Büyük İskender Biyografi

Büyük İskender Biyografi

Büyük İskender ilahi olmak için ihtiyaç motive edildi. O dünyanın herhangi bir başka cetvel daha fazla arazi üzerinde hüküm Kral oldu. O 33 yaşında öldü.

Büyük İskender Biyografi

Alexandros III Philippou Makedonon (Büyük İskender, Makedonyalı İskender III) (356-323 M.Ö.). Makedonya Kralı, Pella, Makedonya geç Temmuz 356 MÖ doğdu. O tartışmasız insanlık tarihinin en büyük askeri dahilerin biriydi ve sonra onun ilahi Dünya fetih hırsı ve evrensel bir dünyada monarşinin kurulması ile tahrik uygar dünyada, ne çok fethetti. O muazzam dürtüsel enerji ve bir fervid hayal vardı. Alexander Tanrıların panteon kendisi için bir yer sağlamak için muazzam bir arzusu vardı. Tüm dünyada onun başarılarından maliyeti muazzam, ama o. sürece onun hedefleri elde ediliyordu gibi akla görünmüyordu , o korkusuz ve güçlü olsa bile genç bir çocuk olarak. Oniki yaşına geldiğinde güzel ve ruhlu Bucephalus (Yunanca "öküz kafası"), kimsenin binmek bir at tamed. O biliyordu İlyadaezbere. O Homer sevilen ve her zaman sahip bir kopyası ile yattım bilinmektedir İlyadaonun yastık altında. İlk öğretmen Leonidas, Olympia adlı. Bir akrabası olduğunu onun gelecekteki kampanyalar sırasında ünlenen bir münzevi doğa hangi Leonidas Alexander telkin. Leonidas lyre oynamak ve sanat takdir Prens Alexander öğretti Lysimachus, ile değiştirildi.


 

Aristoteles genç İskender'i öğretim
Genç Alexander Aristoteles tarafından eğitsel ediliyor


343 M.Ö., Aristo Aristo Mieza tapınakta öğretti 13 16 yaşına kadar oğlu İskender eğitimi almak için Philip'in teklifi de Pella geldi. muharebe ile İskender'in ilk fırça 340 M.Ö. Bizans'a karşı Philip'in seferi sırasında geldi. Daha sonra on altı yaşında Alexander, kraliyet mührü sorumlu Makedonya'da kaldı. Ama savaş becerilerini göstermek için bir fırsat olarak algılanan sürekli huzursuz prens, o asi maedi, bir Trakya kabile boyun eğdirmek için başardı. Bir kabile yenebilmek takdire değer, ancak tam teşekküllü savaş kıyasla edilemez.Chaeronea savaşında ise, Philip Eylül 338 M.Ö. Thebai, Kutsal Band müttefik Yunan devletleri mağlup etti. Bir 18 yaşındaki Alexander Philip'in süvari sol kanadını önde girdi. O Devletlerin Band kırılma kişisel yiğitlik göstermiştir. O Aegae de kızının evlilik kutlaması için yola başardı önce 336 M.Ö. Philip aniden öldürüldü. Philip ölüm sırrına kefen; İskender. faillerinden biri olabilirdi ki şüphe bir ipucu var Yakında babasının ölümünden sonra, İskender beş gün sonra yedi gün ve Boeotia içinde Thessaly ulaştı. Zorunlu yürüyüş, o tamamen sürpriz Thebans aldı ve bir kaç gün içinde, kent onundu. zafer yürüyüşü iyi ve gerçekten oldu. O Tuna genelinde götürdü Triballi ve Ilyrians karşı blitz kampanyalar ile başladı. Ordusu 30.000 ayak askerler ve 5.000 süvari üzerinde oluşuyordu.


 

İskender İmparatorluğu Büyük
Onun zirvesinde İskender'in İmparatorluğu


Bu ordu kolları-hafif silahlı Girit ve Makedonya okçu mükemmel bir karışımı vardı.Trakyalılar ve agriyan cirit erkek; çarpıcı kuvvet süvari vardı ve ordunun çekirdek piyade falanks, 9.000 kuvvetli, kalkan ve beş buçuk metre uzunluğunda mızrak, sarises ve kraliyet askerlerinin 3000 erkek, hypaspists ile silahlı. oldu Başka İskender'in hegemonik eğilimlerin olumlu bir sonuç bu, ticarete açık, sosyal ve kültürel değişim Cebelitarık adlı Pencap uzanan bir ekonomik ve kültürel olarak homojen tek bir pazar yarattı oldu. Orada medeniyet görünür bir ortak konu oldu, ve Yunan zamanının lingua franca oldu. Roma İmparatorluğu, bir dünya dini olarak Hıristiyanlığın yayılması ve Bizans egemenliğinin bin yıl bir şekilde tüm fetihlerine sonuçları vardı.


 

İskender sahip antik altın paralar
İskender sahip antik Yunan sikkeleri
Makedonia Yunanistan'da Alexander heykeli
Makedonia, Yunanistan'da İskender Heykeli
Her Vakit -   [456]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Biyografi Haberleri

 • Peru KültürüPeru Kültürü

  Peru gittiniz? İşte çeşitli sanat formları, gıdalar, edebiyat ve daha oluşur, bu cumhuriyetin, kültürü bir açıklama bu. Peru kültürüne bir anlayış ve halkının yaşam tarzı için okumaya devam edin.

  29.07.2015 15:22
 • Mel Gibson BiyografiMel Gibson Biyografi

  Tam bir parya bir sevimli, şeytani yakışıklı film yıldızı itibaren, Mel Gibson gibi başka şöhreti inişler ve çıkışlar gördü. Şimdi, o daha bir zorunlu münzevi gibi görünüyor, onun çok kendi Shakespeare

  21.07.2015 14:19
 • Will Smith'in ÇocukluğuWill Smith'in Çocukluğu

  Yetenekli bir oyuncu, yapımcı ve şarkıcı Will Smith gişe rekorları kıran bir dize ile yolunu yukarı Hollywood'un en popüler ünlüler listesini çalıştı ve onun kredi şarkıları vurdu. Aslında Smith, bir film

  21.07.2015 14:19
 • Dr Seuss BiyografiDr Seuss Biyografi

  Dr Seuss bir çok sevilen Amerikalı çocuk yazar ve karikatürist oldu. Bu Buzzle makaleleri hayatının ve o bugün için bilinen neler yapmaktan hoşlandığını yapılan diğer etkinlikler aracılığıyla alır.

  09.07.2015 15:34

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler