Benjamin Banneker Başarıları

Benjamin Banneker Başarıları

Çok az Benjamin Banneker hayatı hakkında bilinmektedir. Bu makalede, bu önemli Amerikan kişilik başarıları ışık tutacaktır.

Benjamin Banneker Başarıları
Evil iletişim görgü bozarsa. Ben iyi bir iletişim kötü bir davranış düzeltir olduğunu duymak yaşamak istiyoruz. - Benjamin Banneker


Benjamin Banneker en dışında, o bir matematikçi, bir uzman astronom, almanak makinesi ve kölelik ve Amerika'da ırk ayrımcılığının sadık muhalif olan Washington, DC orijinal sörveyörlerinin biri olarak biliniyor. Ne yazık ki, çok az bilgi bu başarıları gerçekler ya da mitler olup olmadığını kanıtlamak için kullanılabilir. Biz sadece her şeye rağmen hayatta başarılı bir adamın başarılarını anlamak için çürük kaynağa güvenebilirsiniz. Kısa Tanıtım Benjamin Banneker Maryland, ABD Baltimore ilçesinde 9 Kasım 1731 tarihinde doğdu. Babası Robert, bir kaçak köle ve annesi Meryem idi, bir köleydi. Mary Molly Welsh ve (aynı zamanda Benna Ka olarak da bilinir) Bannaky adında azat siyah köle adında bir İngiliz sözleşmeli köle doğdu. Benjamin yedi Banneker kardeşin en küçüğü idi. Onun ailesi tarafından sahip olunan bir tütün çiftlikte büyüdüm. Onun anneannesi, Molly Welsh, onu ve onun kardeşleri okuma ve yazmayı öğretti. Altı yaşına geldiğinde, Benjamin ailesine İncil'i okumak olabilir. O da basit aritmetik öğrendi Quaker okuluna katıldı. O aile çiftliğinde çalışmak için yeterince eski haline kez onun örgün eğitim çıkmak zorunda kaldı. Benjamin Baltimore çiftlikte ailesiyle birlikte hayatının geri kalanını geçirdi ve ölümüne kadar tek kalmayı seçti.
 

Benjamin Banneker
Kredi: Charles Henry Alston (sanatçı) / NARA

Kayda değer Başarılar

Benjamin Banneker başarıları nedeniyle yapıldıkları hangi koşullarda son derece beğenilen bulunmaktadır. Öncelikle, Banneker kölelik ve ırk ayrımcılığı uğradığını bir Afrikalı-Amerikalı aile geldi. İkincisi, o çok az resmi eğitim vardı ve kendi kendini yetiştirmiş bir insandı. Bize onun çok yönlü başarılarının bazılarına bir göz atalım.
 

» Ahşap Saat Yaratılış

Benjamin Banneker Bu saatin iç mekanizması arkadaşı tarafından sahip olunan bir cep saati etkilenmiştir yılı 1753 yılında, sadece tahtadan oyulmuş bir saat, bir çalışma modeli yarattı. Bu Benjamin, cep saatini ödünç tüm parçalarını sökülmüş, her bölümü için tasarım skeçler yarattı ve orantılı her bölümünün boyutunu arttığı söyleniyor. İki yıllık bir süre içinde, Benjamin ahşap saatin her parçası oyma ve kendi üzerine toplandı. yanmış ve Benjamin Banneker en defin gününde bir yangında tahrip oluncaya kadar saat, yaklaşık kırk yıldır güzel çalıştı. Banneker saati hiç Amerika kıtasındaki oluşturulan ilk ahşap saat olma üne sahiptir.
 

» Astronomide Uzmanlık

Benjamin Banneker genellikle samur astronom çağrıldı. O da kocası Bannaky öğrendim büyükannesi Molly Gal gelen astronomi temel bilgi kazanmış olduğu söyleniyor.Benjamin'in dedesi bildirildi astronomi iyi bir bilgiye sahip Dogon kabilesine, ait olduğu iddia edilir. 1771 yılına gelindiğinde, Benjamin yeni onun toplum içine kaymış Ellicott kardeşlerle tanıştık. George, Ellicott kardeşlerden biri, amatör bir astronom oldu. O Benjamin astronomi ve matematik ile ilgili birkaç kitap ödünç. Bu bilgiyi kullanarak, Benjamin başarıyla 14 Nisan 1789 tarihinde gerçekleşen güneş tutulması öngördü.
 

» Almanak Yayın

Benjamin Banneker oluşturmak ve 1792 den almanak adıyla yayımlanan 1797 başlangıç ​​altı yıldır almanaklar yayınlamak astronomi onun uzmanlığını kullanılan 'Pennsylvania, Delaware, Maryland ve Virginia Almanak ve Ephemeris' . Bu gökyüzü ve mevsim gök cisimlerinin konumuna ilişkin bilgiler içeriyordu. Almanak ayrıntıları arasında dolgu için, Benjamin kölelik ve ırk ayrımcılığı barış, siyaset ve kaldırılmasına ilişkin görüşlerini ilişkin literatür bit ekledi. Benjamin Banneker en almanakları içeriğini açıkça zamanın rakip almanakları ayırıyordu.
 

» District of Columbia Anketi

Başarıları Banneker en kap başka bir tüy, District of Columbia ilişkin ankette onun yakın katılımı olduğunu. Şubat 1791 yılında Binbaşı Andrew Ellicott District of Columbia oluşturmak için sınırları işaretleme ona yardımcı olmak için bir anket ekibin bir parçası olarak Benjamin kiraladı. Bu bölge Washington, DC, Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti olacaktı. O zaman, Pierre Charles L'Enfant adında bir Fransız-Amerikan mimar başkenti düzeni tasarlamak için işe alınmıştı. Bazı resmi konularda nedeniyle, L'Enfant hizmetlerini görevden alındı. L'Enfant District of Columbia için yaptığı özgün tasarımları ve planları ayrılmak reddetti. Efsane Banneker onun mükemmel hafıza ile, ustaca az 48 saat içinde tüm şehir planlarını yeniden, belirtiyor. Ancak, bu bir gerçektir ya da abartılı efsane olup olmadığını hiçbir kanıt yoktur.


 

» Thomas Jefferson Mektubu

Ağustos 1791 yılında Benjamin Banneker Thomas Jefferson, devletin daha sonra ABD Dışişleri Bakanı bir mektup yazdı. Bu mektupla, Benjamin Afrikalı-Amerikalıların özgürlüğü için yalvaracak istedim. O her zaman ırkçılık ve köleliğe karşı konuşmuştu. mektup sadece kalıcı bu sosyal sorunlara bir son vermek için bir girişim oldu. Aynı zamanda Benjamin, bu mektupla birlikte Thomas Jefferson yaptığı ilk almanak bir kopyasını gönderdi, söylenir.mektup şu sözlerle başladı.
 

"... Efendim, bunu nasıl acınacak o, İnsanlık Baba'nın İyiniyet yani tam ikna ve onlara tevcih indirdiği bu hak ve ayrıcalıkların onun eşit ve tarafsız dağılımının rağmen o, yansıtmak için Aynı anda çoğu suç suçlu bulundu gerektiğini aynı zamanda hangi sözde, inleyen esaret ve zalim baskı altında, dolandırıcılık ve benim kardeşleri şiddeti o kadar çok sayıda bir bölümü tarafından gözaltına de, onun şefkatini karşı olmalıdır kendinize ile ilgili olarak, diğerleri nefret. "


Onbir gün sonra, Thomas Jefferson diyerek mektuba cevap,
 

"... Hiçbir vücut sizi sergilemek olarak böyle delillerini görmek yapmak daha istiyor, doğanın erkeklerin diğer renkler bu eşit, bizim siyah kardeşlerine yeteneklerini vermiş, & onlardan bir istemek görünümünü nedeniyle olduğunu hiçbir vücut iyi bir sistem onların beden ve zihin hem de durumu yükseltmek için başlatılan görmek için daha hararetle istediği sadece Afrika ve Amerika'da hem de onların varlığını bozulmuş durumuna. Ben gerçeği ile ekleyebilirsiniz ne kadar hızlı, olması gerektiğini itiraf edecek ihmal edilemez bugünkü varlığının imbecility ve diğer durum gibi. çünkü ben Philanthropic toplumun Paris'te Mösyö de Condorcet, Bilimler Akademisi Sekreteri için almanak gönderme çekinmemek ve üye almış senin tüm renk onları ağırladı edilmiş şüpheler karşı haklı bir hakkı vardı hangi bir belge olarak kabul. "
Her Vakit -   [447]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Biyografi Haberleri

 • Peru KültürüPeru Kültürü

  Peru gittiniz? İşte çeşitli sanat formları, gıdalar, edebiyat ve daha oluşur, bu cumhuriyetin, kültürü bir açıklama bu. Peru kültürüne bir anlayış ve halkının yaşam tarzı için okumaya devam edin.

  29.07.2015 15:22
 • Mel Gibson BiyografiMel Gibson Biyografi

  Tam bir parya bir sevimli, şeytani yakışıklı film yıldızı itibaren, Mel Gibson gibi başka şöhreti inişler ve çıkışlar gördü. Şimdi, o daha bir zorunlu münzevi gibi görünüyor, onun çok kendi Shakespeare

  21.07.2015 14:19
 • Will Smith'in ÇocukluğuWill Smith'in Çocukluğu

  Yetenekli bir oyuncu, yapımcı ve şarkıcı Will Smith gişe rekorları kıran bir dize ile yolunu yukarı Hollywood'un en popüler ünlüler listesini çalıştı ve onun kredi şarkıları vurdu. Aslında Smith, bir film

  21.07.2015 14:19
 • Dr Seuss BiyografiDr Seuss Biyografi

  Dr Seuss bir çok sevilen Amerikalı çocuk yazar ve karikatürist oldu. Bu Buzzle makaleleri hayatının ve o bugün için bilinen neler yapmaktan hoşlandığını yapılan diğer etkinlikler aracılığıyla alır.

  09.07.2015 15:34

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler