8. Sınıf Bilim Fuarı Proje Fikirleri

8. Sınıf Bilim Fuarı Proje Fikirleri

Okulda bilim fuarı için bazı ilginç proje fikirlerini mi arıyorsunuz? Size de yapabilir ve çok eğlenceli olacak bazı yenilikçi konuların bir listesini www.hervakit.com olarak sunuyoruz

8. Sınıf Bilim Fuarı Proje Fikirleri

Okulda bir bilim fuarı ilginizi çeken konularda yetenek sergilemek için mükemmel bir yoldur. Dahası, o da size iyi notlar kazanır. Ayrıca yaratıcılığınızı ilmi eğilim göstermiyor, sadece biraz serin bilim projeleri ile deneme, ancak. 8. sınıf öğrencisi, sen eğlenceli göstermek kolay ve bilgiyi kazandırır şey ile gelmesi bekleniyor gibi. Bazı denenmiş ve test edilmiş fikirleri ile gelip ve benzersiz bir şekilde onları temsil edebilir.Açıklanamayacak kadar çok teorik bilgilerini gerektirir karmaşık bir şey için gitmek kalkmayın. Eğer bilgiden uzak odaklanmasını, hangi çok gösterişli olmadan proje, yeterince çekici olduğundan emin olmak gerekir. Sen arkadaşlarınıza, ziyaretçilere açıklayabilir ve daha da önemlisi, hakimler. Basit, iyi odaklanmış deney veya proje seçebilirsiniz size ilham almak için biz, bu içinde bir kaç kategoriler ve fikirler dahil ettik.Yaratıcı bir şey ile gelip oldukları gibi bunları kullanın, ya da spin-off düşünüyorum. 

8. sınıf öğrencilerimiz için Fen Proje Fikirleri

 

Çevre
Volkan Modeli
1. Volkan Modeli
Temiz Enerji
2. Temiz Enerji Kaynakları
Belediye Modeli
3. Fütüristik İlçe
İdeal olarak, öğrenciler bizim doğal kaynakların yağmalanması hangi şekilde düşünüyor, hakkında farkındalık yaratmak için çevre konularında bir eksiklik karşı karşıya asla.Burada resimde gösterildiği gibi, bir volkanın bir model oluşturmak, ya da belki tsunamiler meydana nasıl açıklayabilir. Alternatif olarak, her zaman temiz enerji ile bize çeşitli yenilenebilir kaynaklardan araştırma yapabilirsiniz. Eğer biz şehrin bir fütüristik bir model yaparak neden olan çevresel zararın vitrin nerede başka ilginç bir fikir. Bizim şu anki hızda çevreye zarar devam eğer mahalle, satır aşağı 25 yıl gibi nasıl görüneceğini düşünün.

 

Fizik
Basit Mikroskop
1. Basit Mikroskop
Newton Kanunları
Hareketin 2. Kanunları
Isı Tutma
3. Isı Retentive Malzemeleri
Fizik projeleri yapmak için sert tarafında biraz olabilir, ama yaratıcılık faktörü gerçekten yüksek rütbe olabilir. Burada, basit bir mikroskop yapım düşündüren konum, ya da işlevini nasıl bir açıklama ile, ısı kalıcı bir malzeme listesi ile geliyor. Bir demonstrasyon projesi olarak, Newton hareket yasaları açıklayan bir model sunabilir. Diğer fikirler arasında, vb mikrodalga fırın, buharlı ütüler, televizyonlar, indüksiyon ocaklar, elektrikli su ısıtıcıları, gibi farklı elektrikli ev aletleri çalışma sunumlar yapabilir

 

Kimya
Tıp
İlaç 1. yan etkileri
Kozmetik kimyasallar
Kozmetik 2. Kimyasallar
Tuz kristalleri
Tuz 3. Kristal Yapısı
Konu olarak kimya ile bir proje konusu seçim seçenekleri bol. Çeşitli ilaçlar kimyasallar, ev ürünleri, kozmetik ya da yan etkileri ile ilgili bir sunum yaratabilirsiniz. Tuzun kristal yapısına üzerine bir çalışma yapılması ilginç bir seçenek olabilir. Çeşitli sıvıların viskozitesini incelenmesi iyi bir proje yapabilirsiniz. Başka bir olağandışı bir fikir adli bilim kimyasalların önemini incelemektir.

 

Biyoloji
Deniz Biyomu
1. Deniz Biyomu
Sağlıklı Beslenme
2. Yeme Sağlıklı
Evrim
3. Evrim
Seçtiğiniz konu olarak biyoloji ile, evrim gıda zincirine deniz canlılarını / karasal canlılarını, seçenekler uzun bir liste var. Mevcut konuların geniş, mümkün olduğunca tanıtımı gibi benzersiz olun. Sen insan ve diğer hayvanlar, örneğin, normal grip, domuz gribi veya kuş gribi hastalığa neden olan çeşitli virüsler üzerinde bir çalışma ile gelebilir. Bitkilerde cinsel / üreme eşeysiz ile ilgili bir sunum yaparak deneyin.

 

Hayvanlar alemi
Kediler ve köpekler
1. Kedi Senses V. Dog Senses
Balina avcılığı
Balina Avcılığı 2. Sonuçları
Hayvan Etkileşim
Hayvanlar Arasında 3. Etkileşim
hayvanlar alemi konuların ayrıntılı bir listesini sağlar, ama biz kolayca evde köpek ya da kedi hayvan var ne, özellikle evde oluşturulabilir bir kaç listeledik. Yeni başlayanlar için, köpek ve kedilerde bulunan zayıf duyuların karşı baskın karşılaştırmalı analizi ile gelebilir ve onların hayatta kalmak için bunları nasıl kullanır. Ayrıca, örneğin başka hayvanlarla var etkileşimi, köpekler ve kediler, ya da avcılık içgüdüleri arasında saldırganlık düzeyini incelemek olabilir. Bu hayvan yoksa, seçim için başka konularda bol vardır. Hayvan koruma dünyada tartışma bir konudur ve özellikle sizin ülkenizde çevre üzerindeki hayvan yok etkisini inceleyebiliriz.

 

Astronomi
Göktaşı Duş
1. Meteorlar
Güneş
Güneş'in 2. Evrimi
Asteroitler
3. Asteroitler

Astronomi projeleri güneş sisteminin iyi eski modellerine sınırlı olması gerekmez. Bir göktaşı duş görülen veya yaklaşık bizim gökyüzünü ziyaret kuyruklu biliyorum aldıysanız, benzersiz kendi oluşumu sunum ve uzayda yolculuğun ile gelebilir. Gece gökyüzünü izlerken ilgilenen varsa, bir takımyıldızı lekelenme deneyin ve bunun bir model yapabilirsiniz. Ilginç bir konu da bir yıldızın doğumu ve ölümü olan incelenmesi, ve her zaman olduğu Sun bize en yakın olan yıldız, seçebilirsiniz Mars ve Jüpiter arasındaki alanı yörüngesinde asteroitler ve planetoids yanı sıra iyi bir proje konusunu yapabilirsiniz.


Son olarak, seçtiğiniz proje fikrinin arkasında kavramları ve kuramları temizleyin emin olun. Eğer deney veya projenin temellerini anladığınızda, iyi açıklamak mümkün olacaktır. Bazı bilim proje fikirleri bir yetişkin yardım gerekir, bu yüzden rehberlik için anne, öğretmen ya da yaşlı kardeşler isteyebilir. Bu öğrenmenin en önemli yönü kalır gibi atacağız tüm çabaları ile, eğlenmek unutmayın.
Her Vakit -   [479]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler