5. Yerinde su çarkını tutmak için, tahta kendisi yapılmış bir stand yapmak zorunda kalacaktır. Bekleme 'A' harfi şeklinde olacaktır. Stand veya dairenin çapı olarak 'A' harfi kadar geniş tabanını olun, bu 6 inç. Bunu tamamlamak ve sağlam hale getirmek için, her iki tarafta karton (kullanarak yapıştırıcı) bir parça ile bağlı olan bu iki, ihtiyacınız olacak. Bunlar standın destek kirişleri bulunmaktadır. Stand yerinde tutmak için bitmiş su çarkı kadar geniş olmalıdır. Ucunda 'A' aks (ahşap şiş) tutun harfi 'V' şeklinde küçük bir kama kesti.
 6. Standın 'V' şekilli kama aks ile tüm tekerleği yerleştirin.Stand sağlam yapmak için, düz bir tahta bazında sopa.
 7. Mutfak musluk altında su çarkı yerleştirin. Musluk açmak ve küçük bir su miktarı, akış ve tekerleği dönmesine izin verin. Eğer su çarkı için en iyi olanı görmek için su basıncını belirleyebilirsiniz. Hemen bir sap yapmak için, karşı uçları üzerinde iki küçük deliği ve içinden bir dizi iterek, bir kova gibi yukarıda belirtilen yumurta karton bir bölümünü kullanırlar. Tekerlek suyun akışı altında döner, kova kaldırılabilir ne kadar kilo görmek için, tekerleğin aks onu takın.


Lise

Lise yani burada üzerinde düşünmek ve daha iyi fizik inceliklerini anlamak için, kendi mekaniğini anlamaya için birkaç fikir, daha gelişmiş bir düzeydedir. Bu fikirler hayal gücünün sınırlarını germek için zorlar.
 

Kendi Balon Roket Araba oluşturun
Kendi roket araba oluşturmak için, bir plastik su şişesi, 4 su şişesi kapakları, iki uzun kürdan, kalın ve uzun bir tüp ve bir balon gerekir. Bir memeden salınır basınçlı gaz bir roket çalışır. Balonun içindeki basınç onu meşgul etmeden serbest zaman, basınçlı gaz ile aynı işlevi gerçekleştirir. Bu ilkeye dayanan balon roket araba inşa etmeye çalışın.

 

Discover nasıl İniş Hızlandırma Kursu Etkilenen edilir
Karton yüzey denetleyicisi ivme nasıl etkilediğini görmek için, böyle bu parçalar aşağı denetleyicisi gibi tereyağı, balmumu, tuz ve mısır nişastası gibi farklı malzemeler ile kaplanmış, bir eğim üzerinde karton birkaç adet kullanın ve bir nesne döndürün. Bu proje, tüm kolayca farklı yüzeylerde denetleyicisi hızını gözlemleyerek üzerine anlayabiliyorum kinetik enerji ilkeleri ile ilgilidir.


Bu fiziksel bilim projeleri daha iyi konuyu anlamak ve yaklaşan bilim fuarına bir proje için iyi fikirler hizmet yardımcı olacaktır. İyi Şanslar!

Her Vakit -   [481]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler