Albert Einstein'in Buluşları

Albert Einstein'in Buluşları

Albert Einstein'ın buluşların bir hesap aşağıda sunulmuştur. Einstein ve onun önemli başarılarından bazıları tarafından önerilen farklı teoriler de makalede yer almaktadır.

Albert Einstein'in Buluşları
Hızlı Gerçek!
Einstein buzdolabı Albert Einstein'ın önemli bir buluştur. Einstein tarafından önerilen görelilik teorisi, fiziksel dünya çalışmaya yaptığı önemli katkılardan biridir.

Bir teorik fizikçi ve filozof Albert Einstein 20. yüzyılın en etkili bilim adamıydı. O, modern fiziğin babası olarak bilinen 1879 Einstein Peki Albert Einstein ne icat etmedi 1921 yılında 'Teorik Fizik' katkılarından dolayı Nobel Ödülü aldı, 14 Mart tarihinde Ulm, Almanya'da doğdu? Einstein, teorik çalışmaları ağırlıklı olarak bilinir ve o gibi birçok şeyi icat etmedi;onun buluşlarından sadece bir, o daha az bilinen bir gerçektir Einstein Buzdolabı patenti alındı.
 

Albert Einstein'ın Buluşlar listesi

Aşağıda ele alınan konular çoğu geleneksel anlamda buluşlar olarak kabul edilemez.'Einstein Buzdolabı' Einstein sadece 'gerçek buluş' olduğunu. Einstein'ın buluşların tarihi, onun buluşlarından en Konuyla ilgili daha fazla araştırma için temel atılmıştır teorik kavramlar olduğunu göstermektedir. Bize bu icatlarından teker teker bir göz atalım.
 

Einstein Buzdolabı

Bu / çalışan bir soğutma sistemi körüklüyor için ısı kullanan bir emme buzdolabı olduğunu.Albert Einstein Leo Szilard, eski bir öğrencisi yardımıyla bu buzdolabı icat etti. Einstein Buzdolabı, 11 Kasım tarihinde patentli Einstein ve Szilard ve 1930 temel amacı bu buzdolabı ev soğutma teknolojisine yenilik yapma oldu gelişmekte olan. Bir buzdolabı mühür kırma sonucu gerçekleşen kaza, haber o günlerde kullanılan teknoloji güvenli bir alternatif bulmak için Einstein ve Szilard esin kaynağı oldu. Einstein Buzdolabı Özel herhangi bir hareketli parça dahil olmamasıdır.
 

Atom Bombası
Atom Bombası
Nükleer Fizik Teorik Çalışma Katkı

Bir Einstein atom bombasının icat doğrudan dahil olduğunu söyleyemeyiz. Einstein tarafından formüle denklem e = mc², bu nükleer silah geliştirilmesinde merkezi bir rol oynadı. E = mc² denklemi, kütle ve enerji başı olarak, belirli bir dereceye kadar, değiştirilebilir.
 

E = mc²

Bu denklem aşağıdaki değişkenler ve sabitler oluşur. 'E' gösterir enerjiyi .  'm' anlamına gelir kütle .  'c' sabit olduğu ışık hızı . Bir yandan gerekir Einstein üyesi değildi notu atom bombası geliştirdiği ekip. Aslında, o invaziv Almanlar bunu yapmak için teşebbüs önce atom bombası inşa etmek için onu çağıran ABD Başkanı Roosevelt'e yazmıştı. Hiroşima, Japonya kitle imha ve kan dökülmesine yol açtı - Ancak, o da ABD tarafından atom bombası kullanılmasını kınadı.


 

Özel Görelilik Kuramı

Bu teori, klasik mekaniğin olanlar ile elektromanyetik alan yasaları uzlaştırmak için onun girişimi Albert Einstein tarafından geliştirilmiştir. Aşağıda verilen iki temel kavram bu teorinin özünü oluşturmaktadır.

 • İlk konsept gereği, düzgün hareket her zaman görecelidir.
 • Devletin mutlak değildir anlamına gelir - İkinci kavram, 'dinlenme durumuna' göre tanımlanamaz.

1905 yılında Einstein 'Bodies Hareketli Elektrodinamik On' başlıklı bir yazıda özel görelilik kuramını sundu.
 

Genel Rölativite Teorisi

Einstein tarafından sunulan önerme 'Genel Görelilik Teorisi' hakkında açıklamalar serisinin ilkiydi. Görelilik Teorisi üzerinde gerçekleştirilmiştir araştırmalar Albert Einstein'ın en önemli başarıları arasında oldu. Bu bağlamda, Einstein tarafından öne sürülen önemli bir önerme, şöyle ifade edilmektedir "yerçekimsel alanlar referans çerçevesi ivmelenme eşdeğerdir" . Bu önerme aşağıdaki örnekte yardımı ile özenli edilebilir. Asansörde (azalan olduğu bir) İnsanlar kendi hareketini yöneten hangi kuvvet (yerçekimi kuvveti veya asansörün ivmesi) tam anlamak mümkün değildir.
 

Fotoelektrik olay

Fotoelektrik etkisi konusunda yaptığı kağıtları birinde Einstein ışığın parçacıklardan oluştuğunu belirtti. Bu yazıda o da bu ışık parçacıkları (fotonlar) enerji içerdiğini belirtti.fotonların enerji, bu radyasyon frekansı ile doğrudan orantılıdır. enerji ve radyasyon frekansı arasındaki ilişki formül yardımı aşağıda verilmiştir sunulmuştur.
 

E = hv bağıntısı

Bu formülde,

 • 'E' anlamına gelir enerji .
 • 'H' sembolü gösterir Planck'ın sabitine .
 • 'Ν' sembolüdür radyasyonun frekansı .

Daha önce, bu dalgalar halinde seyahat ışığı odayı aydınlatıyordu bilim adamları tarafından kabul edilmiştir. Einstein ve onun tarafından yapılan keşifler tarafından yürütülen çalışmalar fiziğin temel kavramları bazı anlamakta yardımcı oldu. Aslında 'kuantum' kavramı fizik çalışmaya devrim. 1921 yılında, Albert Einstein fotoelektrik etkisi konusunda yaptığı araştırma Nobel Ödülü'ne layık görüldü.
 

Brown Hareket üzerinde Einstein'ın alın

1827 yılında, Robert Brown, İngiltere'den bir botanik su içinde süspansiyon haline getirildi polenlerin rasgele, ajite edilen hareketi tespit etmiş. Anda, o hareketin bu tür arkasındaki nedeni açıklamak mümkün değildi. 1905 yılında, Albert Einstein askıya parçacıkların rastgele hareket bu tip bir açıklama sağladı. Einstein göre, ısı moleküler hareketler, bir sıvı içinde süspansiyon haline getirilmiş mikroskobik görünür cisimlerin rastgele hareketler için sorumludur.
 

Bose-Einstein Yoğuşma (BEC)

459,67 ° F - yani - 273,15 ° C Bose-Einstein yoğunlaşması onlar bir sıcaklığa kadar soğutulur zaman Bose-Einstein Yoğuşma (BEC) ayrı atomların birleştirici bir sonucu olarak oluşmuş bir varlıktır 1924 yılında Albert Einstein tarafından tahmin edilmiştir . Einstein Satyendra Nath Bose, bir Hintli bilim adamı tarafından sağlanan kuantum formülasyonların temelinde BEC tahmin etmişti. Bununla birlikte, BEC, ilk kez yapıldığı 1995 idi. Eric Cornell ve Carl Wieman BEC yapımında önemli bir rol oynadı.
 

Blue Sky Renk Einstein'ın açıklaması

güneşten yayılan ışığın saçılması olgusu renk mavi görünen gökyüzü arkasındaki nedeni budur. Işığın elektromanyetik alan ışığı ile temas moleküller elektrik dipol anları uyaran sorumludur. Albert Einstein atmosferdeki moleküller tarafından kaynaklanan ışığın saçılması olgusu üzerinde detaylı bir açıklama sağladı. Albert Einstein zamanların en büyük bilim adamlarından biriydi. Ancak, onun okul günlerinde bir bütün olarak öğrenme ve eğitim konusunda hevesli değildi. O günlerde kullanılan sert teknikleri ve öğretim yöntemlerini gibi değildi. Bu öğretim yöntemleri herhangi bir şekilde, öğrenme sürecinde olan ilgisini artırmak için, yardım etmedi. Einstein'ın akademik performans, onun öğretmenleri tarafından ortalama olarak kabul edildi. Ancak, Einstein'ın meraklı doğa ve yardımı olmadan karmaşık matematiksel kavramları anlamak için onun yeteneği onun olağanüstü yetenek belirtileri vardı. O öğrenmek mümkün oldu Öklid geometrisi kendini çalışma ile 12 yaşında. Onun çocukluk günlerinde, Einstein kalabalık bir oda mutlulukla onun matematiksel problemleri çözmede otururdu. Albert Einstein tarafından alınan ilk işi İsviçre Patent Ofisi (Bern) bir patent Memuru oldu. O Haziran 1902 yılında Patent Memuru olarak göreve başladı ve 3500 frank yıllık maaş aldı. Albert Einstein'in icatları ve onun teorileri 20. yüzyılın bilim adamları için büyük yardım olduğunu kanıtladı. Onun önerdiği görelilik teorisi bilimsel gelişme tarihinin önemli kilometre taşlarından biri olarak kabul edilebilir. Bu buluşlar ve teoriler hakkında bilgi okuyucular Albert Einstein'ın önemli eserleri içine bir fikir elde yardımcı olmalıdır.

Her Vakit -   [450]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Biyografi Haberleri

 • Peru KültürüPeru Kültürü

  Peru gittiniz? İşte çeşitli sanat formları, gıdalar, edebiyat ve daha oluşur, bu cumhuriyetin, kültürü bir açıklama bu. Peru kültürüne bir anlayış ve halkının yaşam tarzı için okumaya devam edin.

  29.07.2015 15:22
 • Mel Gibson BiyografiMel Gibson Biyografi

  Tam bir parya bir sevimli, şeytani yakışıklı film yıldızı itibaren, Mel Gibson gibi başka şöhreti inişler ve çıkışlar gördü. Şimdi, o daha bir zorunlu münzevi gibi görünüyor, onun çok kendi Shakespeare

  21.07.2015 14:19
 • Will Smith'in ÇocukluğuWill Smith'in Çocukluğu

  Yetenekli bir oyuncu, yapımcı ve şarkıcı Will Smith gişe rekorları kıran bir dize ile yolunu yukarı Hollywood'un en popüler ünlüler listesini çalıştı ve onun kredi şarkıları vurdu. Aslında Smith, bir film

  21.07.2015 14:19
 • Dr Seuss BiyografiDr Seuss Biyografi

  Dr Seuss bir çok sevilen Amerikalı çocuk yazar ve karikatürist oldu. Bu Buzzle makaleleri hayatının ve o bugün için bilinen neler yapmaktan hoşlandığını yapılan diğer etkinlikler aracılığıyla alır.

  09.07.2015 15:34

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler