Ey hayat sen ne garipsin

Ey hayat sen ne garipsin

Hayat deyince bence akla sadece bunlar gelir, yaşamla ilgili fikirlər. Çünkü yaşam hakkında başka hiçbir şey bilmiyoruz? Düşünüyoruz, ancak yine de sorularımıza cevap bulamıyoruz.

Ey hayat sen ne garipsin

Hayat deyince bence akla sadece bunlar gelir, yaşamla ilgili fikirlər.Çünkü yaşam hakkında başka hiçbir şey bilmiyoruz? Düşünüyoruz, ancak yine de sorularımıza cevap bulamıyoruz. Hayatı da yaşıyoruz ve yaşlanıyoruz .. İnsan hayatı yaşadıkça her yüzünü görür. Bir gün mutlu öbür gün ağlatıyor. Ama nedense hep kederli günler daha çok akılda kalır her dakikası. Eh hayat... Hayat kadar kapalı bir şeyler var mı gören? Hayat üç günden ibarettir:dün, bugün, yarın.

Hayat bir tiyatro gibidir. En kötü insanlar en iyi yerlerde oturur. Hayat mücadelelerden ibarettir. Ya galip ol, ya da mağlup olma.Hayatın değeri, uzun olmasında değil, iyi kaçmasındadır. insan gölgeden ve nefesten başka bir şey deyil. Hayat başına ne kötü ne de iyidir. Ona kötülüğü de iyiliği de katan bizleriz. Hayat karanlığın arasında olan bir kibritdir. Hayat insana verilmiş değil, borç verilmişdir. Hayat zafer değil dövüştür. Hayat yaşamak içindir Hayat dertlerle doludur, istemeyen yaşamaz. Hayat sevgiyle dolu, değerini bilene. Hayat sınavlarla doludur, yaşamak isteyen galip olan. Hayat soluktur, hayat sevgidir, hayat derttir.

Her Vakit -   [812]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Güzel Sözler Haberleri

 • En Güzel Cuma Mesajları sözleriEn Güzel Cuma Mesajları sözleri

  Cuma günü, müminlerin bayramıdır. Güneşin doğduğu günlerin en hayırlısı Cuma gününde; sevdikleriniz, dostlarınız ve arkadaşlarınızla paylaşacağınız anlamlı cuma mesajları sizler için bu sayfada

  10.09.2015 16:48
 • Uykumu Alım Birazda Unutmak LazımUykumu Alım Birazda Unutmak Lazım

  Saat kaç olursa olsun beni rahatsız edebilirsin, telefon edip arayabilirsin, ancak açıp nezaketle konuşmam artık .. Mesaj atabilirsin, susaram senin bir zamanlar ihmâl ettiğin gibi .. Önceki kadar sert de değilim ..

  31.08.2015 23:33
 • Çiçek ve umut Oku Huzur BulacaksınÇiçek ve umut Oku Huzur Bulacaksın

  Çocukluğumun yedi yaşına kadarki altın dönemi tütün tarlalarında geçti. Altın çağı diyorum ki, renkleri, çiçekleri, ağaçları, küçük böcekleri, incecik yılan yavrularını, badem kabuklarını tanıdığım

  25.08.2015 23:12
 • Yalan Bir Sevgiymiş DemekYalan Bir Sevgiymiş Demek

  Sevdim, çok sevdim .. Deliler gibi .. Bağlandım, bir gün olsun bile sensiz olmadım.. Her saniye seni düşündüm, her saniye ..

  23.08.2015 18:21

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler