7. Sınıf Kız Bilim Fuarı Projesi

7. Sınıf Kız Bilim Fuarı Projesi

Eğer 7. sınıf bilim fuarı projeleri için bazı eğitim ama eğlenceli fikirler mi arıyorsunuz? Bu yazıda kızlar için biraz serin bilim projeleri derledik.

7. Sınıf Kız Bilim Fuarı Projesi

7. Sınıf çocuğun akademik yaşamlarında bir basamak olduğunu. Bu aslında ıslak deneyler ele almak kalitedir.O zamana kadar, çocuklar sadece deneyler teorik yönünü öğrenme ve başkası tarafından çizilen çıkarımlar okuyan yetinmek. 7. Sınıf aslında kendi yenilikçi fikirler hayata ve buluşun sonuçlarını göstermek zamanıdır. Bilim fuarları kendi yetenek sergilemek ve projelerini sergilemek için bilim adamları tomurcuklanma için mükemmel bir platform bulunmaktadır. 

Kızlar için kolay 7. Sınıf Bilim Fuarı Proje
 7. sınıfta Bilim fuarı projelerin ihtiyaç duyulan malzemeleri sadece bir avuç ile son derece basit olabilir. Ancak, yaklaşım ya da kavramı ilginç olmasa tamamen yenilikçi olmalıdır. Deneyler için geniş bir kapsamı sunuyoruz vb fizik, kimya, biyoloji, jeoloji, uzay bilimi, davranış bilimleri gibi farklı alanlarda, bir dizi vardır. 

Çevre Bilimi Deney emin hasarın ölçüde farkında olması gereken yağ dökülmesi deniz yaşamı neden olur. Meksika Körfezi'ndeki BP petrol dökülme felaket hala zihnimizde taze. Suyun yüzeyindeki yağ temizleme gibi durumlarda zor bir iştir. Basit bir deney kullanarak bu gösterebilirler. Bir kapta yüksek dereceli motor yağı ve biraz su alın. Denemeniz için ihtiyacınız olacak diğer şeyler kaşık, kum ve tülbent vardır. Kapta su yüzeyinde motor yağı dökmeyin ve çeşitli şekillerde ile temizlemeye çalışmayın. Bir kaşık kullanarak yağ scooping ve sonra vakumlama deneyin. Sonra, yağ süzün bir tülbent kullanın. Son olarak, karışıklık kum yaymak ve çanağın dibine yağ lavabolardan bakın. Kullanılan yöntemlerin en tatmin edici sonuçlar üreten kontrol edin. Bu deney, bu kavramlar büyük ölçüde gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğini göstermektedir. 

Davranış Bilimleri Deney
 Bizim fiziksel ve zihinsel sağlık üzerindeki müziğin etkisini biliyoruz. Bu müzik tedavi edici özelliklere sahip olduğu iyi kurulmuş bir gerçektir. Ancak, müziğin ne tür insan zihninin en yatıştırıcı etkiye sahiptir?Müzik uyku desen etkiler? Herhangi bir kreş küçük bir davranış bilimi deney ya da gündüz bakım merkezi yaparak bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Farklı müzik türlerini oynayın ve çocuklar çalan müzik cevap ne kadar az görüyorum. Çocuklar uykuda iken Ayrıca müzik çalmak. Uyku desen Eğitim ve çocuklar en yatıştırıcı etkiye sahip olan müzik öğrenmek. Bir grafik farklı müzik türlerinin etkisini gösteren ve çocuklar davranışsal desen karşılık olun.

Biyolojik Deney
 size mantar ve küf çeşitli büyüme okuyan ilgileniyor musunuz? Ağzınıza, evcil hayvanınızın ağız ve Q-ucu ile arkadaşlarınızın ağzından bezlerden toplayın. Bir petri çubuk al ve mantar birkaç gün boyunca büyümeye izin verir. Büyüme izlemek ve maksimum mantar gösterir örnek bulmak. Alternatif olarak, ayaklarınızı veya ayakkabı numuneyi toplamak ve bir plastik torba içinde Q-tip koyabilirsiniz. Örnek ıslatın ve çanta izole. Bir kaç gün sonra büyüme kontrol edin. Gerçekleştirdi. Deney için çıkarımlar belgeleyin 

Fizik Deney kar yeryüzünün üstündeki soğutucu ya da altında olması durumunda hiç merak ettiniz mi? Bu basit bilimsel deney sizin için bu soruyu cevaplamak gerekir. Sen kar ve jelatin film bidonlar ile plastik kap doldurun bazı kar, bir plastik kap, iki filmi kutu, şeffaf jelatin, termometreler, vb ihtiyacınız olacaktır. İki bidonlarda iki termometreler yerleştirin ve onları kapatın. Kabın alt ve üstündeki diğer azından bir teneke kutu yerleştirin. Birkaç saat sonra, kutu açın ve her kutunun sıcaklığını ölçün. Verilerinizi kaydedin ve çıkarsama. Çizmek 

Biyokimya Deney
 Bu proje olan tohumların çimlenme çalışma gerektirir ekimden önce bir kimyasal önceden durulanır. Kullanmak çeşitli kimyasal maddeler, bu maddelerin her biri ile aynı çeşitli tohumları durulayın ve farklı tencere onları bitki, seyreitik hidroklorik asit çözeltisi, vb izopropil alkol çözeltisi, meyve suyu seyreltik hidrojen peroksit çözeltisi bulunmaktadır. Her kimyasal için tohumların çimlenme oranını Eğitim ve çıkarsama çizin. 

Bilim Fuarı Proje Konular 7. sınıf öğrencilerimiz için
 dışında yukarıdaki deneylerden, çeşitli diğer bilim fuarı proje konularından fikir edinebilirsiniz.Ortaokul bilim fuarı projeleri için konu fikirler listesi aşağıda göz önüne alındığında.

 

 • Hangi gıdalar mantarlar için ideal bir gelişen bir ortam sunuyoruz?
 • Nasıl ultraviyole ışığın dalga boyu DNA'sını etkiliyor?
 • Suyun sıcaklığı balığın rengi üzerinde herhangi bir etkisi var mıdır?
 • Bitki büyümesi üzerindeki elektrik etkisi.
 • Günün farklı saatlerinde deprem sıklığı.
 • Nesnelerin uçuş hava basıncının etkisi.
 • pH çalışması ve nasıl bitkilerin büyümesini etkiler.
 • Akciğer kapasitesi üzerinde üflemeli çalgılar etkisi.
 • Ortaokul öğrencilerinin BMI anket obezite oranını öğrenmek için.

Bu makalede verilen fikirler size yardım umuyoruz. Yeni bir kavram uygulamak için tereddüt etmeyin. Siz anne-babalar, öğretmenler ve yaşlılar yardım alabilir.

Her Vakit -   [483]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler