Çocuklar için Haklar Bildirgesi

Çocuklar için Haklar Bildirgesi

Bizim çocuklar Anayasamızın en önemli parçalarından biridir Hakları Bill, daha iyi bir anlayış olsun önemlidir. Bu yazıda, tasarının bakmak ve daha iyi anlaşılması için analiz.

Çocuklar için Haklar Bildirgesi

Çocuklar kolayca anlayabileceği şekilde - Haklar Beyannamesi - Bu makalenin amacı, bizim anayasa en önemli ilkelerinden biri basitleştirmek etmektir. . Biz bunu daha önce Ancak, biz sık sık Hakları Listesinde kullanılan bazı terimleri tanımlamak önemlidir Bill - Anayasanın bağlamda, Tasarı yasama organı tarafından onaylanması halinde, bir yasa haline gelebilir bir öneri . Bize basit anlamda tasarının kavramını anlamak için bir örnek verelim.Varsayalım, Jack ve Jill aylık ödenekleri 50 $ 30 $ yükseldi olması ebeveynleri öneriyoruz.Onlar vb Burger yüksek fiyat pahalı sinema bileti gibi Onların anne önerisini dikkate ve görüşmeler sonrasında, onların taleplerine katılıyorum, kendi önerisini kanıtlamak için geçerli nedenlerle ile gelip. . Yani, biz Jack ve Jim (proposers) tarafından önerilen "Cep Para Bill", ebeveynleri (yasama) tarafından onaylanmış olduğunu söyleyebiliriz Değişiklikler - Sizinle "telafi" için anne ya da arkadaşları tarafından tavsiye edilmiş olabilir Birisi size bir tükürdü vardı. Başka bir deyişle, mevcut durumun iyileştirilmesi için tavsiye edilir. Benzer şekilde, bir değişiklik, yürürlükteki yasaları geliştirmek veya revize etmek Anayasa'da yapılır.Hakları - Muhtasar Oxford Sözlüğü biri yasal veya ahlaki iddia edebilir bir şey "de dahil olmak üzere bir hakkı tanımlamaktadır bir ayrıcalık veya dokunulmazlık veya hak olma durumu otorite hareket etmek. " Basitçe söylemek gerekirse, doğru doğru doğru bu hakların bazıları ebeveynleri tarafından size sağlanan vb hasta düştüğünde tedavi almak için, temiz yollar var, katkısız yemek yemek ve bazı tarafından, iyi bir eğitim alma hakkına sahip hükümet.
 

Haklar Bildirgesi: A Brief History


Büyük Britanya'dan bağımsızlığını kazandıktan sonra, Amerika yeni bir anayasa gerekli.Amerika'dan her yerinden devlet (önemli liderleri) Anayasa çerçeve Philadelphia'da bir araya geldiler. Ancak, Anayasa yine ülkede zulüm bir devlet yaratabilir merkezi hükümet, mutlak güç verecektir bazı devletler arasında endişeler vardı. James Madison - Bir Virginian devlet adamı, daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Dördüncü Cumhurbaşkanı olmak için giderdim - Anayasa oniki değişiklikler önerdi. Bu oniki dışında, on devletler tarafından onaylanan (onaylı) bulundu. Bu değişiklikler Haklar Bildirgesi olarak bilinen geldi. Haklar Bildirgesi devletler takip eden: ( Asıl metin italik edilmiştir )


 

Haklar Bildirgesi 
Kongresi tarafından Geçti: 25 Eylül 1789 
Onaylandı: 15 Aralık 1791

 

Değişiklik I

 

Kongre din, ya da bunların serbest egzersiz yasaklayan bir kurumunu dikkate alarak yasa yapar; da basın, ifade özgürlüğünü abridging; ya da insanların hakkı peaceably monte ve şikayetlerin bir tazminat için Hükümet dilekçe.

Birinci Değişiklik o Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarını garanti,
 • Hükümet her din arasında ayrım olmayacak ve her bireyin kendi dinlerini serbesttir.
 • Her yurttaş özgürce fikrini ifade etme hakkına sahiptir.
 • Vatandaşlar kendi şikayetlerin çözümünü aramaya hükümete karşı barışçıl gösterebilir.

 

Değişiklik II

 

Bir de düzenlenmiş Milis, özgür bir devletin güvenliği için gerekli olan, halkın hakkının ihlal edilmez, tutmak ve Silah ayı.

İkinci Değişiklik içeriği milletvekilleri arasında da çekişmeli yapmıştır. Değişiklik kendilerini savunmak, böylece her vatandaş, silah taşıma izin verir. Ülke genelinde Çekim olaylar bu değişiklikle ilgili yeniden düşünmeye itti milletvekillerine var.

 

Değişiklik III

 

Hiçbir Asker, barış zamanında Sahibinin izni olmadan herhangi bir evde dörde, ne de savaş zamanında, ama bir şekilde kanunla için. Olacaktır

Çocuk Üçüncü Değişiklik saptırma araçlarının bulabilirsiniz, ancak İngiltere'nin Amerika yönettiğim , genellikle sahibinin izni olmadan, sivillerin evlerinde askerleri karşılamak için ortak oldu. Böyle bir uygulamanın gelecekte takip emin olmak için, bu değişiklik tanıtıldı. Bu değişikliğe göre, barışta, bir asker sahibinin izni olmadan birilerinin evinde muhafaza edilemez. Bu hüküm, bir savaş durumunda devrik olabilir, ama o zaman bile, Kongre bunun için yeterli yasalar yapmak zorunda kalacaktır.

 

Değişiklik IV

 

insanların hakkı, makul olmayan aramalara ve nöbetler karşı, onların kişiler, evler, gazetelerde ve etkileri güvenli olması ihlal edilmeyecektir ve hiçbir Varant verir, ancak Yemini veya yemin, ve özellikle de açıklayan tarafından desteklenen muhtemel nedeni, üzerine Yer aranacak ve kişiler veya şeyler kapılmak için. 

Bu değişiklik kimse emri olmadan bir kişi ve onun mülkiyet arama iznine sahip olduğunu belirtmektedir. Durumda bir vatandaş, bir suça karışmış olma şüphesi açıkça yerleri ve kişileri belirtmelidir emri aranacak.

 

Değişiklik V

 

Hiç kimse kara veya deniz kuvvetleri ortaya çıkan durumlar dışında, sürece Büyük Jürisi bir sunumunda veya iddianame, sermaye veya başka rezil suç için cevap tutulan veya Milis içinde olacaktır zaman zaman gerçek hizmet Savaş ya da kamu tehlike; Aynı suç kez hayat veya uzuv tehlikeye koymak için ne de herhangi bir kişi tabi olacaktır; ne hukukun yargı süreci olmadan, kendisine karşı tanıklık etmek, ne yaşam, özgürlük, ya da mal ve mülkünden mahrum olmak her ceza davasında zorunda olacaktır; ne de özel mülkiyet sadece tazminat ödemeden., kamu kullanımı için alınır

, Beşinci Değişiklik hedefleniyor
 • Her vatandaşa kendini savunma hakkı verilmesi.
 • Yanlış suçlamalar vatandaşları korumak.
 • Kimse bir Büyük Jüri tarafından ücret olmadan yargılanması olduğunu sağlanması.
 • Bir sanığın kendisine karşı tanıklık etmek zorunda olmadığını sağlanması. Başka bir deyişle, bir sanığın duruşma sırasında sessiz kalmayı tercih edebilirsiniz.
 • Bir kişinin iki kez aynı suçtan için ücret olmadığını sağlanması.
 • Bir sanığın herhangi bir şekilde zarar görmemesini sağlamak ve o hükümet tarafından kendisine sağlanan tüm haklarına sahiptir.
 • Bir kişinin özel mülkiyet ona makul bir tazminat vermeden hükümeti tarafından ondan alınmaz sağlanması.

 

Değişiklik VI

 

Tüm cezai kovuşturmalarda ise, sanık daha önce kanunla tespit edilmiş olacaktır ilçe suç işlendiğine olacaktır ki burada Devlet ve ilçe tarafsız bir jüri tarafından hızlı ve açık yargılanma hakkını, zevk olacak ve haberdar olmak için suçlamanın niteliği ve nedeni; aleyhindeki tanıklarla ile karşı karşıya olan; Onun lehine tanık elde etmek için zorunlu süreç var ve onun savunma Müşaviri Yardım sahip olmak.

Altıncı Değişiklik sağlar,
 • Bir suç suçlanan bir kişinin hızlı bir duruşma alırsınız.
 • hükümet ya da polis deneme onu koymadan hapiste bir kişi tutamazsınız.
 • Deneme şeffaf şekilde suçlanan, açık bir yargılama hakkına sahiptir.
 • sanıklar yasayı ihlal ona tanık olduğunu söylemek insanları yüzleşmek için yapabiliyor.
 • Onu temsil edecek bir avukat ile sağlanan suçladı.
 • Jüri suç işlendiği aynı bölgede yargıçlardan oluşmaktadır.

 

Değişiklik VII

 

Tartışmalara değer yirmi dolar aşamaz ortak hukuk, en Suits olarak, jüri tarafından yargılanma hakkı korunur ve bir jüri tarafından denenmiş hiçbir gerçek, aksi takdirde göre daha ABD'de herhangi Mahkemesi'nde yeniden incelendiği edilmelidir Ortak hukuk kurallarına.

Sivil durumlarda, hangi bir kişinin jüri tarafından duyulacak, fazla 20 $ için dava edilmiş ve karar nihai olacak.

 

Değişiklik VIII

 

Aşırı kefalet gerekli, ne aşırı para cezaları empoze, ne de zalim ve olağandışı cezalar verdirdiler edilmeyecektir.

Sekiz Değişiklik Beşinci ve Altıncı Değişiklik bir uzantısıdır ve bir kişinin cezaevinde işkenceye tabi olmadığını garanti eder. İnsanlar makul bir para cezası ödedikten sonra kefaletle alabilirsiniz.

 

Değişiklik IX

 

Anayasa numaralandırma, bazı hakların, inkar ya da kişiler tarafından tutulan başkalarını kötülemek için tefsir edilemez.

Basitçe söylemek gerekirse, bu değişiklik açıkça vatandaşların Haklar Bildirgesi belirtilmeyen diğer bazı haklar verilmiş olduğunu belirtmektedir.

 

Değişiklik X

 

güçler Anayasa ile ABD'ye temsilci, ne de yasak onun tarafından Amerika'ya sırasıyla devletlere aittir, ya da insanlara. değil

Onuncu Değişiklik devletler o zaman Kongre tarafından belirlenen olmayan bir şey, varsa Güç eyalet hükümeti ya da insanlar aittir.
Her Vakit -   [478]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler