Empati Vs. Sempati

Empati Vs. Sempati

Eğer kelime, empati ve sempati kullanımı hakkında karıştı mı? kelimesinin sempati kullanımı karşısında kelimesinin empati kullanımı dili konuşanlar için birkaç hata bir neden olmuştur. Bu makalede, bu kelimelerin anlamlarını açıklamaya çalışan ve düzgün kelimeleri nasıl kullanacağınızı anlamanıza yardımcı olur.

Empati Vs. Sempati

İngilizce dil dil kelime oluşturan çeşitli homonyms ve sestek en olmayan anadil konuşmacılar sayesinde şaşırtmak başarmış bir dil olma özelliğini sahiptir. Bu karışıklık, tür benzer ses ve benzeri anlamlara sahip ama çok değişik kullanım sahip kelime ekleyin ve karışıklık için mükemmel bir tarifi var. Bunu sağlamak ve sigorta ve etkileme ve etkisi gibi kelime çiftleri ile ilgili karışıklığa yol açar devlettir. Dilin birçok hoparlörleri karıştırır ve o yaygın olarak kullanılan bir diğer benzer kelime çifti yanlış empati ve sempati olduğunu. Bu makale karışıklığa sebep oldukları.

 
Empati ve Sempati Arasındaki Farksözler, empati ve sempati anlamlarını anlamak için, hem bu kelimelerin kökenini izlemek için önemlidir. Her iki kelime kelime kendi varlığının bir kısmını borçlu pathos tutku ya da acıyı anlamına geliyordu. Bu Yunanca kelime farklı önek ekleyin ve iki kelime empati ve sempati oluşturur. Aşağıdaki bölümde iki kelime kökenini anlamak ve kelimelerin anlamı yardımcı olmalıdır. Verilen örnekler de kelimelerin kullanımını anlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Empati

Tanım
Merriam-Webster Sözlük duyguları, düşünceleri kalmadan geçmişteki ya da şimdiki ya başka deneyimi, farkında olarak duyarlı olmak ve vicariously duyguları yaşıyor, düşünce ve anlama, eylemi olarak empati tanımlar ve deneyim tamamen nesnel açık bir şekilde iletilecektir. Kökeni kelime empati içine duygu anlamına Alman kelime Einfühlung İngiliz diline kabul edilmiştir. Bu kelime fiziksel sevgi, tutku ve tarafgirlik anlamına Yunanca kelime empatheia Alman filozof Robert Vischer tarafından uyarlandı. Örnekler:
 • Ben duygu ve durum empati anlamak. (Kelime empati kullanma)
 • Acını anlıyorum; anneannem çok geçen yıl vefat etti. (Ifade empati)

 

Sempati

Tanım
Merriam-Webster Sözlük fiil veya giren veya duygularını ya da başka çıkarlarını ve duyarlılık deneyimli nedeniyle sonuçlanan duygusal ve ruhsal durumunu paylaşmak kapasitesi olarak sempati tanımlar. Bir kişi nedenin duygular ve başka bir kişinin benzer duygular getirmek zaman Taziye deneyimli olduğunu. Bu duygu, her iki kişi tarafından paylaşılan bir ruh halinde olur. Origin kelime sempati de böylece bir hissedebilirsiniz anlayışına atıfta bulunarak, birlikte çevirir acı ve syn anlamına Yunanca kelime pathos, geri kökeni izleyebilirsiniz . Başka bir kişinin acı veya mutsuzluk, bir kişinin duygu olduğunu özellikle keder Örnekler:
 • Ben bir evcil hayvan hiç kaybetmedik, ama senin kaybı sempati. (Kelime sempati kullanma)
 • Ben senin dedesi hakkında duymak üzüldüm. Ben bu zor dönemde size yardımcı olmak için yapabileceğim bir şey var mı? (Ifade sempati)
Her Vakit -   [475]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler