5. Sınıf Bilim Fuarı Proje

5. Sınıf Bilim Fuarı Proje

5. sınıf öğrencileri, meraklı meraklı ve onları büyüleyen ne deneme hazırız. Bilim projeleri öğrencilere basit deneyler yoluyla karmaşık, bilimsel olayları anlamak için bir şans verin. Öğrenmek 5. sınıf bilim fuarı projeleri için bu büyüleyici fikirler onları tanıtarak, keşfetmek ve eşya için bu ihtiyacı cesaretlendirin.

5. Sınıf Bilim Fuarı Proje

Bilim fuarları öğrencilerin zihin-boggle her durak sonra şans olanların çeşitli malzemeler kullanılarak, gururla işlerini görüntüleyebilirsiniz bir fırsat için bir ağ geçidi bulunmaktadır. Bu, o genç yaşta iletişim becerilerini keskinleştirmek için bir şans değerli bir öğrenme deneyimi değil, sadece var; Konuşurken onlar ilk başta tedirgin olacak, ama onların proje hakkında ne açıklama akışına aldıktan sonra yavaş yavaş doğal gelecektir. 5. sınıf öğrencileri enerji ile abuzz vardır ve onlar büyüdükçe bilim, bir özne olarak bir anlık favori haline şeyler her türlü açıktır. Bu yaştaki çocukların deneme istekli beri beşinci sınıflar için proje fikirleri oluşturulması, çok zor olmamalı. Çocuk dünya hakkında sorularınız varsa ve işler yaptıkları şekilde gerçekleşmesi neden hakkında bilmek ilgilendi. Onlar bilgi için kendi açlığını gidermek için her şeyi yapacağız, bu yüzden hevesli. Onlar, solucan toplamak yakından 'sucul hayatını incelemek ya da bir kuş yuvası incelemek için uzun boylu ağaçlara tırmanmaya bulanık sularına girmek için muck kendilerini kirli olacak. Bilim fuarları, sergiler ve proje yarışmalarına katılmaya teşvik ederek, doğru yönde bu merakı channelize için en iyisi nerede öğrenme Onların özlem doyumsuz olduğunu. Bu 5. sınıf bilim fuarı projeleri, çevremizdeki şeylerin göründükleri gibi sıradan değil onları nasıl öğretecek. 

5. Sınıf Bilim Fuarı Proje Fikirleri 
Magical Frost


 

deterjan
Çamaşır Deterjanı
Epsom tuzu
Ingiliz tuzu
yemek
Kaynayan Su
fırça
Boya Fırçası
cam levha
Cam Levha
buzlu cam
Buzlu Cam


Gerekli Şeyler:

 • Bir fincan ve Epsom tuzu bir ½
 • 2 su bardağı
 • Bir bardak tencere
 • Toz haline getirilmiş bir çamaşır deterjanının 2 ½ kaşığı
 • Bir boya fırçası
 • Sıradan bir cam orta ölçekli levha
 • 2 oz. dekstrin (aka, pişmiş mısır nişastası - opsiyonel)

Yordam: 

Adım 1: ocakta orta ateşte cam tencere koyun ve su bu iki bardak dökün. Adım 2: Epsom tuzları eklemeden önce köpüren başlamak için su bekleyin. . Gerisi tencerenin dibinde yerleşmiş bırakarak, çözmek tuzların bazı gelene kadar iyice yaklaşık 30 saniye boyunca karıştırın Adım 3: ısı kapalı Tencere alın ve bu içine toz çamaşır deterjanı ve dekstrini karıştırın. Adım 4: bekleyin su cam levha üzerinde karışımı slather boya fırçası kullanmadan önce, soğuması için; kuruması için kenara bırakın. Bu çok dağınık ise, iyi bir alternatif içine cam levha daldırarak önce sığ bir küvet dökün olacaktır. Cam levha hızlı kuruması için aşırı su buharlaşır ederken, güneşli bir bölgede küvet bırakın. Sonuç canlı detaylarla buzlu cam olacaktır.

 

Ne Çocuklar Öğreneceksiniz 

Çocuklar kurutma üzerine Epsom tuzu, bir sert bağ oluşturmak üzere diğer maddeler ile coalesces olarak, cam genelinde don gibi mevduat oluşturmak için kristalize olur öğreneceksiniz. Cam sınıfta dekoratif bir parçası olarak kullanılabilir veya tüm bilim fuarını sonrası görmek için evde ekranda olabilir nerede.


Jack ve Fasulye Sırığı
 

fasulye
Fasulye Çeşitleri
ekim fasulye
Bitki Fasulye
bitkiler sulama
Su Bitkileri
çimlenme
Kayıt Çimlenme Süreci


Gerekli Şeyler:

 • Fasulye Bir avuç
 • Kil çömlek
 • Sulama can
 • Lastik eldivenler
 • Kağıt ve renkli kalemler

Yordam: 

Adım 1: (örneğin, maş fasulye) dikmek istiyorum fasulye her türlü seçin ve çocuklar bireysel tencere bu yer verelim. Onlara saksı ve ellerini kontamine olmasını önlemek için, bitkiler işlerken eldiven kullanmanın önemini öğretin. Adım 2: Bir parmağı kullanarak, çamur içinde küçük delik oluşturmak fasulye büyümek için yeterli oda var ki onları ayrı aralığı. Adım 3: . fasulye kendi küçük çamur ceplerine içine sıkışmış sonra, bu açıklıkların karşısında çamur kaydırarak onları örtbas Adım 4: Bir kaç saniye (bunu bile dışarı) için toprak hafifçe Pat ve ardından gelen pota biraz su dökün can sulama. Güneş ışığı bol alan bir pencere bırak, ve çocuklar, okul saatleri içinde günde iki kez sulamaya var. Onları kağıt üzerinde çizim ve aynı zamanda her günün tarihini işaretleyerek kendi gözlemlerini kayıt var.

 

Ne Çocuklar Öğreneceksiniz 

Çocuklar bitkiler büyümeye nasıl öğreneceksiniz, ve ne anaç gözlük içine beslemek için sürer. Onların kalplerinde ebeveynlerin bu özel ilgiyi teşvik önemli bir rol oynayabilir evde, kendi bir şeyler dikmek için arzu 'sow' olacaktır. Fasulye deneyler olabilir tek şey değil. Kadife ve kozmosun gibi hızlı çiçeklenme bitki çeşitleri deneyin.


Büyütülmüş Güzellik
 

mikroskop
Mikroskop ile Öğrenci
yaprak
Yaprak çekim
yaprak
Yaprak Karmaşık Detaylar
çiçek
Büyütülmüş Çiçek Tip 1
çiçek
Büyütülmüş Çiçek Tip 2
yaprak
Büyütülmüş Yaprak Tip 1
yaprak
Büyütülmüş Yaprak Tip 2


Gerekli Şeyler:

 • Renkli yaprakları bir demet
 • Mikroskop
 • Büyük büyüteç
 • Kırmızı boya
 • Cımbız

Yordam: 

Adım 1: yarısı içine bir yaprak Gözyaşı (ya da üst kazımak) ve kırmızı boya tek bir damla ile maruz kenar leke. Adım 2: İki mikroskop slaytlar arasındaki yaprak Sandwich ve öğrenciler altında kendi gözlemlerini kayıt var . mikroskop Adım 3: kırmızı boya şeffaf bit vurgular Onlar, bir yaprağın içinde ne kadar karmaşık göreceksiniz. . Gerçekten 5. sınıf öğrencisi için seyretmek için bir manzara olduğunu Adım 4: Bu deneyden sonra, bitki yaşamı bir bolluk bir alana öğrencileri dışarı almak ve gözlük büyüteç kullanarak, onları çiçekler, yapraklar analiz ederek gözlemlerini kayıt var, hatta böcekler.

 

Ne Çocuklar Öğreneceksiniz 

Çocuklar doğanın harikaları ve nasıl bitkiler hakkında bilgi edineceksiniz çıplak gözle sıradan görünüyorsun, ama yakından incelendiğinde aslında bir bütün farklı bir hikaye vardır. Onları çiçeklerle ve non-çiçekli bitkilerin her türlü askere referans defterini kullanarak, üzerine şans bitkileri tanımlamak yardımcı olun. mikroskop deneme sadece yaprakları, ancak yaprakları da incelemek için kullanılabilir.


El yapımı Sundial
 

sopa
Sand Çubuk Bury
saat
Kayıt Zamanı
izleme gölge
Çakıl Taşları ile Shadow Trace


Gerekli Şeyler:

 • 1 sağlam sopa
 • Çakıl bir avuç
 • Mini saat

Yordam: 

Adım 1: plaj, bir arka bahçe ya da okul bahçesinde de olsun, deneyi yürütmek için güneşli bir yer bulun. Çamur / kum sopa Bury ve çocuklar onu bıraktığı gölgenin farkına varmak var. Adım 2.: Gölge çok olduğu gibi, güneş ışınlarının hareketine bağlı olarak, kaydırmaya başlayacaktır nasıl onlara açıklayın eski moda güneş saati. . Bir güneş saati önceden neye benzediğini göstererek, onları daha iyi anlamaya deney yapacak Adım 3: sopa gölgesi düşen bir çakıl taşı yerleştirmeden önce bir dizüstü zaman işaretleme, elinde bir saat tutarak gölge hareketini izleyin. Adım 4: güneş saati bir diyagram ile birlikte kendi dizüstü zaman işaretleme, kadran üzerindeki her 3 saatte kontrol etmek için çocukları söyle. Onlar da Değneğin gölge uzunluğu boyunca çakıl bir satır yerleştirin ve bir kalem kullanarak çamur / kum numarası (o zaman belirtir) çizmek gerekir. 12 - - 3 - 6-9 onlar 9 tam bir rotasyon olan bir güneş saati oluşturabilirsiniz böylece Onlar, tam sayı olmalıdır.

 

Ne Çocuklar Öğreneceksiniz 

Çocuklar zaman söylüyorum eğlenceli bir şekilde öğreneceksiniz, ve yaratıcı malzemeler kullanılarak, evde güneş saati kendi tür oluşturabilirsiniz.Ebeveynler / öğretmenler onları karton, boya, çıkartmalar, glitter, ve diğer yaratıcı eklentiler gibi şeyler kullanarak, bilim fuarı projesi için birlikte bir güneş saati koymak yardımcı olabilir.


Renk değiştirme Marvel
 

kereviz
Kereviz Bunch
renkli su
Renkli Su

 

 • Kereviz sapı (veya kök üzerinde herhangi bir açık renkli çiçek)
 • Gıda renklendirme (herhangi tek renk)
 • Suyun Tall cam

Yordam: 

Adım 1: . bardak su, su, katı bir renktir böylece kısaca çözüm karıştırarak, istenen gıda boyası 3 yemek kaşığı ekleyin Adım 2: Bir de kereviz sapı (kapalı soğanlı ucu snip) Yeri veya çiçek renkli su bardak dik pozisyon. Adım 3: Ertesi gün, öğrenciler bu renkli su emer, kereviz sapı / çiçek taşıyan renklendirme değişiklikleri tanık huşu içinde olacaktır.
 

Ne Çocuklar Öğreneceksiniz 

Çocuklar suda emmek için (kereviz sapı gibi) kendi kökleri veya maruz uçları kullanılarak, bitkilerin kendilerini sürdürmek nasıl öğreneceksiniz. Bu deney bir bardak su ile sınırlı olmak zorunda değildir. Beyaz çiçekler renklerini değiştirmek için bir saksı bitki renkli su yerine normal su ile sulanan edilebilir. Su emilir sonra öğrenciler kendilerine güzel bir allık vermek için, beyaz lilyum ve güllerin bütün bir pot ile deneme yapalım.Diğer Bilim Fuarı Proje dene 


 Gösteren hareket yasaları . 

 Güneş enerjisinin kullanımına ilişkin deneyler gösteriliyor. 

 Bir volkan yapma modeli. 

 Suyun anormal genişleme gösterilmesi. 

 üslerinden asitleri tanımlamak için turnusol testi yapılması. 

 Bir çiğ birinden bir haşlanmış yumurta Ayırt . 

 Nasıl deneme müzik bitkiler büyümesine yardımcı olur . 

 . suyun donma noktasının üzerindeki tuz etkilerini test 

 . görsel algı göre, bir nesnenin rengi boyutunu belirler nasıl gösterilmesi 

 . Bir mıknatısın özelliklerine sıcaklığın etkisini test etmek 

 minyatür modeller yapma bir basit makineler . 

 . (stetoskop kullanarak) farklı yaş gruplarından insanların nabız karşılaştırılması 

 , aynı uyaranlara yanıt, farklı kişiler tarafından çekilen bir zaman karşılaştırmalı bir çalışma yapmak.

5. sınıf bilim fuarı projeleri için bu fikirleri eğlenceli bir karışımı olan Çocuklar ekranda o kadar koyarak önce evde deneyebilirsiniz farklı deneyler. Kendi üzerinde deneyler yaparak asmak, bir kez onlara birinci sınıf laboratuvarda deneyler yaparak, denemek istiyorum başkaları ile gelip var. Bilim projeleri için bilimsel kavramları uygulamak için araçlarla kazandırmak onlar kitaplarda okuduklarını deneme pratik durum. Onlar uygulamaya sınıfta öğretilen tüm ilginç bilimsel teoriler koymak gibi projeler, öğrenciler için mükemmel bir öğrenme deneyimi olarak hizmet vermektedir. Öğrenciler proje konuda ayrıntılı araştırma yardımcı olur. Deneysel verilerin analizinde ve kaynaklanan sonuçlar onlara rehberlik.Herhangi aksilikler önlemek amacıyla, onlar almak gerekir güvenlik önlemleri onları uyarmak. En önemlisi, bu meraklı genç zihinleri deneme özgürlüğü verir. Bu çocuklar 'bilim-in-the-verme' olabilir, asla bilemezsiniz.

Her Vakit -   [482]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler