Anlam Ve İfade Kökeni

Anlam Ve İfade Kökeni

Eğer ifadesi 'balmumu şiirsel' parlatma, balmumu, kulak kiri veya mum ile ilgisi var düşünüyorsanız, o zaman biz de aynı kabul beri, yanlış kavramını hemşire yalnız değilsiniz. Ama biraz Poring üzerinde yaptıktan sonra biz daha önce kurmuş olduğu hiçbir bağlantı olmadığını öğrendim. Boşver. Yani, burada 'şiirsel balmumu' anlamı ve kökeni bulunuyor.

Anlam Ve İfade Kökeni
Biliyor Musun?
'Wax Poetic' adlı bir New York merkezli trip hop grubu vardır.

"Gözlerin tatlı mavi parlayandı havuzlarının mayınları yemyeşil bir toz gibi, diğer güneye doğru eğimli ise bir havuz kuzey istiyor". Vay, bu sesi Kimin 'bir havuz, diğer güneye doğru eğimli ise kuzey istiyor' walleyed aslında kişiyi fark sadece hatları üzerinden okuduktan sonra, benim vücut etrafında bir sevindirici titreme gönderdi. Yine de, ben hemen bu şiirsel ve romantik bilgi ile aşık. Bu tam anlamı 'balmumu şiirsel "dir. Sen nispeten özellik bir şey açıklamak için, yüce süslü ve ayrıntılı bir dil kullanın. Ben bu çiçekli açıklama onun göz sapmaları rağmen dünya üzerinden hissetmiş olmalı atıldı kime kadını eminim. O mum şiirsel dostlar gücü var.


 

Anlamı 'balmumu şiirsel'

Hareketli. Bildiğimiz Peki nasıl 'balmumu şiirsel edebi dünyasında ortaya çıktı? boyutunda artış anlamına fiil 'balmumu' beri çok loonnggg zaman gibi Ay'ın aydınlatma genişleyen tanımlamak için kullanılır olmuştur. Bir ağda ay tam gövdeli parlayan güzelliği bir ışık saçan kiymiginin ayın kademeli dönüşümdür. balmumu karşısında tam aydınlatılmış ay giderek boyutu azalır nerede, azalan ve tamamen gölgeli alır. Ancak, bu iki quaintly şirin sözler şimdi, 'büyümek' ve 'azalma', ancak 'balmumu' hala cazibesini bozulmamış vardır tarafından supplanted ve bu yükselen bir kreşendo gibi kullanılan eskiden bazı yaratıcı doğurgan akla yatırıldı olabilir yanı sıra, bir tatlı bir şarkı bu cloyingly şiir yapmak.


 

Köken

'Mum lirik', 'mum anlamlı' balmumu duygusal 've' balmumu şiirsel 'yazma veya smotheringly ve giderek çiçekli dilinde konuşan demektir aynı bakla, bezelye ve vardır.'Parafinleme şiirsel ilk Sir Henry Morton Stanley kitabında bulundu ben Livingstone Bulundu Nasıl , 1872: "Bir could neredeyse balmumu şiirsel, ama biz gelecekte bir gün için böyle iddialı fikirler devam edecektir." ); Bu, size biz demek hangi bağlamda biliyorum umarım onu bizim tarihin ilk resmi waxer yaptı sen onun büyüsüne olduğundan size, balmumu şiirsel kullanımı tamamen enthused veya şey hakkında tutkulu ve böylece baştan zaman, Kısacası Bunu aggrandizing için.

Her Vakit -   [473]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler