Çocuğunuza Çok Fazla Seçme İmkanı Vermeyin

Çocuğunuza Çok Fazla Seçme İmkanı Vermeyin

Ebeveynler genellikle çocuklarından soruyorlar: "Yemek ister misin?"Veya "tuvalete gitmek istermisin?" İş şuradadır ki, çocuğun, özellikle 1-3 yaşındaki çocuğun doğal cevabı, hemen hemen her zaman "hayır" olacak . O zaman zavallı anne çocuğu zaten eninde sonunda yapacağı işten dolayı dile tutmalı olur.

Çocuğunuza Çok Fazla Seçme İmkanı Vermeyin

Ebeveynler genellikle çocuklarından soruyorlar: "Yemek ister misin?"Veya "tuvalete gitmek istermisin?" İş şuradadır ki, çocuğun, özellikle 1-3 yaşındaki çocuğun doğal cevabı, hemen hemen her zaman "hayır" olacak . O zaman zavallı anne çocuğu zaten eninde sonunda yapacağı işten dolayı dile tutmalı olur. Tartışmalar uzadıkça uzuyor. Aziz anneler! çocuğa fazla seçim imkanı vermeyin.Yemək vakti gelmişse, yemeğini verin. tuvalete gitmek gerektiğinde, sebebini söylemeden onu götürün.

Çocuğu kendi meşğuliyyetinden ayırmak lazım geldiğinde, bunu kibarca yapın. Eğer çocuğunuz oyuncaklarıyla oynuyorsa ve akşam yemeğinin vakti geldiyse, onu oyuncağı ile birlikte masaya götürün ve oynamak için ona kaşık verin. Kaşığı ona verdikten sonra artık oyuncaklarını toparlayabilir görebilirsiniz. Eğer iki yaşındaki çocuğunuzun uyku vaktinde ve o, oyuncak köpekle oynuyorsa, ona teklif edin. Eğer 3 yaşındaki çocuklar makineye ip bağlayıp sürüyorsa ve banyo vakti ona banyoda çok uzun bir seyahat teklif edin.

Bilin ki, siz çocukların meşğuliyyetine dikkat ederseniz, onlar da size indirim yaparlar. :)

Her Vakit -   [921]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler